Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

5 vecí, na ktoré by ste nemali zabudnúť pri výbere práčky

 

5 vecí, na ktoré by ste nemali zabudnúť pri výbere práčkyPráčka je neodmysliteľnou súčasťou našich domácností už..., nuž teda poriadne dlho. Viete, že prvá práčka bola zostrojená už v roku 1767 a mechanická práčka, ktorej princíp fungovania sa doteraz nezmenil, datuje svoj vznik do 19. storočia? Je to tak. Dnes natrafíte v obchodoch na veľké množstvo práčok s najrozmanitejšími funkciami od tých najznámejších až po úplne neznáme značky. Ako sa v nich orientovať?

My si ale teraz priblížime 5 vecí, na ktoré sa pri výbere novej práčky zabudnúť naozaj nevyplatí.

 

1. Rozmery práčky

Hurá, vaša stará práčka doslúžila a vy sa už tešíte na novú? Od toho nadšenia nezabudnite na jednu vec. Kde ju vlastne chcete umiestniť. Ani by ste neverili, koľkým sa stalo, že vysnená práčka dorazila domov a neprešla cez zárubňu v kúpeľni. Úsmevné? Tak pre dotyčnú rodinu asi nebolo.

Vyberajte práčku tak, aby ste zohľadnili jej rozmery a vaše možnosti jej umiestnenia. Nedostatok miesta v kúpeľni? Možnosťou je vstavaná práčka v rámci kuchynskej linky. Miesto v kúpeľni by aj bolo, ale nie je to žiadna výhra? Vyberajte skôr zvrchu plnenú práčku, ktorá sa hodí do úzkych kúpeľní či iných stiesnených priestorov. Veľká kúpeľňa, respektíve práčovňa v dome? Gratulujeme, ale i tak si dopredu premyslite, kde svoju práčku umiestnite.

2. Spotreba energie

Keďže sa v priemernej domácnosti perie ak nie každý, tak aspoň každý druhý deň, veľmi dôležitým parametrom, ktorý by ste mali pri výbere svojej práčky brať do úvahy, je spotreba energie (pranie totiž zaberie celú desatinu z koláča ročnej spotreby elektriny). Nepoznáme človeka, ktorý dobrovoľne vyhadzuje svoje peniaze von oknom, takže energeticky úsporná práčka je z tohto pohľadu nutnosť. Vyberajte model v čo najvyššej triede energetickej účinnosti A+++, respektíve čo najbližšie pri nej.

3. Hlučnosť

Čím tichší model práčky tým lepšie. O čom je reč? Predstavte si situáciu, že vám práčka zobudí práve do postieľky uložené dieťa. No nie je to na porazenie? Bežná hodnota hlučnosti priemernej práčky sa pohybuje v rozmedzí 59 až 74 decibelov (dB). Špičková a kvalitná práčka to dá aj pod 50 dB pri praní (čo je šepot z 10 cm) a 70 dB pri odstreďovaní (zvuk klávesnice). Na opačnej strane barikády stojí lacnejšia práčka so 60 dB pri praní (hlasný rozhovor) a aj 80 dB pri odstreďovaní (krik).

4. Vychytávky

Technologický vývoj neustále napreduje, a tak sa nenechajú zahanbiť ani výrobcovia práčok. Ste ohúrení, koľkými funkciami vaša nová práčka disponuje? A ste si vedomí toho, že mnoho z nich ani nevyužijete? Viete, že výbava práčky naozaj zásadne ovplyvňuje jej cenu? Preto si z „milióna“ funkcií navyše vyberte tie, ktoré považujete za dôležité. Príklad, máte domáceho miláčika? Program pre odstraňovanie srsti/chlpov vás určite poteší. A zas na druhú stranu, napríklad práve vy nepotrebujete spárovať práčku so svojim smartfónom. A opačne.

5. Bezpečnosť práčky

Máte malé dieťa v domácnosti? Moderná kvalitná práčka disponuje viacerými bezpečnostnými funkciami. Na detskej poistke sa jednoducho neoplatí šetriť. Hľadajte vo výbave práčky bezpečnostný zámok, ktorý zabráni dieťaťu otvoriť práčku počas prania. Tiež mechanickú poistku, ktorá zabráni nešťastnému zabuchnutiu dvierok, ak sa dieťa náhodou ocitne v bubne práčky. Fajn sú aj špeciálne nastavenia v programe detskej poistky, ktoré zabezpečia, že náhodou stlačené gombíky nereagujú, až kým poistku neodblokujete.

Čo dodať na záver?

Tak snáď už len to, že pri výbere vhodnej práčky sa nezamerajte len na značku, všímajte si aj parametre, ktoré sú dôležité pre praktické využitie. Ak periete často, nespoliehajte sa na to, že práve najlacnejšie modely vám vytrhnú pomyselný tŕň z päty. Obvykle totiž neznesú väčšiu záťaž dlhšiu dobu a napokon „skolabujú“. Pokiaľ je práčka ešte v záručnej dobe, ok, Pokiaľ nie, máte smolu a musíte sa opäť poobzerať po ďalšej, lebo jej oprava by možno stála aj toľko čo nová.

 

Zdroje:


 
obr.jpg

5 vecí, na ktoré by ste nemali zabudnúť pri výbere práčky


Viete, že prvá práčka bola zostrojená už v roku 1767? Je to tak. Dnes natrafíte v obchodoch na veľké množstvo práčok s najrozmanitejšími funkciami od tých najznámejších až po úplne neznáme značky. Ako sa v nich orientovať?


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
obr.jpg

Voľba tmelu pri pokládke dlažby


Veľmi podstatnou pri pokládke nového materiálu je voľba správneho lepiaceho tmelu. Je nutné ho vyberať podľa druhu dlažby (sintrovaná, nasiakavá), prostredia (terasa, podlahové vykurovanie) a podkladu (betón, drevotrieska).


 
01.jpg

Výsadba ozimného cesnaku


Cesta ku kvalitnej a bohatej úrode ozimného cesnaku je jednoduchšia, ako si myslíte. Dôležitá je dôkladná príprava pestovateľskej plochy aj správna technika výsadby. Ukážeme vám, ako na to.


 
obr.jpg

Opracovanie tvaru kameňa pri stavbe kamenných domov


Pre hrubšie opracovanie niekoľkých pieskovcových blokov si vystačíte so širokým sekáčom. Kamene sa opracovávajú tiež vŕtacím kladivom s rôznymi nadstavcami.


 
03.jpg

Ako uchovať ovocie v pivnici až do jari, alebo zásady skladovania


Ak jablká alebo hrušky dobre uskladníme, zefektívnime tak vlastne zber: len málo trhaného ovocia príde navnivoč. Z tohto pohľadu sa teda oplatí dodržiavať určité zásady.


 

Koláč Haam

Múku a vajcia zmiešajte, pridajte maslo a práškový cukor. Prilejte mli ...

dnes je: 20.10.2018

meniny má: Vendelín

podrobný kalendár

25052629

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Vendelín | Sobota 20.10.2018 |
ÚvodÚvodná stránka