Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

11 podivných vecí, ktoré sa s nami dejú pri sexe

 

11 podivných vecí, ktoré sa s nami dejú pri sexeVšetci vieme, ako to je: zrýchlený dych aj tep srdca, krv nahrnutá v potrebných miestach, potenie, stonanie a nekonečné potešenie... Množstvo dávnejších aj nedávnych štúdií ukázalo, že počas sexu sa s našim telom deje niekoľko naozaj pozoruhodných vecí. Aj napriek mimoriadnemu záujmu o túto tému je pomerne ťažké študovať fyzikálny vplyv sexuálneho aktu na naše telo. Dôvodom sú hlavne morálne bariéry spojené s efektom pozorovateľa. Veď, ruku na srdce, určite by ste do svojej spálne nevpustili vedca, ktorý by v okamihu vašej milostnej predohry začal skúmať, čo sa s vami deje. Tento fakt po dlhé roky ovplyvňoval výsledky testu. A tak sa „výskumníci“ rozhodli testovať samých seba. Nedozvieme sa, čo za to sľúbili svojim partnerkám, Nič menej – výsledky sú v niektorých prípadoch naozaj podivuhodné.

1. Ženám sa zväčšia prsia
Zaujímavá skutočnosť nielen pre ženy ale aj pre mužov. Mužom sa nahrnie krv primárne do penisu a ženám? Do mnohých častí tela (resp. do všetkých erotogénnych zón a všetci vieme, že muž ju má len jednu), ale hlavne do pŕs. Stav zvýšeného prietoku krvi do tejto oblasti môže zväčšiť ženské prsníky až o neuveriteľných 25%! Toto je dôvod, prečo by sme nikdy nemali podceňovať predohru. Sexuálna stimulácia zlepšuje krvný obeh a podporuje prietok krvi do erotogénnych oblastí. Žiaľ, zväčšenie prsníkov je len  dočasný stav, ktorý trvá, len kým vzrušenie neopadne.

2. Stimulácia bradaviek dokáže divy
Kým sme v oblasti ženskej hrudi, spomenieme ešte niekoľko faktov: Viac, ako 10% žien dokáže dosiahnuť orgazmus len stimuláciou bradaviek.  Štúdie dokázali že masírovanie a láskanie bradaviek pomáha ženám chudnúť. Je to ako počas intenzívneho dojčenia, kedy tento jav zapríčiňuje kontakt dieťaťa s prsníkom, ktorý  matkám pomáha znižovať tehotenskú váhu a eliminuje popôrodné depresie. Rovnako tak láskanie prsníkov  znižuje u žien šancu na rakovinu a srdcovo – cievne choroby (páni, čítate pozorne?).  Bonusy: Existuje 8 druhov bradaviek a všetky sú pomenované. Ak preferujete milovanie za svetla, môžu niektorí muži zistiť, že partnerku vzrušili podľa toho, že jej mierne vyblednú prsia. V skutočnosti im však stmavnú bradavky a ich okolie. Ak tento stav nastane, žena je pripravená. A nielen to – aktivovali ste v nej časť mozgu, zodpovednú za vnemy a na milovanie bude reagovať oveľa citlivejšie.

3. Mozog reaguje na sex ako na drogu
Priznajme si fakt: my všetci sme závislí. Organizmus je len sústava chemických reakcií, ktorá reaguje na podnety a historicky najobľúbenejšou drogou ľudstva je sex. Pri ňom sa vylučuje hormón šťastia a odmeny, zvaný dopamín, čo v nás navodzuje stav potešenia. Navyše nadobličky začnú produkovať adrenalín, a hypotalamus produkuje oxytocín a prolaktín. Počas orgazmu sa uvoľní viac rôznych hormónov, ktoré vytvárajú pocit blaženosti a eufórie. A tieto chceme znova a znova zažiť. Proste telo si bude pýtať svoju dávku presne tak, ako to robí u fajčiara, alkoholika či narkomana. Ja viem – trochu drsné prirovnanie. Zostaňme teda pri tom, že ideálny stav nastane, ak si po milovaní povieme: „Páni, to bola jazda.“

4. Pravidelný sex zlepšuje činnosť imunitného systému
Na tento fakt sa prišlo v polovici minulého storočia náhodou. Majiteľ továrne na výrobu guľôčkových ložísk chcel zistiť, ktorá kategória jeho zamestnancov najčastejšie maródi. Okrem veku, pohlavia, rodinného zázemia a spôsobu života zahŕňal test jeho podnikového lekára aj zdanlivo nepodstatné fakty. Zistilo sa, že na vrchole krivky chorých ľudí sa nachádzajú tí, ktorí nežijú v dlhodobom vzťahu, sú rozvedení, či vdovci (platilo to rovnako u mužov ako u žien). Lekár sa so svojim zistením pochválil medzi inými lekármi a začal sa seriózny výskum, ktorý ukázal, že sexuálne aktívni ľudia sú všeobecne zdravší, ako tí s príležitostným sexom. Odborne povedané: pravidelný sex zvyšuje hladinu imunoglobulínu a zvyšuje počet lymfocytov, ktoré sú kľúčovou súčasťou boja proti infekciám. Takže si môžete spokojne pred milovaním zapriať: “Na zdravie“.

5. Počas sexu majú hlavne ženy oveľa lepší čuch
 Ako viete, počas sexuálneho aktu sa dostáva do krvného obehu veľké množstvo hormónov. Jedným z nich je prolaktín. Jeho úlohou je aktivovať časť mozgu, ktorá je zodpovedná za pachy a ich interpretáciu. Prečo? Za všetko môže evolúcia, respektíve jej časť, keď sme boli viac zvieratami ako ľuďmi. Čuch je v tomto prípade evolučný mechanizmus, ktorý najmä ženám umožňuje lepšie vyhodnotiť zdravie a „kompatibilitu“ svojich partnerov. Preto ženy dokážu čuchom rozpoznať vhodného partnera. Ten, ktorý má najodlišnejšie gény od tých našich vlastných je najvhodnejší partner pre produkciu potomkov, lebo je predpokladom toho, že sa nestretnú príbuzné gény. Príroda to zariadila tak, že nám vonia silne eroticky. Čuchom nás priťahuje. Naopak, pokiaľ nám partner nevonia, znamená to, že má gény veľmi podobné a je partnerom nevhodným na kríženie. Ľudia, ktorí nemajú schopnosť čuchu, majú výrazne menej vzťahov a partnerov než tí, ktorí majú nos zdravý. A práve telesný pach je prvým a významným signálom pútajúcim dvojicu k sebe, darmo sa my, muži vyhovárame, že to boli oči, prsia, nohy či zadok. Partneri si jednoducho musia „voňať“.  Perlička na záver: Muži bez schopnosti čuchu majú v priemere len dvoch sexuálnych partnerov za život, kým muži so zdravým čuchom v priemere desať partnerov. Muži bez čuchu sú málo odvážni, majú problémy so zhodnocovaním situácie a komunikáciou. Navyše nedokážu ovládať vlastný telesný pach, pretože ho necítia.


6. Žena by mala dosiahnuť orgazmus, lebo...
Orgazmus u žien je nevyspytateľný stav, ktorý nedokáže ani ona sama predvídať. Môžete sa snažiť akokoľvek chcete, niekedy to však proste nejde. Odborníci však tvrdia, že žena orgazmus potrebuje minimálne tak, ako muž. Prečítajte si, prečo: V procese prúdenia krvi do vaginálnej oblasti sa ženský klitoris môže až dvojnásobne zväčšiť. Po dosiahnutí orgazmu sa najneskôr do desiatich minút vráti do svojej pôvodnej veľkosti. V prípade, že žena orgazmus nedosiahne, zostáva krv v týchto miestach po dobu niekoľkých hodín a pre tento stav „neukojenosti“ má množstvo žien problémy so zlosťou alebo s frustráciou. Do veľkej miery ovplyvňuje orgazmus u žien aj veľkosť ich klitorisu. Toto miesto azda každý dôverne pozná. Sú tu však najmä genetické rozdiely, ktoré hovoria o jeho dobrom či horšom umiestnení, ako aj o jeho veľkosti. Tú, bohužiaľ, neovplyvní žiadna žena a ani žiaden muž. Základom pri dosiahnutí orgazmu je, aby sa klitoris dobre dráždil a aby partnerka cítila všetko to, čo má. Ak je zle umiestnený alebo je ďaleko od pošvy, potom je to skutočne problém. Pri pohlavnom styku tak nemusí skoro vôbec dochádzať k jeho dráždeniu a tak je nutné sa zamyslieť, ako túto situáciu vyriešiť. Nik z partnerov by si nemal v posteli nič vyčítať – práve naopak. Muž by mal vedieť, akým spôsobom (okrem samotného aktu) dráždiť klitoris, aby k orgazmu došlo a v prípade, ak to nejde, mala by iniciatívu prebrať partnerka. Bez akýchkoľvek zábran. Viac, ako 95% heterosexuálnych mužov vzrušuje, ak sa partnerka dráždi sama.


7. Po kvalitnom sexe sa doslova rozžiarite
Sex zlepšuje krvný obeh, má priaznivý vplyv na pokožku, pretože zvyšuje produkciu kolagénu. Koža dostáva viac kyslíka, stáva sa viac mladistvou a ohybnou. Po sexe máme nielen žiarivejšie oči, ale aj vlasy a to kvôli hormónu DHEA (dehydroepiandrosterón), ktorý nielen prospieva celkovému zdraviu mužov a žien, ale zároveň priaznivo vplýva na pokožku a vlasy.


8. Sex je ako hazardná hra
Už dávno povedal Secundus Maior Gaius Plinius: Láska je jediná hazardná hra, do ktorej musíme vložiť všetko, aby sme vôbec mohli začať hrať. Dnes vieme, že zo sexu máme rovnaké potešenie, ako z gamblingu. Mozog vníma sex na takej úrovni ako bonus vo videohre alebo výhru v hazarde . Počas sexu sa v mozgu aktivuje rovnaká oblasť ako počas hry v kasíne – už spomínané centrum odmeny. Akonáhle je aktivované, sme doslova premenení na gamblerov – fanatikov hazardu, ktorí nebudú mať pokoj, kým nedosiahnu „výhru“.


9. Muži sú po sexe ospalí
Bez ohľadu na dennú dobu po pohlavnom styku môže u muža dôjsť k určitej únave a ospalosti. To je spôsobené tým, že v priebehu ejakulácie mužský organizmus produkuje veľké množstvo chemikálií, ako je norepinefrín, serotonín, oxytocín, vazopresín, oxid dusnatý, a hormón prolaktín. Všetky z nich sú spojené s relaxáciou, šťastím a, uhádli ste, ospalosťou. Takže neviňte svojho chlapa, že je lenivý, necitlivý alebo sa snaží rýchlo dostať preč z vášho objatia – nie je to pravda, on je jednoducho zaplavený oxytocínom.


10. Sex podporuje chudnutie
Počas milovania vnútorná teplota tela stúpne, zrýchli sa prietok krvi a všetky svaly sa napnú. Rýchlosť pulzu sa zvýši zo 70 na 150 za minútu, čo sa dá prirovnať k stavu kulturistov počas tréningu. Za polhodinu sexu spálime až 350 joulov, teda asi toľko ako pri 15-minútovom intenzívnom bicyklovaní. Precvičí sa pritom všetko svalstvo od zadku cez brucho až po končatiny, čím sa pohybový aparát posilňuje a predlžuje sa jeho životnosť.


11. Sex predlžuje život a u žien zvyšuje IQ
Výsledkom orgazmu nie je iba povznášajúci pocit, ale aj predĺženie životnosti vnútorných orgánov. Keď dôjde k vyvrcholeniu, v tele nastane niekoľko chemických reakcií. Cirkulácia krvi dosahuje maximum a bohato okysličená krv, ktorá sa dostane k jednotlivým orgánom a mozgu, podporí ich činnosť a životaschopnosť. Americkí vedci dokonca tvrdia, že u žien vtedy môže dôjsť k zvýšeniu IQ. Úroveň nervového a psychického zdravia je významne vyššia u ľudí, ktorí majú pravidelný sex. Sexu môžeme okrem toho, že dokáže veľmi dobre znižovať hladinu stresu pripísať veľké plus – zvyšovanie výkonu mozgu. Pravidelný sex môže dokonca stáť aj za rastom inteligenčného kvocientu. U žien je tento rast oveľa razantnejší. Tento vplyv sexu na mozog si údajne všimla aj Madonna, ktorá sa nikdy netajila svojím pozitívnym vzťahom k sexu, skôr naopak. Vyhlásila, že aj vďaka sexu má tak vysoké IQ. Mne, ako laikovi z uvedeného vyplýva, že najmúdrejšie by teda mali byť prostitútky. Odborníci ma však vyviedli z omylu. Na to, aby priaznivé reakcie v mozgu prebehli, musí byť človek zaľúbený. To beriem.

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Sexuálne IQ

Porno nás raz zabije...alebo spasí

Ďalšie zaujímavé články na tému sex

 

3.2.2017© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

Foto: marketium.ru
Autor: Ivan Nôta

 


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
01.jpeg

Ako uvariť vynikajúci džem zo žltého melónu


Žltý (alebo ak chcete cukrový) melón je sám o sebe veľmi zdravá plodina. Cukrové melóny pomáhajú rozpúšťať kyslé soli a bránia tak vytváraniu ľadvinových a žlčových kameňov.


 
obr.jpg

Murované kuchyne sa páčia stále viac


Z južnej Európy preniká do našich kuchýň závan nového štýlu, ktorý si rýchlo nachádza svojich prívržencov aj medzi slovenskými gazdinkami.


 
TIP.JPG

Princíp a inštalácia svetlovodu


Rozsvecovať aj vo dne v priestoroch bez okien je nepohodlné a drahé. Možným riešením takejto situácie je zabudovanie svetlovodu. Počiatočná investícia sa po nejakej dobe vráti, zvýšený komfort bývania sa však prejaví okamžite.


 
02.jpg

Ako si pripraviť kvalitný kompost z listov stromov


Jeseň v záhrade znamená pre mnohých okrem iného úmorné hrabanie lístia, ktoré v sade opadlo zo stromov a následnú otázku – kam s ním? Vyhodiť alebo spáliť? Verte tomu, že obidvoje by bola naozaj veľká škoda.


 

Primátorské pirohy

Uvarené zemiaky nechajte vychladnúť, potom ich roztlačte a zmiešajte s ...

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 19.10.2017

meniny má: Kristián

podrobný kalendár

22233200

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Kristián | Streda 18.10.2017 |
ÚvodÚvodná stránka