Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Afrodiziaká

zelerAj slovenské príslovie vraví, že láska ide cez žalúdok. Ťažko si predstaviť, že by sme sa tešili na noc plnú lásky, keby nám škŕkalo v žalúdku, alebo by sme sa prejedli na prasknutie. Vtedy by nám nepomohli ani najonakvejšie afrodiziaká.


Nezabúdajte, že nič nenahradí, a tak intenzívne neovplyvní chvíle lásky, ako to, keď im predchádza spoločná príprava jedla a stolovanie v príjemnom prostredí.


Vyskúšajte recepty, ktoré by obsahovali tieto suroviny :


Zelená fazuľka - kyselina listová v nej obsiahnutá nielen uvoľňuje napätie, ale aj zlepšuje náladu, čím podnecuje láskyplné prejavy a ľúbostné hry.


Cesnak - pozitívne účinky cesnaku na ľudský organizmus sú všeobecne známe. Oddávna sa pokladá aj za zdroj veselosti a dobrej nálady. Ak vám alebo partnerovi prekáža jeho pachuť, či vôňa, stačí, ak ryžu alebo šalát posypete posekaným kôprom, ktorý navyše obsahuje látky povzbudzujúce lásku.


Slivky - symbolizujú šťastie, lásku a plodnosť.


Šalvia - posilňuje nervy, ale aj upokojuje a priaznivo pôsobí na zlepšenie nálady a celkovú pohodu.


Karí korenie - podporuje prekrvenie všetkých orgánov a prebúdza túžbu po láskaní.


A čo dá vašej láske krídla? Najmä silice, obsiahnuté vo feferónkach, a povzbudzujúce látky v marhuliach, ktoré vraj priaznivo pôsobia najmä na nežnejšie pohlavie.


Oregano - sa úspešne používal v ľudovom liečiteľstve nielen pri sexuálnych poruchách, ale aj ako posilňujúci prostriedok.


Kto má rád paradajky, toho vraj vášeň nikdy neopustí. Tieto žiarivo červené jabĺčka z raja rozohrejú city lásky a pôsobia proti starnutie a únave. Zároveň podporujú činnosť pohlavných orgánov.


Zeler - má odpradávna najmä medzi mužmi neotrasiteľnú povesť afrodiziaka podporujúceho potenciu. Možno to spôsobujú draslík, vápnik a enzýmy s protistresovými účinkami. Nežnejšie pohlavie tvrdí, že iba uvoľnený a dobre naladený muž je dokonalým milencom.


Kakao - sa pokladalo za nápoj bohov, povzbudzujúci silu lásky a túžby.

 

Prečítajte si ďalšie zaujímavosti v článkoch v sekcii Ostatné jedlá a nápoje
 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané.

V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
OBR.jpg

Strach je pocit, ktorý nemá žiadnu hodnotu


Keď dušička začne trpieť, orgány jeden za druhým začínajú vypovedávať službu alebo aspoň zhoršujú svojou aktivitu. Žlčník a pečeň sú tzv. lapačmi všetkých našich zážitkových problémov. Trápi vás niečo?


 
obr.jpg

Záhrada v japonskom štýle – ako ju nepokaziť?


Upraviť si záhradu podľa východoázijských vzorov nie je problém, ak máme cit pre miniaturizáciu, duchovnosť, poriadok a harmóniu. Samozrejme, musíme tiež počítať s vyššími finančnými nákladmi, ako je tomu pri úprave bežnej záhrady.


 
eko.jpg

Podlahy v štýle eko


Pri sledovaní aktuálnych podlahových trendov sa slovíčko „eko“ zjavuje čoraz častejšie. V popredí sa jednoznačne držia prírodné materiály, reprezentované drevom, linoleom, ale aj ďalšími inovovanými produktmi na prírodnej báze.


 
01.jpg

Domáci žihľavový med


Med zmiešaný so šťavou zo žihľavy je skvelý pre detoxikáciu, čistí krv, pomáha pri chudokrvnosti a posilňuje imunitu. Je celkom rýchlo hotový a je vhodnou alternatívou pre tých, ktorí sa vyhýbajú cukru a nemôžu užívať sirupy.


 

Primátorské pirohy

Uvarené zemiaky nechajte vychladnúť, potom ich roztlačte a zmiešajte s ...

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 25.7.2017

meniny má: Jakub

podrobný kalendár

21608718

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Jakub | Utorok 25.7.2017 |
ÚvodÚvodná stránka