Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Cesnaková vodka

Cesnaková vodkaV žiadnom prípade z vás nejdeme „vyrábať“ alkoholikov a to aj napriek tomu, že tento nápoj importovali do sveta Rusi. Tentokrát sa jedná o vysoko účinný liek.
Už v časoch starej Matičky Rusi sa v prípadoch, že niekto dostal chrípku, angínu, ale tiež vtedy ak mal problémy so zažívaním, pečeňou, obličkami, vysokým krvným tlakom prostatou a dokonca s rakovinou, vypil malý (naozaj malý)pohárik vodky s cesnakom a paprikou a vo väčšine prípadov to kombinoval s návštevou sauny. Tento úkon mnohí prevádzali takmer, ako denný rituál. Niekedy si takúto vodku ochucovali plátkom cibule. Cesnaková vodka bola po stáročia a vlastne aj do dnešných dní liekom nielen pre chudobných, ale aj bohatých, slávnych a mocných...


Povedzme si najprv o liečivých účinkoch cesnaku ako takého. Tento vynikajúci prírodný antioxidant má protibakteriálne účinky, podporuje uvoľnenie krvného prietoku, znižuje krvný tlak aj cholesterol a cukor v krvi, znižuje riziko nádorových ochorení, poradí si s črevnými parazitmi a tiež napomáha vykašliavaniu v prípadoch ochorenia horných dýchacích ciest. Je jednou z najzdravších plodín a jeho zloženie je nasledovné: voda 61%, sacharidy 30,5%, bielkoviny 6,5%, tuky 0,3%, popol 1,2%, horčík, sodík, draslík, vápnik, fosfor, dusičnany, síra, železo, jód, meď, mangán, zinok, bróm, arzén, kremík ďalej vitamíny B1, B6, B12, C, D, H a iné antibiotické látky. Aj seriózne lekárske štúdie nám o účinkoch cesnaku mnoho napovedia. Napríklad to, že má schopnosť vyčistiť steny ciev a tepien 2,5 krát účinnejšie ako dobrý cholesterol – HDL. Lekári vám tiež potvrdia, že v domácich podmienkach nedokáže nič „vytiahnuť“ liečivé látky z liečivých plodín tak, ako alkohol. Naopak – varením a akoukoľvek tepelnou úpravou stráca cesnak takmer všetky svoje liečivé účinky.


CesnakLiečivé účinky cesnaku sú tiež predmetom serióznych vedeckých výskumov. V minulých rokoch sa zistil napríklad fakt, ktorý spojenie cesnak + alkohol priamo potvrdzuje. Vedci zistili, že ľudské telo nie je schopné priať priamou konzumáciou tejto plodiny všetkých známych 400 liečivých substancií, ale len 25 – 30% z nich. Vylúhovaním cesnaku v alkohole sa stane doslova alko-zázrak – dostaneme elixír, schopný dodať telu viac, ako 65% týchto substancií. Cesnakový extrakt je schopný spomaliť proces arteriosklerózy omnoho lepšie, ako chemické látky, predpísané lekárom. Pôsobí ako balzam na pľúcne orgány, poradí si so zvýšeným obsahom cukru v krvi, katarovým zápalom, črevnou hnačkou, podporuje metabolizmus tukov, posilňuje imunitný systém, znižuje riziko infarktu, rakoviny, detoxikuje črevnú sliznicu, predchádza vzniku plesní, húb, črevných parazitov a mnohému inému. Takto pripravený sa využíva aj na vonkajšie použitie - rany, vredy, otlaky, bradavice, svrab, bolesti uší, čiastočná hluchota a aj ako prírodný repelent, ktorý po nanesení na pokožku spoľahlivo odpudí dotieravé komáre.Recept na cesnakovú vodku


Príprava tohto nápoja je síce jednoduchá, no riadi sa svojimi presnými pravidlami. Prvé znie – nedajte sa nalákať na akciové ceny a kupujte vhodnú vodku. Táto podmienka je doslova kľúčová – vaša vodka by mala byť správne „destilére“ , čiže minimálne trikrát destilovaná. Druhou podmienkou je vaša vlastná rýchlosť. Prečo? Dozviete sa.


