Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Afrodiziaká

zelerAj slovenské príslovie vraví, že láska ide cez žalúdok. Ťažko si predstaviť, že by sme sa tešili na noc plnú lásky, keby nám škŕkalo v žalúdku, alebo by sme sa prejedli na prasknutie. Vtedy by nám nepomohli ani najonakvejšie afrodiziaká.


Nezabúdajte, že nič nenahradí, a tak intenzívne neovplyvní chvíle lásky, ako to, keď im predchádza spoločná príprava jedla a stolovanie v príjemnom prostredí.


Vyskúšajte recepty, ktoré by obsahovali tieto suroviny :


Zelená fazuľka - kyselina listová v nej obsiahnutá nielen uvoľňuje napätie, ale aj zlepšuje náladu, čím podnecuje láskyplné prejavy a ľúbostné hry.


Cesnak - pozitívne účinky cesnaku na ľudský organizmus sú všeobecne známe. Oddávna sa pokladá aj za zdroj veselosti a dobrej nálady. Ak vám alebo partnerovi prekáža jeho pachuť, či vôňa, stačí, ak ryžu alebo šalát posypete posekaným kôprom, ktorý navyše obsahuje látky povzbudzujúce lásku.


Slivky - symbolizujú šťastie, lásku a plodnosť.


Šalvia - posilňuje nervy, ale aj upokojuje a priaznivo pôsobí na zlepšenie nálady a celkovú pohodu.


Karí korenie - podporuje prekrvenie všetkých orgánov a prebúdza túžbu po láskaní.


A čo dá vašej láske krídla? Najmä silice, obsiahnuté vo feferónkach, a povzbudzujúce látky v marhuliach, ktoré vraj priaznivo pôsobia najmä na nežnejšie pohlavie.


Oregano - sa úspešne používal v ľudovom liečiteľstve nielen pri sexuálnych poruchách, ale aj ako posilňujúci prostriedok.


Kto má rád paradajky, toho vraj vášeň nikdy neopustí. Tieto žiarivo červené jabĺčka z raja rozohrejú city lásky a pôsobia proti starnutie a únave. Zároveň podporujú činnosť pohlavných orgánov.


Zeler - má odpradávna najmä medzi mužmi neotrasiteľnú povesť afrodiziaka podporujúceho potenciu. Možno to spôsobujú draslík, vápnik a enzýmy s protistresovými účinkami. Nežnejšie pohlavie tvrdí, že iba uvoľnený a dobre naladený muž je dokonalým milencom.


Kakao - sa pokladalo za nápoj bohov, povzbudzujúci silu lásky a túžby.

 

Prečítajte si ďalšie zaujímavosti v článkoch v sekcii Ostatné jedlá a nápoje
 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané.

V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk


 
aqua.jpg

Aquatherm Nitra 2017: začiatok novej éry

Aquatherm Nitra, veľtrh vykurovacej, klimatizačnej, ventilačnej, meracej a regulačnej, sanitárnej a ekologickej techniky sa bude konať 7. - 10. februára 2017 na nitrianskom výstavisku Agrokomplex.


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
kytica.jpg

Sladká kytica na Valentína svojimi rukami


Už ste niekedy dali svojej láske darček so sladkou vôňou? Nie? Nevadí. V každom prípade u väčšiny žien zabodujete s vlastne vyrobenou čokoládovo cukríkovou valentínskou kyticou. My vás dnes naučíme, ako sa takýto jedinečný darček vyrába.


 
umiestnenie.jpg

Umiestnenie plastových pivníc

Podzemné plastové pivnice sa môžu umiestňovať priamo pod dom. V takomto prípade je bez problémov možné mať vstup do pivnice v jednej z miestností - často sa jedná o kuchyňu. Ďalším častým umiestnením plastových pivníc je miesto obklopené stromami. Tie tot


 
kapusta.jpg

Kyslá kapusta ako superliek


Na začiatok dôležité upozornenie. Tento článok je venovaný pozitívnym účinkom domácej kyslej kapusty, nie tej, ktorú kúpite v obchode a ktorá okrem kapusty, soli a bežných korenín obsahuje takmer desať konzervačných zložiek s neznámymi názvami.


 

Cibuľový koláč

Cesto: Múku preosejte, premiešajte so soľou, pridajte kvások pripraven ...

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať
obr.jpg

Využitie plastovej dlažby a jej výhody

Plastové dlažby môžu vďaka svojim vlastnostiam nájsť extrémne široké využitie vo výrobe, skladoch, prenájmoch, ako podlaha do garáže, podlaha do dielne – to všetko sme už spomínali. No úspešne sa tento typ využíva aj ako športová podlaha, v detských kútik


 

dnes je: 24.1.2017

meniny má: Timotej

podrobný kalendár

19758362

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Timotej | Pondelok 23.1.2017 |
ÚvodÚvodná stránka