banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

5 x ako dokonale olúpať vajce

 

Pekne nahladko olúpané vajcia na tvrdo potrebujeme pri najrôznejších príležitostiach, nielen vo veľkonočnom čase. „Je to fuška,“ nechávajú sa počuť tí, čo majú skúsenosti s touto činnosťou. Mnohokrát sa totiž stane, že sa uvarené bielko nechce oddeliť od jemnej blanky vo vnútri škrupiny. Výsledkom je „neforemne vyhryzený granát“ , ktorý má k estetickému vajcu ďaleko. Prinášame vám niekoľko užitočných návodov a trikov na to, ako si lúpanie vajec uľahčiť.

Na začiatku je potrebné vedieť tri základné faktory, ktoré ovplyvnia výsledok nášho snaženia pri olupovaní vajec uvarených na tvrdo. Nimi sú čerstvosť vajec, ich teplota a technika lúpania.

Navzdory poučkám o čerstvosti potravín tu neplatí - čím čerstvejšie, tým lepšie. Výber tých najlepších vajec na varenie záleží hlavne od toho, aké sú staré. Je teda úplne v poriadku, ak dáte variť trojtýždňové vajíčka. Čerstvejšie by ste veru dokonale olúpali s veľkými ťažkosťami. Ak však nemáte inú možnosť, tak techniky, ktoré si popíšeme, platia prakticky aj na čerstvo znesené vajíčka.


Technika č.1:

Je vlastne základnou technikou, ktorá môže byť spoločná pre všetky ostatné. Nezabudnite:

1. Vajíčka, ktoré chceme variť by nemali byť vychladené. Pred varením ich teda treba vytiahnuť z chladničky na dlhší čas, aby mali izbovú teplotu.


2. Zvyčajne sa na tvrdo varia vajíčka 8 – 10 minút, ak sú však veľmi čerstvé necháme ich variť až 12 minút. Do vody môžeme pridať trochu soli či sódy bikarbóny.


3. Ochladzovanie vajíčok v studenej vode robíme takzvaným teplotným šokom, nie tak, že do misy s horúcou vodou, v ktorej sme ich varili prilievame postupne studenú vodu. Naopak – z horúcej vody ich vytiahneme a vložíme priamo do studenej (ideálne je mať v nej kocky ľadu). Tam ich necháme do úplného vychladnutia.


4. Po vychladnutí je dobré poklepať malou lyžičkou po obidvoch koncoch škrupiny, nielen na oblejšej strane. Škrupina sa tak naruší a uvoľní sa tlak na maximálnu plochu plášťa. Musíme sa však uistiť že sa porušila aj blanka na vnútornej časti škrupiny. Olúpať takto pripravené vajíčko by mala byť hračka.


tlačenie po doskeTechnika č.2:

Je zhodná s technikou č.1. Ak však nechcete lúpať škrupinu nechtami, položte vajíčko na dosku, jemne pritlačte dlaňou a gúľajte pod miernym tlakom po doske. Škrupina bude praskať a sama sa oddelí aj s blankou od bielka.

 

 

 

trasenieTechnika č.3:


Po vychladnutí vajíčok v ľadovej vode túto vylejeme a hrniec, v ktorej sa chladili prikryjeme pokrývkou. Hrniec by nemal byť príliš veľký na šírku ani na výšku. Pokrývku pevne pritlačíme a krátko hrncom prudko zatrasieme. Napodiv sa nám krásne oddelí škrupina od bielka. Odporúča sa tiež pridať do vody, v ktorej sa vajíčka chladia trochu sódy bikarbóny.

 


vytláčanieTechnika č. 4:


Do misky nalejeme teplú vodu (cca 30 °C). Vychladené vajíčka si pripravíme (narušíme škrupinu a blanku poklepkaním na ňu malou lyžičkou na obidvoch stranách) , postupne ponárame do teplej vody a pritlačíme v miestach, kde sa škrupina zužuje na túto plochu (ako napríklad na obal zubnej pasty). Vajíčko nám neporušené „vyskočí“ priamo do vody.

 


1.jpgTechnika č.5 (fotonávod):

1. Vajíčka vytiahneme z chladničky a necháme v miske v kuchyni, aby mali izbovú teplotu

 

2. Zoberieme pripináčik a na oblej strane vajíčka urobíme maličkú dierku (medzitým sa nám môže na sporáku hriať voda)

 

3. Rovnako postupujeme u všetkých vajíčok

 

4. Dierka musí byť naozaj malá. Pripináčikom neotáčame, aby okolie dierky nepopraskalo

 

5. Vajcia opatrne vložíme do vriacej vody, do ktorej pridáme trochu jedlej soli

 

6. Vodu necháme na silnom plameni opäť zovrieť a potom plameň stiahneme na slabší tak, aby voda vrela „potichu“. Nádobu prikryjeme a čakáme buď 8-10 minút, ak chceme vajíčka na tvrdo, alebo 6 minút pre vajíčka na mäkko

 

 7. Vajíčka prudko ochladíme studenou vodou a počkáme, kým úplne nevychladnú

 

8. Škrupinou poklopeme po tvrdom povrchu a vaľkaním po doske ju popraskáme

 

9. Odstránime škrupinu a máme perfektne ošúpané vajíčko
 

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Vajíčka alebo... čo o nich neviete

Bazalková praženica

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Vajíčka

 

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané.
V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

Foto: windyssukiyaki.com, wikihow.com
(i.n)


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
1.jpg

Falošná perspektíva a rozumné delenie opticky zväčšia vašu záhradu


Snáď jediný prípad, kedy sa oplatí mať v záhrade niečo falošného je vytvorenie falošnej perspektívy . Takto dosiahne vaša záhrada väčšieho dojmu.


 
1.jpg

Najchutnejší recept s húb - hubárov sen


Ak je sezóna dobrá a húb dostatok, mnohí z nás nevedia čo s nimi. Sušíme, mrazíme a nakoniec skončia v pre nás tradičných jedlách akými sú kapustnica, mäsové medailónky s hubami a podobne. Ale ide to aj inak :)


 
obr.jpg

Odstránenie výkvetov z betónového plotu


Plot zo štiepaného betónu imituje vzhľad plotu z neporovnateľne drahšieho štiepaného kameňa.


 
1.jpg

Jedlá sóda ako všestranný pomocník pre pestovateľov


Všetci ju poznáme ako neoceniteľnú prísadu v potravinárstve, no mnohí netušíme, že sóda bikarbóna je našim spojencom aj v záhrade či pri pestovaní rastlín v byte. Ide pritom o pomocníka, ktorý je účinný, ekologický a lacný.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 21.9.2019

meniny má: Matúš

podrobný kalendár

27772504

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Matúš | Sobota 21.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka