banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

10 typov sexuálnej osobnosti vášho partnera

 

10 typov sexuálnej osobnosti vášho partnera V učebniciach nájdeme množstvo definícií, poučiek a opisov introvertov, extrovertov, kreatívcov či iných. Typy osobností čo sa týka sexuálnych zážitkov neopisuje takmer žiadna kniha. Čo je dobré, exituje množstvo naozaj dobrých odborníkov na sex. Zľudovelo pre nich pomenovanie „sexperti“. Jedným, alebo jednou z nich je Austrálčanka Sandra Pertot, ktorá v spolupráci s ďalšou sexpertkou Tracey Cox opisuje 10 sexuálnych osobností. Chcete vedieť, kam patrí váš partner? Zabudnite na príslovie o tom, že protiklady sa priťahujú. V posteli platí skôr to, že vrana k vrane sadá (líha). V sexe to jednoducho musí klapať. V oblasti sexu to oveľa lepšie funguje, keď sa stretnú dvaja ľudia, ktorí majú podobný milostný naturel. Milostná nekompatibilita je jedným z najčastejších problémov, ktoré terapeuti riešia. A pravda je taká, že môže zničiť aj inak veľmi dobre fungujúci vzťah.

Neprepadajte panike. Nemusíte byť ale úplne rovnakí, stačí, keď viete, aké potreby (a prečo) váš náprotivok má. Pochopíte svoje i jeho túžby a môžete si vzájomne vyjsť v ústrety. Preto podľa nasledujúcich riadkov zistite, akú sexuálnu osobnosť má váš partner, nech viete, ako na neho.

1. Zmyselný typ

Sex je pre neho (ňu) spôsobom, ako vyjadriť lásku. Emočná intimita pri milovaní je pre tento typ dôležitejšia ako samotný výsledok a počty orgazmov.

Ako na nich: Chce to pomalé pohyby, veľa dotykov a hladenie. Polohy, pri ktorých ste tvárou tvár a môžete sa jeden druhému dívať do očí.

2. Erotický typ

Potrebuje intenzívny a vášnivý sex. Bežné milovanie s overenými polohami a technikami je v poriadku, ale musí byť čas od času spestrené niečím mimoriadnejším.

Ako na nich: Kľúčom k spokojnosti je rôznorodosť. Tento typ potrebuje novinky, meniť miesta a časy, kedy sa milujete, polohy i techniky. Často ich baví hry na najrôznejšie role, šteklivé esemesky a podobne.

3. Závislý typ

Sex je pre neho spôsob, ako uvoľniť stres. Pokiaľ mu je odmietnutý, nalieha a je neodbytný. Je to prevažne mužský typ osobnosti a nie je to s nimi vôbec ľahké.

Ako na nich: Potrebujú zistiť (a pochopiť), že stres a negatívne emócie možno uvoľniť aj inak. Skúste nastaviť nejaké pravidlá typu "keď ťa naštve šéf, nestrhneš zo mňa oblečenie hneď v predsieni, ale pôjdeš si zabehať, a ak aj potom budeš mať chuť na sex, prečo nie."

4. Pasívny typ

Títo ľudia moc aktivity v posteli nevyvíjajú, neiniciujú sex. Môže byť na vine nízke libido, alebo k tomu, aby sa sami vzrušili, potrebujú vidieť partnerovu túžbu.

Ako na nich:  Iniciujte sex, ale ukážte partnerovi, že výmena tejto roly nie je od veci. Pojmite to trebárs ako hru "ako dlho ti bude trvať, než ma rozpáliš".

5. Nárokujúci typ

Sex pokladá za svoje nespochybniteľné právo. Má celkom malé vedomosti o milostných potrebách svojho náprotivku. Nepreferuje nič špeciálneho, nemá žiadne konkrétne túžby, chce len sex, v podstate akýkoľvek.

Ako na nich: Toto sa so spokojným sexuálnym životom veľmi nezlučuje. Partneri týchto ľudí bývajú frustrovaní, neuspokojení (fyzicky i emočne). Oplatí sa vyhľadať pomoc odborníka, ktorý vnímanie sexu pomôže upraviť.

6. Návykový typ

Sex ich láka natoľko, že sa málokedy dokážu ovládnuť. Predstava milovania (takmer s kýmkoľvek) je pre nich tak vzrušujúca, že takmer nikdy nevie povedať nie. Majú sklony k nevere.

