Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Afrodiziaká

zelerAj slovenské príslovie vraví, že láska ide cez žalúdok. Ťažko si predstaviť, že by sme sa tešili na noc plnú lásky, keby nám škŕkalo v žalúdku, alebo by sme sa prejedli na prasknutie. Vtedy by nám nepomohli ani najonakvejšie afrodiziaká.


Nezabúdajte, že nič nenahradí, a tak intenzívne neovplyvní chvíle lásky, ako to, keď im predchádza spoločná príprava jedla a stolovanie v príjemnom prostredí.


Vyskúšajte recepty, ktoré by obsahovali tieto suroviny :


Zelená fazuľka - kyselina listová v nej obsiahnutá nielen uvoľňuje napätie, ale aj zlepšuje náladu, čím podnecuje láskyplné prejavy a ľúbostné hry.


Cesnak - pozitívne účinky cesnaku na ľudský organizmus sú všeobecne známe. Oddávna sa pokladá aj za zdroj veselosti a dobrej nálady. Ak vám alebo partnerovi prekáža jeho pachuť, či vôňa, stačí, ak ryžu alebo šalát posypete posekaným kôprom, ktorý navyše obsahuje látky povzbudzujúce lásku.


Slivky - symbolizujú šťastie, lásku a plodnosť.


Šalvia - posilňuje nervy, ale aj upokojuje a priaznivo pôsobí na zlepšenie nálady a celkovú pohodu.


Karí korenie - podporuje prekrvenie všetkých orgánov a prebúdza túžbu po láskaní.


A čo dá vašej láske krídla? Najmä silice, obsiahnuté vo feferónkach, a povzbudzujúce látky v marhuliach, ktoré vraj priaznivo pôsobia najmä na nežnejšie pohlavie.


Oregano - sa úspešne používal v ľudovom liečiteľstve nielen pri sexuálnych poruchách, ale aj ako posilňujúci prostriedok.


Kto má rád paradajky, toho vraj vášeň nikdy neopustí. Tieto žiarivo červené jabĺčka z raja rozohrejú city lásky a pôsobia proti starnutie a únave. Zároveň podporujú činnosť pohlavných orgánov.


Zeler - má odpradávna najmä medzi mužmi neotrasiteľnú povesť afrodiziaka podporujúceho potenciu. Možno to spôsobujú draslík, vápnik a enzýmy s protistresovými účinkami. Nežnejšie pohlavie tvrdí, že iba uvoľnený a dobre naladený muž je dokonalým milencom.


Kakao - sa pokladalo za nápoj bohov, povzbudzujúci silu lásky a túžby.

 

Prečítajte si ďalšie zaujímavosti v článkoch v sekcii Ostatné jedlá a nápoje
 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané.

V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
01.jpeg

Ako uvariť vynikajúci džem zo žltého melónu


Žltý (alebo ak chcete cukrový) melón je sám o sebe veľmi zdravá plodina. Cukrové melóny pomáhajú rozpúšťať kyslé soli a bránia tak vytváraniu ľadvinových a žlčových kameňov.


 
obr.jpg

Murované kuchyne sa páčia stále viac


Z južnej Európy preniká do našich kuchýň závan nového štýlu, ktorý si rýchlo nachádza svojich prívržencov aj medzi slovenskými gazdinkami.


 
TIP.JPG

Princíp a inštalácia svetlovodu


Rozsvecovať aj vo dne v priestoroch bez okien je nepohodlné a drahé. Možným riešením takejto situácie je zabudovanie svetlovodu. Počiatočná investícia sa po nejakej dobe vráti, zvýšený komfort bývania sa však prejaví okamžite.


 
02.jpg

Ako si pripraviť kvalitný kompost z listov stromov


Jeseň v záhrade znamená pre mnohých okrem iného úmorné hrabanie lístia, ktoré v sade opadlo zo stromov a následnú otázku – kam s ním? Vyhodiť alebo spáliť? Verte tomu, že obidvoje by bola naozaj veľká škoda.


 

Primátorské pirohy

Uvarené zemiaky nechajte vychladnúť, potom ich roztlačte a zmiešajte s ...

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 19.10.2017

meniny má: Kristián

podrobný kalendár

22233176

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Kristián | Štvrtok 19.10.2017 |
ÚvodÚvodná stránka