Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Medová voda a jej silné očistné schopnosti

Medová vodaNa začiatok jeden príbeh

 

V roku 1882 sa v britských novinách objavil príbeh Henryho Eddingtona, bývalého člena Východoindickej obchodnej spoločnosti a neskôr vojaka, ktorý sa zaplietol do bojov v Dílí a Meeruthe počas Indickej vojny v roku 1859. Tento muž bol viackrát vyznamenaný za statočnosť. Nepriateľské guľky a zranenia sa mu zázračne vyhýbali, no nakoniec ho skolili zdravotné problémy. Neznesiteľné kŕče v bruchu neznamenali nič iné, ako počiatočné štádium cholery.

 

Liek na túto chorobu vtedy nebol a tak jediné, čo pacienti mohli urobiť bolo prelievanie sa vodou a čakanie na pomalú a bolestivú smrť. V lazarete, v ktorom Eddington ležal, pracoval lojálny indický lekár menom Šábí.  Vlastne to lekár nebol, nemal žiadne školy a žiaden titul. Bol to typický indický ránhojič. No napriek tomu ho všetci Angličania oslovovali doktor. Tento muž podával pacientom s cholerou zvláštnu sladkastú vodu. A po pár mesiacoch Henry Eddington a mnohí iní doslova zázračne vyzdraveli a mohli sa nalodiť na cestu domov do rodnej Británie. Tým liečivým nápojom nebolo nič iné, ako prevarená voda zmiešaná s medom...

 

 

Sila medu

 

O liečivých účinkoch medu nehovorí len ajurvéda, poznali ich na celom svete. Pre dávne kultúry stelesňovali včely dôležité spojenie ľudstva s nebesami. Ľudia v nich videli strážkyne múdrosti, ktoré svojím príkladom učia ľudstvo základným hodnotám žitia – harmónii, spolupráci, skromnosti, nesebeckosti, činorodosti. Boli tiež symbolom plodnosti, statočnosti a spolupatričnosti. A čo bolo hlavné – dávali ľudstvu drahocenný med. Možno si teraz poviete – toľko kriku kvôli medu, vedzte však, že jedna včela nazbiera za celý svoj život asi 9 gramov medu. Zahrajme sa chvíľu na matematikov a rátajme: K nazbieraniu 0,5 kg medu pracuje 556 včiel celý život. Tieto včely nalietajú spolu viac, ako 57 000 kilometrov, čo je oveľa viac, ako obletieť celý svet.

 

Aby sme si mohli kúpiť pol kila medu, musia tieto včely navštíviť približne 2 000 000 kvetín. Každá včela musí kvôli tomu vyletieť z úľa 1600 krát a pri každej ceste preletieť viac, ako 10 kilometrov. Zdá sa vám teraz pohľad na pohár medu zaujímavejší? Tak verte tomu, že nasledujúce riadky nie sú vycicané z prsta, ale podložené mnohými vedecko – lekárskymi výskumami (poznámka na okraj: stále hovoríme o PRAVOM včeľom mede a nie o jeho cukrovo chemických náhradách).

 

Med má antibakteriálne a antibiotické účinky. Obsahuje 13 unikátnych zdraviu prospešných baktérií mliečneho kvasenia, ktoré sa doň dostávajú z medového vačku včiel. Tie dokázali poraziť také patogénne baktérie, akými je zlatý stafylokok, ktorý spôsobuje časté ochorenia dýchacích ciest či pseudomonas aeruginosa - tá zas najčastejšie môže za zápaly močových ciest. Med pomáha liečiť rany, aj otvorené, pričom zabraňuje ich hnisaniu a mokvaniu.

 

Med dodáva energiu, reguluje hladinu krvného cukru a inzulínu a prispieva k odbúraniu únavy. Lieči tiež lupiny a kožné ochorenia. Pomáha proti kašľu, podráždeniu hrdla a chrípke či nachladnutiu. To je dôvod, prečo by sa mal stať doslova našim denným gastronomickým spoločníkom. Dnes si teda povieme o takzvanej medovej vode, ktorá okrem toho, že sa používa ako základ na výrobu medoviny slúži ako veľmi silný bojovník proti mnohým chorobám.

 

 

Zázračný nápoj – medová voda

 

Príprava

 

Do pohára (100 ml) vlažnej vody dáme čajovú lyžičku medu, rozmiešame a počkáme, kým sa med rozpustí. Získame tak 30% medový roztok, ktorý má podobné zloženie ako krvná plazma. Med vytvára vo vode zhluk zložiek, ktoré zvyšujú účinnosť. Medová voda je organizmom veľmi ľahko vstrebávaná. Voda by mala byť odstáta. Niektorí ju odporúčajú prevariť a vyčkať, kým vychladne, prípadne filtrovať. V ajurvédskych prameňoch sa dočítame, že ak naberieme čistú vodu z horského prameňa a necháme ju postáť v sklenenej nádobe na priamom slnku, aby bola vlažná, získame ideálnu tekutinu na prípravu medovej vody. Poznámka: Ak máte možnosť, nepoužívajte kovovú lyžicu na naberanie a miešanie nápoja.

 

Užívanie

 

Z preventívnych dôvodov je vhodné dopriať si vodu každý deň ráno na lačný žalúdok. Voda sa rýchlo dostáva do čriev a vstrebáva sa ľahko do krvi. Môžeme ju konzumovať tiež cez deň aj na večer - nemusíme sa obávať potreby nočnej toalety, pretože medová voda upokojuje obličky. Dôležité je vždy pripraviť čerstvú medovú vodu. Možno ju využívať nielen vnútorne. Pri aplikácii na pokožku prinesie väčšiu jemnosť a lesk, takže je výbornou kozmetickou pomôckou. Pomáha pri kožných defektoch a poraneniach, tiež je vhodná na psoriázu aj pri nekróze (odumretí) tkaniva (bércov vred). Tiež umývanie vlasov medovou vodou zabráni tvorbe lupín.

Medovú vodu si môžeme tiež ochutiť pár kvapkami citrónovej šťavy, mätou, škoricou či trochou zázvoru.

 

Liečivé účinky medovej vody

 

 - pomáha dať do poriadku zažívacie procesy a umožňuje rozhýbať „lenivé“ črevo. Medová voda navyše pomáha omladeniu črevnej mikroflóry. Ak bude pohár takéhoto nápoja prvá vec, ktorú do žalúdka ráno dostanete, naštartuje metabolizmus, zmierni kyselinu v žalúdku a zvýši produkciu črevného hlienu. Hydratované hrubé črevo znamená dobré trávenie bez nepríjemných zápch

 

-  čistí zažívanie od parazitov a bráni ich množeniu. Všetky patogénne mikroflóry milujúce cukor med zabíja, pretože parazity sa živia sacharózou (obsiahnutou práve v cukre) Med má iný glykemický index a tak aj odlišné vlastnosti od cukru, hoci je sladký. Parazity ponorené do 30% roztoku medu, okamžite umierajú

 

-  pomáha odstrániť nahromadené toxíny v črevách

 

-  posilňuje imunitný systém a dodá vášmu telu energiu. Napriek tomu, že sladké väčšinou patrí do skupiny zlých sacharidov, ktoré spomaľujú metabolizmus a ľudí okrádajú okrem iného aj o energiu, med je jedným z tých, ktoré vám naopak energiu dodajú. Zabudnite teda na energetické nápoje

 

- čistí pľúca od hlienu a pomáha proti bronchitíde

 

- dochádza k čisteniu a detoxikácií buniek celého organizmu. Med síce neobsahuje toľko antioxidantov ako zelenina, ale možno ho porovnať s vínom. Antioxidačná schopnosť medu je 10-krát vyššia ako pri bielom víne.

 

 - zvyšujú sa antivírusové, antibakteriálne a antimykotické vlastnosti

 

- pomáha preventívne proti nepríjemnej nočnej potrebe na toaletu tým, že pomáha uľahčiť prepracovaným obličkám.

 

Medová voda sa tiež odporúča pre pitný režim počas pôstu. Samozrejme, že zdravotné problémy pri jej užívaní nezmiznú, ako šibnutím kúzelnej paličky. No pravidelné pitie tohto nápoja prinesie badateľné účinky.

 

Foto: ladiesfirstjournal.ru

(i.n.)
 


  

 

 

 

 


 
avatar_to_doma.jpg

Neuveriteľné...krčmu vymenil za internet!

Handlová-Odkedy majú doma internet za jedno euro mesačne, manžel ledva vytiahne päty z domu.


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
04.jpg

11 zaujímavých spôsobov využitia banánovej šupky


O výhodách banánovej dužiny ste už určite počuli v súvislosti s dodávaním stopových prvkov pre vaše telo. Nemenej užitočná je aj jeho šupka a to z mnohých hľadísk, o ktorých netušíte. Ak vyhadzujete šupky z banánov, tento článok je práve pre vás!


 
07.jpg

Spôsoby ovládania osvetlenia schodiska

Najpohodlnejšie sú samozrejme pohybové senzory. Práve ony umožňujú okamžite osvetliť schodisko ihneď ako k nemu pristúpi osoba, ktorá chce po ňom vyjsť nahor alebo zísť dolu. Zvážte však, či je tento spôsob ovládania schodiskového osvetlenia pre vás tým p


 
a.jpg

Ako roztiahnuť topánky, ktoré tlačia


V predajni s obuvou neodoláte topánkam, ktoré vám padnú do oka. Vyskúšate si ich, kúpite a po príchode domov zistíte, že predsa len nie sú až také voľné (hoci v obchode sa zdalo, že je všetko v poriadku). Čo robiť?


 

Guľky plnené rumovou plnkou

Z čokolády, cukru, mletých orechov, bielku a rumu vypracujte tuhú hmot ...

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať
gauc.jpg

Jednoduché a lacné úpravy interiéru

Vaše bývanie by si zaslúžilo rekonštrukciu, ale chýbajú vám čas a peniaze. Interiér pritom môžete vylepšiť dekoráciami prakticky za pár eur.


 

dnes je: 27.2.2017

meniny má: Alexander

podrobný kalendár

20086127

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Alexander | Pondelok 27.2.2017 |
ÚvodÚvodná stránka