Ingrediencie:


1 stredne veľkú guľovitú „cibuľu“ bieleho cesnaku s tvrdými strúčikmi (najlepšie „z vlastní zahrádky“)
1 menšiu čili papričku (habanero) – veľkosť 2-3 cm
1 „sedemdecku“ výberovej vodky, čiže 700 – 750 ml. Vodka by nemala mať v žiadnom prípade viac, ako 38 – 40%
1 zavárací pohár s dobre tesniacim závitovým vekom (ideálny je s obsahom 1l)
1 polievkovú lyžicu kryštálového cukru (10g)


Dôležité !

Ešte pred samotnou prípravou nápoja si musíme niečo povedať o zlúčenine, nazývane alicín. Alicín je zlúčenina, ktorá sa v nedotknutom strúčiku cesnaku nenachádza. Vzniká až vtedy, keď sa cesnak pokrája alebo podrví, vo forme sírovej zlúčeniny, keď sa alín zlúči s enzýmom zvaným alináza - vtedy začína chemická reakcia. Výskumníci zistili fascinujúcu skutočnosť - kým je strúčik cesnaku nenarušený - alín i alináza sú uložené v odlišných komôrkach, čiže úplne oddelené. Keď je však štruktúra strúčika narušená tieto dve látky sa zlučujú a vytvárajú Alicín. Práve táto zlúčenina má pozoruhodné antibiotické vlastnosti a hlavne schopnosť posilňovať imunitu. Na jednej strane stimuluje imunitu, ale je tiež schopná ničiť patogény a detoxikovať organizmus. Nanešťastie alicín vytvorený z čerstvého cesnaku je nestabilný a rýchlo sa mení na približne 200 ďalších zlúčenín obsahujúcich síru. Alicín sa teda vyprodukuje v priebehu niekoľkých sekúnd, ale žiaľ jeho účinok rovnako rýchlo zaniká. Prírodná forma alicínu je nestabilná. Nebol by to však človek, aby si s týmto javom nevedel poradiť. A preto aj vy v nasledujúcom kroku budete potrebovať stopky a čas pri príprave merať doslova na sekundy.


Príprava nápoja


Čili papričku zbavte jadierok a nakrájajte na menšie kúsky. Rozdeľte cesnak na strúčiky. Tieto nešúpte (zbytočne by ste sa pripravili o čas). Keďže cesnak by sa nemal dostávať do styku s kovom, vymeňte klasický nôž za keramický či plastový. A teraz nastanú preteky z časom. Čerstvo nakrájaný cesnak začne uvoľňovať alicín v rapídnom množstve len po dobu 30 sekúnd. Potom tento jav ustane a opakuje sa cca po 6 minútach opäť v 30 sekundovom intervale. Za tento čas musíme mať cesnak nakrájaný na malé kúsky aj so šupkou. Samozrejme tým nemyslím cesnak z Číny, alebo Argentíny, pretože tento je napustený množstvom chemikálií, aby prežil cestu a skladovanie a tieto látky by sa dostali do nášho tela – takže dovoz „ee“.

Takže krájame a pracujeme rýchlo. Po piatich minútach by sme mali mať dno pohára vystlaté nakrájaným cesnakom. Máme ešte minútu čas, takže na cesnak pridáme nakrájanú papričku bez jadierok, posypeme kryštálovým cukrom a zalejeme vodkou. Pohár ihneď uzavrieme. Počkáme pár sekúnd a obsah pohára poriadne pretrepeme. Cesnak necháme lúhovať 4 dni pri teplotách 18 – 20 °C v tme (napríklad v spodnej zásuvke kuchynskej linky). Dvakrát denne treba tento roztok dôkladne pretrepať. Ak máte chuť experimentovať, ponechajte zmes v pohári presne 21 dní – nie menej a nie viac (tak sa písalo v starých ruských receptoch). Odborníci však tvrdia, že 4 dni úplne postačia. No a potom precedíme vodku cez jemné sitko či kávový filter a lievik priamo do sklenenej fľaše. Ideálnejšie je však rozdeliť ju do malých lekárenských fľaštičiek od kvapiek, ktoré sú z tmavého skla. Tieto musíme prevariť v horúcej vode. Dobré je mať fľaštičku s „kvapátkom“ kvôli podávaniu.


Užívanie

Cesnaková vodkaLiek sa užíva tak, že do malého pohára vody kvapnete dve kvapky cesnakovej vodky a užívate dvakrát denne na lačný žalúdok. Po piatich dňoch postupne pridávate o dve kvapky viac, až dosiahnete množstvo 16-20 kvapiek. Sledujte pritom reakcie svojho tela, v prípade ťažkostí dávky znížte. Liek takto užívajte po dobu, kým nepocítite jeho priaznivé účinky, alebo kým to budete potrebovať. Ak je toto množstvo pre vaše telo veľmi zaťažujúce, zredukujte počet kvapiek na prijateľnú úroveň.

Ideálne je vytvoriť si svoj vlastný „kalendár“ užívania. Napríklad: 7 – 10 dní piť 10 – 16 kvapiek v pohári vody, potom si dať dva dni pauzu a pokračovať ďalších 7 – 10 dní s rovnakou dávkou. Nič však nepokazíte, ak budete užívať tento nápoj denne: 34 – 40 dní a potom pár dní pauza. Nikdz ho však neužívajte dlhšie, ako 4 mesiace.

O zázračných účinkoch cesnaku už toho bolo popísaného hodne. Nech je teda aj tento príspevok „dobrou radou“ pre vás.

Foto: salsuvita.uz, mrhow.ru
(i.n.)

 


 
aqua.jpg

Aquatherm Nitra 2017: začiatok novej éry

Aquatherm Nitra, veľtrh vykurovacej, klimatizačnej, ventilačnej, meracej a regulačnej, sanitárnej a ekologickej techniky sa bude konať 7. - 10. februára 2017 na nitrianskom výstavisku Agrokomplex.


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
kytica.jpg

Sladká kytica na Valentína svojimi rukami


Už ste niekedy dali svojej láske darček so sladkou vôňou? Nie? Nevadí. V každom prípade u väčšiny žien zabodujete s vlastne vyrobenou čokoládovo cukríkovou valentínskou kyticou. My vás dnes naučíme, ako sa takýto jedinečný darček vyrába.


 
umiestnenie.jpg

Umiestnenie plastových pivníc

Podzemné plastové pivnice sa môžu umiestňovať priamo pod dom. V takomto prípade je bez problémov možné mať vstup do pivnice v jednej z miestností - často sa jedná o kuchyňu. Ďalším častým umiestnením plastových pivníc je miesto obklopené stromami. Tie tot


 
kapusta.jpg

Kyslá kapusta ako superliek


Na začiatok dôležité upozornenie. Tento článok je venovaný pozitívnym účinkom domácej kyslej kapusty, nie tej, ktorú kúpite v obchode a ktorá okrem kapusty, soli a bežných korenín obsahuje takmer desať konzervačných zložiek s neznámymi názvami.


 

Cibuľový koláč

Cesto: Múku preosejte, premiešajte so soľou, pridajte kvások pripraven ...

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať
obr.jpg

Využitie plastovej dlažby a jej výhody

Plastové dlažby môžu vďaka svojim vlastnostiam nájsť extrémne široké využitie vo výrobe, skladoch, prenájmoch, ako podlaha do garáže, podlaha do dielne – to všetko sme už spomínali. No úspešne sa tento typ využíva aj ako športová podlaha, v detských kútik


 

dnes je: 23.1.2017

meniny má: Miloš

podrobný kalendár

19758321

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Miloš | Pondelok 23.1.2017 |
ÚvodÚvodná stránka