Ako na nich: V prvom rade musíte jasne definovať, čo pokladáte za neveru. Možno vám nevadí sledovanie porna, volanie na erotické linky ale návšteva striptízového baru už ale áno. Skúste tiež ich vášeň nasmerovať niekam inam (spoločné koníčky, nejaký adrenalín ...). Skôr než na dlhé romantické milovanie si potom doprajte žeravé rýchlovky, osvojte si techniky, ktoré vás oboch rýchlo dovedú k cieľu.

7. Stresujúci sa typ

Sex je pre nich zdrojom stresu a obáv. Boja sa, že svoj náprotivok neuspokoja, že nie sú (nebudú) v posteli dosť dobrí.

Ako na nich: Hovorte s nimi o tom, kde sa ich obavy berú, a vysvetľujte, že sú zbytočné. Skladajte im komplimenty, dávajte najavo, že sa vám páčia. A pozor na akékoľvek milostné novinky, choďte na ne pomaly. Tento typ sexy prekvapenia veľmi neocení.

8. Nezaujatý typ

Sex im poskytuje malé (alebo žiadne) potešenie, po ktorom túžia len veľmi výnimočne. Často je na vine trauma, ktorú si v minulosti prekonali (sexuálne týranie, znásilnenie, obťažovanie ...).

Ako na nich: S týmito ľuďmi je potreba jemne hovoriť o ich zlých milostných skúsenostiach, neponáhľať sa, nenaliehať a prípadne vyhľadať pomoc odborníka.

9. Zaneprázdnený typ

Sex je fajn, baví ich, ale vlastne naň nemajú čas. Ich pozornosť a energiu neustále upútava niečo iné (práca, deti, stres, únava, povinnosti ...).

Ako na nich: Sex si naplánujte. Znie to divne, ale funguje to. V deň, kedy máte dohodnuté sexi rande, potom robte veci, ktoré navodia tú správnu atmosféru (sviečky, večera, trocha vína, milostné esemesky ...). A pozor na rutinu, do tej by ste nemali spadnúť, tá tento typ vyložene odradí (prečo robiť niečo tisíckrát odskúšaného, keď môže napísať dôležitý referát do práce). Každý mesiac si naplánujte aspoň dve novinky, ktoré v posteli otestujete.

10. Nutkavý typ

Tento typ býva veľa často spojený s fetišizmom. Títo ľudia totiž majú sex spojený s nejakým rituálom či predmetom. Býva to veľmi sebecký sex, u ktorého takmer chýba akékoľvek emočné naladenie na partnera a intimita.

Ako na nich: Tu ide hlavne o to, či daný rituál (fetiš) vám vyhovuje, ste schopní ho akceptovať, ideálne aj vás vzrušuje. Ak nie, nebudete nikdy spokojní.

Tak čo, aká osobnosť sedí na vášho partnera? 

 

Mohlo by vás tiež zaujímať:

11 podivných vecí, ktoré sa s nami dejú pri sexe

Sexuálne IQ

Ďalšie zaujívé články rady a tipy v sexuálnom okienku

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

Foto: factroom.ru
Autor: Ivan Nôta


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
1.jpg

Falošná perspektíva a rozumné delenie opticky zväčšia vašu záhradu


Snáď jediný prípad, kedy sa oplatí mať v záhrade niečo falošného je vytvorenie falošnej perspektívy . Takto dosiahne vaša záhrada väčšieho dojmu.


 
1.jpg

Najchutnejší recept s húb - hubárov sen


Ak je sezóna dobrá a húb dostatok, mnohí z nás nevedia čo s nimi. Sušíme, mrazíme a nakoniec skončia v pre nás tradičných jedlách akými sú kapustnica, mäsové medailónky s hubami a podobne. Ale ide to aj inak :)


 
obr.jpg

Odstránenie výkvetov z betónového plotu


Plot zo štiepaného betónu imituje vzhľad plotu z neporovnateľne drahšieho štiepaného kameňa.


 
1.jpg

Jedlá sóda ako všestranný pomocník pre pestovateľov


Všetci ju poznáme ako neoceniteľnú prísadu v potravinárstve, no mnohí netušíme, že sóda bikarbóna je našim spojencom aj v záhrade či pri pestovaní rastlín v byte. Ide pritom o pomocníka, ktorý je účinný, ekologický a lacný.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 21.9.2019

meniny má: Matúš

podrobný kalendár

27772604

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Matúš | Sobota 21.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka