Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Adventné kalendáre vyrobené doma

 

Ak premýšľate nad tým, ako si vyrobiť pekný, originálny adventný kalendár, poradíme vám. Umiestniť si ho môžete na parapetnej doske. Dozdobiť si ich môžete podľa vlastných predstáv.


Adventný kalendár Mikulášske čiapky


Na výrobu mikulášskych čiapok potrebujete:


- 24 črepníkov najlepšie rôznych veľkostí

- 24 vatových guľôčok

- červenú farbu

- bezfarebný lak

- biely marker

- skladanú vatu

- lepidlo


Postup výroby:


Črepníky namaľujte na červeno. Očíslujte ich bielym markerom číslami od 1 do 24. Črepníky podľa vlastného uváženia môžete ešte dozdobiť, napr. pomocou servítkovej techniky, jednoduchou ozdobou. Potom črepníky nalakujte, či už sprejom alebo tekutým lakom. Z vaty vyformujte guličky a nalepte ich na pripravené črepníky, najlepšie pomocou lepiacej pištole. Skladanú vatu nastrihajte na tenšie pásiky a prilepte na okraj črepníkov.

Mikulášske čiapky sú tak hotové a už postačí, keď ich rozložíte na parapetu a pod ne naukladáte drobné darčeky a sladkosti.

 

Adventný kalendár z papierových mikulášskych čiapok

Mikulášske čiapky z papieraNa výrobu potrebujete:


- červené farebné papiere

- lepidlo

- nožnice

- dierovač

- dlhší povrázok alebo ozdobnú šnúru

- lemovku

- vatu


Farebné papiere nastrihajte vo forme štvrťkruhov. Budete ich potrebovať 24. Vystrihnuté štrvťkruhy zrolujte do kužeľa, ktorý zlepíte na spojovacích hranách. Na širšej strane každého kužeľa vyrobte dierkovačom 2 dierky tak, aby ležali oproti seba.

Do dierok vtiahnite špagátik alebo ozdobnú šnúrku. Každý kužeľ by mal mať šnúrku rovnakej dĺžky, aby ste ich mohli neskôr jeden vedľa druhého zavesiť na dlhú ozdobnú šnúru. Pre zavesením môžete tieto „taštičky“ ešte dozdobiť bielou vatou, lemovkou alebo inými ozdobami.
Potom taštičky rozvešajte na dlhšiu šnúrku, vložte do nich sladkosti, ktoré môžete ešte prikryť kúskami vaty.

 

Adventné kalendáre vyrobené doma


Adventné kalendáre vyrobené doma


Adventné kalendáre vyrobené doma

 

Adventné kalendáre vyrobené doma

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Výroba adventného venca zo štyroch druhov vetvičiek

Zelené dekorácie

Ďalšie zaujímavosti na tému Vianočné inšpirácie

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané.
V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese info@dobrarada.sk

 

Foto: livemaster.ru, siniykit.kiev.ua, 7dach.ru,


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
obr.jpg

Konštrukcie a stavba zimných záhrad


Hoci by sa dalo predpokladať, že najstarším materiálom používaným na stavbu zimných záhrad, do ktorých sú osadzované sklené steny, je drevo.


 
01.jpg

Má vaša mačka pri cestovaní v aute stres? Pripravte ju na to


S príchodom jari, môžu nastať problémy pri presune napr. na chalupu, pretože mačky znášajú cestovanie o dosť horšie ako psy. Ako zabrániť stresu štvornohého miláčika z pobytu v idúcom aute? Máme niekoľko rád, ktoré fungujú.


 
obr.jpg

Škola numerológie vo Zvolene


Pomocou čísiel je možné si uvedomiť výzvy, ktorým v živote čelíme, porozumieť súvislostiam, odhaľujúcim našu osobnosť a pochopiť seba samého. A tým začať napĺňať svoje poslanie v tomto živote.
Od 23.2. raz mesačne.


 
obr.jpg

Konštrukcie drevostavieb


Pod pojmom drevostavba sa dnes stretávajme s rozdielnymi typmi domov – od zrubov so stenami z masívneho dreva, ktoré čerpajú aj z našich tradícií, až po ľahké konštrukcie so skrytými, pomerne subtílnymi drevenými prvkami, ktoré majú svoje korene v Sp


 
02.jpg

Bobkový list ako ho nepoznáte


Možno to bude znieť prekvapivo, ale odvar z bobkového listu zbystruje pamäť, prehlbuje myslenie a sústredenie a nastoľuje pokojný spánok. To všetko získate z niekoľkých nenápadných lístkov, ktoré ste až doteraz považovali len za korenie.


 

Pečené kurča s jemnou plnkou

Kurča poriadne umyte aj z vnútra, posoľte zo všetkých strán aj vo vnút ...

dnes je: 20.2.2019

meniny má: Lívia

podrobný kalendár

25830591

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Lívia | Streda 20.2.2019 |
ÚvodÚvodná stránka