Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

„Recyklované“ Vianoce

 

Vianoce nemusia byť len v znamení perfekcionizmu. Dobrá rada vám prináša tipy, ako sa dá vytvoriť čarovná atmosféra sviatkov aj pomocou „ostatkov“, ktoré by boli v mnohých prípadoch odsúdené na vyhodenie do smetného koša.

„Recyklované“ VianoceRoztopení snehuliaci

 

Ak vám zostali kúsky cesta na vianočné pečivo, z ktorých sa už nedá vykrajovať formičkami, nevyhadzujte ho. Vytvorte z neho neforemné placky, dajte zapiecť, pridajte bielu polevu, guľôčku z bieleho marcipánu, pár lentiliek a vďaka vašej kreativite vzniknú takíto chutní roztopení snehuliaci.

 

 

 

 

02 stromcek.jpgVianočný stromček v ráme

 

Určite sa vám kdesi v starej kartónovej škatuli povaľujú malé vianočné gule „made in socializmus“ alebo China. Stokrát ste si hovorili, že ich vyhodíte, no akosi na to nikdy nebol čas. A tak rok po roku pribúda k vašim novoročným predsavzatiam to, že už konečne s nimi čosi urobíte. Nastal čas... Na drevený rám napnite odzadu bielu gázu, plátno, sieť proti muchám alebo hocičo, čo udrží váhu niekoľkých takýchto gulí. Potom zoberte do ruky tavnú pištoľ, alebo silné lepidlo a vytvorte takýto milý vianočný stromček.

 

 

 

„Recyklované“ VianoceDekoračné stromčeky zo starých stúh

Teraz trochu odsunieme chlapov a ich kutilské dielničky nabok a nazrieme do kráľovstva gazdiniek, ktoré majú okrem šijacieho stroja ukryté v škatuliach mužom ničnehovoriace „poklady“, potrebné pri šití a vyšívaní. Ak v nich nájdete zvyšky pevných stúh a koráliky, neváhajte a oslovte svojho muža, či by sa u neho nenašiel tenký drôt. No apotom môžete vytvoriť takéto stromčekové dekorácie. V prípade, že drôt nebude, vystačíte si aj s pevnou niťou.

 

Ak máte problém s krivými alebo poškodenými stenami či krivým stropom, netrápte sa a siahnite po sadrokartóne. Dokáže vám nahradiť omietku a zároveň vám z domova dovolí vytvoriť neopakovateľný originál.

 

Šijeme, šijeme

V kráľovstve šikovných krajčírok ešte chvíľu zostaneme. Zo zvyškov látok, plste, stužiek a gombíkov sa dá vykúzliť všeličo. Napríklad takéto miniatúrne stromčeky.

 

06 stromčeky.jpg

 

05 stromčeky.jpg

 

Vianočný anjel z papierových obrúskov

Možno ste už zažili situáciu, keď ste si hodinu predtým, ako ste sa chystali podávať štedrovečernú večeru so zdesením uvedomili, že nemáte žiadne servítky s vianočnou tématikou. Čo robiť v takýchto prípadoch? Nepanikárte. Úplne vám postačia čisto biele obrúsky z hypermarketu, ak z niektorých z nich vytvoríte papierových anjelikov a umiestnite vedľa obyčajných servítok na vianočný stôl.

„Recyklované“ Vianoce

Postup je naozaj jednoduchý.

1. Zložte dva obrúsky dohromady
2. Vytvarujte hlavu a previažte jej krk bielou niťou

„Recyklované“ Vianoce

3. Vytvorte anjelské krídla

„Recyklované“ Vianoce

4. Dekorujte zlatou stužkou
5. Spodnú časť servítok obstrihajte do formy „sukne“ aby anjel pevne stál na stole.

 

Dekoračné prvky zo štopľov

Chlapi sú „zberatelia“ ako sa patrí. Niektorí z nich si starostlivo ukladajú aj korkové štople z vína...veď čo ak by sa niekedy zišli, že? Takže – sú Vianoce, rušíme zbierku. Korkové štople sa dajú vynikajúco farbiť v horúcej vode s potravinovým farbivom. Potom sa z nich dajú vyrobiť napríklad takéto dekorácie.

 

Vianoce nemusia byť len v znamení perfekcionizmu. Dobrá rada vám prináša tipy, ako sa dá vytvoriť čarovná atmosféra sviatkov aj pomocou „ostatkov“, ktoré by boli v mnohých prípadoch odsúdené na vyhodenie do smetného koša.

 

Dedo Mráz z plastelíny

Zabodujte u detí a vytvorte z plastelíny dokonalého Deda Mráza. Že to nezvládnete – nech sa páči, tu je jednoduchý fotopostup:

 

Recyklované Vianoce

Ozdoby z lesa

Šišky, gaštany, žalude a mnoho plodov lesa môžete akoby šibnutím čarovného prútika zmeniť na vianočné dekorácie. V obchodoch s hobby predmetmi aj v obchodoch s make – upom kúpite dekoračné „trblietalky“. Potom stačí prestreknúť plod bezfarebným lakom na drevo, alebo natrieť lepidlom, ponoriť do trblietalok a voilá – máme ozdoby na i pod stromček.

Recyklované Vianoce

 

Recyklované Vianoce

 

Makaróny

Techniku výroby domácich dekorácií z talianskych cestovín sme vás na Dobrej rade naučili už dávnejšie. Teraz vám už len predstavíme vianočné inšpirácie:

Makaróny

Makaróny
 

 

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Vianočné čiapočky

Ako si vyrobiť snehové vločky z cestovín

Prečítajte si ďalšie zaujímavsti v článkoch v sekcii Vianočné inšpirácie

 

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

 

Foto: delatsami.com, liveinternet.ru, dom-mechti.com, tolko-poleznoe.ru, vacants.ru

(ivan nôta)


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
obr.jpg

Plieseň v domácnosti


Plesne v obývacom priestore bývajú pre človeka čoraz väčším strašiakom. Nie preto, že by sa proti nim nedalo bojovať, ale hlavne z dôvodu, že štatisticky je ich oproti minulým rokom preukázateľne viac.


 
obr.jpg

Dostavba a izolácia podkrovia


Ak sme si vybrali vhodnú strechu a vhodný priestor, začíname plánovať zatepľovanie. Aj túto prácu prenechajme odborníkovi, kvalitne navrhnuté a riešené zateplenie je totiž najpodstatnejšie pre vytvorenie správnej tepelnej pohody.


 
obr.jpg

Čím sa líši rustikálna kuchyňa od vidieckeho štýlu?


Okrem množstva malých zásuviek, zásuvkových skriniek či nábytku s vyrezávanými stĺpikmi sa nezabúda na klasický drez s do kríža tvarovanými kohútikmi drezovej batérie. Takáto kuchyňa sa pýši nábytkom s bohatým profilovaním dvierok...


 
obr.jpg

10 rastlín, ktoré môžete pestovať v obyčajnej vode


Je jedno, či je leto, alebo zima. V interiéri nášho bytu môžeme po celý rok pestovať nenáročné bylinky, respektíve rastlinky, na ktoré nepotrebujeme mať ani záhradu, ani veľký kvetináč a ani zem. Bohato nám postačia malé nádoby a obyčajná voda.


 

Primátorské pirohy

Uvarené zemiaky nechajte vychladnúť, potom ich roztlačte a zmiešajte s ...

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 15.12.2017

meniny má: Ivica

podrobný kalendár

22640620

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Ivica | Piatok 15.12.2017 |
ÚvodÚvodná stránka