Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Med + škorica: zázračný liek

V pradávnych dobách, kedy nikto na zemi netušil o tom, že raz budeme užívať antibiotiká patrili med a škorica ku „skvostom“  vtedajšej medicíny. Najskôr oddelene a potom vo vzácnej symbióze ako prípravok na mnohé neduhy. Najstarším pamätníkom liečenia medom a škoricou sú summerské hlinené tabuľky, ale tiež egyptský papyrus Kniha prípravy liekov na všetky časti ľudského tela. V tomto lekárskom dokumente napísanom pred 3 500 rokmi je uvedené množstvo receptov, v ktorých je obsiahnutá škorica a med ako liek.

 

Rovnakú kombináciu poznali aj naši prapredkovia, no po druhej svetovej vojne zasiahla našu populáciu vlna zdravotníckej osvety, prinášajúc so sebou zázraky na počkanie v podobe piluliek - pomaličky nastupujú farmaceutické firmy, ktorým jednoducho Slováci uverili, že biele tabletky sú lepšie, ako prírodná medicína. A tak je tomu doteraz. Našťastie sa čoraz viac ľudí snaží hľadať alternatívu k syntetickým liečivám a zaznamenávame návrat od všadeprítomnej chémie späť k prírodnej liečbe.

 

Návrat vo veľkom štýle tak zažíva kombinácia medu a škorice. Samozrejme, vždy sa nájdu skeptici, ktorí budú fakt o zázračných účinkoch týchto dvoch substancií popierať a budú tvrdiť, že alfou a omegou dnešných informácií o účinkoch medu a škorice je takmer 20 ročný článok, ktorý vyšiel v kanadských novinách The Weekly World News. To je pravda, no pravdou je tiež, že spomínaný článok sa opieral o najnovšie medicínske výskumy a tie pochádzali od serióznych vedcov. Dodnes tieto fakty nik nevyvrátil.

 

Hneď na začiatku vás však musíme upozorniť na jeden dôležitý fakt: účinky ich užívania závisia z prevažnej časti na našom životnom štýle, energetickej aktivite a na správnom spôsobe stravovania. Znamená to, že ak chceme zmeniť prístup k vlastnému zdraviu, musíme začať od našich zlozvykov. Potom sa pre nás stane med a škorica zázračným elixírom zdravia.

 

Pristavme sa na chvíľu ešte v minulosti. Tradičná čínska medicína pozerá na škoricu ako na zdroj energie jang a preto ju používa na liečbu ťažkostí pochádzajúcich z prebytku jinu, ako je napr. prechladnutie. Med je tu pokladaný za neutrálnu substanciu - to znamená, že sú v ňom jang a jin vyvážené..A práve v čínskej a ajurvédskej medicíne nájdeme odpovede na otázky, akým účinkom na nás budú pôsobiť tieto dve substancie.

 

 

Cholesterol

 

Štúdia uvádza, že ajj samotný med, ak ho konzumujete denne, zabráni zvyšovaniu cholesterolu. Už do dvoch hodín si znížite hladinu cholesterolu o 10 %, ak začnete pravidelne konzumovať dve lyžice medu a tri čajové lyžičky škorice, ktoré zmiešate s 2 dl horúcej vody. Pri užívaní tejto kombinácie trikrát denne aj pacienti s chronicky vysokou hladinou cholesterolu budú mať oveľa lepšie výsledky.

 

Na chudnutie

 

Pripravte si odvar, alebo čaj z medu a škorice. Vo vriacej vode (1 šálka) miešajte niekoľko minút 1 čajovú lyžičku škorice. Odstavte (môžete vložiť vrecúško s čajom). Keď voda vychladne tak, aby nezničila jej teplota enzýmy v mede, pridajte 2 lyžice tohto včelieho produktu. Pite ráno pol hodinu pred jedlom a večer pred spaním. Pravidelné užívanie pomáha znížiť váhu aj u mimoriadne obéznych ľudí. Je dokázané, že takýto program na chudnutie vytvára čistiaci účinok v zažívacom trakte a zabíja parazity, baktérie a huby, ktoré spomaľujú trávenie.

 

Srdce a cievy

 

Zmiešajte med a mletú škoricu a natrite na celozrnné pečivo. Získate raňajky, ktoré vám znížia hladinu cholesterolu v krvi. Takéto jedlo bude pôsobiť ako prevencia pred infarktom. Ak ste už infarkt prekonali, je viac ako pravdepodobné, že pri takýchto raňajkách sa o vaše srdce nepokúsi ešte raz. Táto kombinácia pomáha aj pri zadýchavaní sa a posilňuje tep srdca. V prípade, že ste starší, prospeje vašim cievam aj žilám, ktoré už v neskoršom veku strácajú pružnosť a môžu sa upchávať.

 

Proti únave

 

V niektorých kanadských domovoch dôchodcov konzumovala časť osadenstva med a škoricu v surovom stave v pomere 1:1. Už po krátkej dobe sa tejto skupine zlepšila pohyblivosť aj koncentrácia. Ak budete konzumovať polievkovú lyžicu tejto zmesi okolo 15. Hodiny každý deň, únava vás bude obchádzať.

 

Na žalúdok

 

Med so škoricou úspešne lieči aj bolesti žalúdka a chráni ho pred vznikom žalúdočných vredov. Vedci v Indii a Japonsku zistili, že táto kombinácia zabraňuje aj tvorbe nadbytočných plynov pri trávení. Ak začnete užívať lyžičku škorice zmiešanú s dvomi lyžicami medu pred jedlom, zabránite prekysleniu žalúdka.

 

 

Ďalšie články a rady v sekcii Ostatné jedlá a nápoje

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. Kontaktujte nás na info@dobrarada.sk 

 

Foto: galen-9.com

Autor: ivan nôta


 
aqua.jpg

Aquatherm Nitra 2017: začiatok novej éry

Aquatherm Nitra, veľtrh vykurovacej, klimatizačnej, ventilačnej, meracej a regulačnej, sanitárnej a ekologickej techniky sa bude konať 7. - 10. februára 2017 na nitrianskom výstavisku Agrokomplex.


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
kytica.jpg

Sladká kytica na Valentína svojimi rukami


Už ste niekedy dali svojej láske darček so sladkou vôňou? Nie? Nevadí. V každom prípade u väčšiny žien zabodujete s vlastne vyrobenou čokoládovo cukríkovou valentínskou kyticou. My vás dnes naučíme, ako sa takýto jedinečný darček vyrába.


 
umiestnenie.jpg

Umiestnenie plastových pivníc

Podzemné plastové pivnice sa môžu umiestňovať priamo pod dom. V takomto prípade je bez problémov možné mať vstup do pivnice v jednej z miestností - často sa jedná o kuchyňu. Ďalším častým umiestnením plastových pivníc je miesto obklopené stromami. Tie tot


 
kapusta.jpg

Kyslá kapusta ako superliek


Na začiatok dôležité upozornenie. Tento článok je venovaný pozitívnym účinkom domácej kyslej kapusty, nie tej, ktorú kúpite v obchode a ktorá okrem kapusty, soli a bežných korenín obsahuje takmer desať konzervačných zložiek s neznámymi názvami.


 

Cibuľový koláč

Cesto: Múku preosejte, premiešajte so soľou, pridajte kvások pripraven ...

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať
obr.jpg

Využitie plastovej dlažby a jej výhody

Plastové dlažby môžu vďaka svojim vlastnostiam nájsť extrémne široké využitie vo výrobe, skladoch, prenájmoch, ako podlaha do garáže, podlaha do dielne – to všetko sme už spomínali. No úspešne sa tento typ využíva aj ako športová podlaha, v detských kútik


 

dnes je: 24.1.2017

meniny má: Timotej

podrobný kalendár

19758359

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Timotej | Pondelok 23.1.2017 |
ÚvodÚvodná stránka