Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Ako jednoducho dekorovať kvetináče pomocou borovicových šišiek

 

Dnes vás naučíme jednoduchý postup, pomocou ktorého zmeníte váš starý kvetináč na jedinečný kus, ktorý dokonale podčiarkne prírodnú krásu kvetov a rastlín.

Ako jednoducho dekorovať kvetináče pomocou borovicových šišiek

 

Šišky ako také sa používajú na dekorovanie už oddávna. Vnášajú do našich príbytkov čosi prírodné a zároveň sviatočné zvlášť v období Vianoc. No využiť sa dajú počas celého roka. Ak sa chystáte robiť poriadok v starých kvetináčoch či vázach, respektíve ich chcete vyhodiť, pozrite si najprv nasledujúci článok a fotografie. Možno máme pre vás inšpiráciu ako vdýchnuť týmto veciam nový život.
 

Materiály a postup

Je čas prechádzok v prírode a podobných aktivít. Aby ste sa domov nevracali s prázdnymi rukami, ponúka nám príroda veľa možností, ako si kus z nej preniesť do svojho domova. Nie sú to len kvety či lesné plody. Z ihličnatých lesov si môžete priniesť šišky. V prípade dnešného návodu sú to šišky z borovice.

Ako jednoducho dekorovať kvetináče pomocou borovicových šišiekTieto by sme ešte pred samotnou prácou mali zbaviť nečistôt pomocou jemnej kefy či handričky. Šišky si môžeme rozdeliť podľa veľkosti. Základom je, aby ich spodná časť bola čo najkrajšia. Samotná príroda tvaruje svoje plody v takzvanom zlatom reze alebo v nádherných geometrických vzorcoch. Keď sa dôkladne pozriete na spodnú časť šišky, určite túto krásnu geometriu odhalíte.

V ďalšom kroku bude potrebné znížiť veľkosť šišiek tak, aby sme spodnú časť uchovali bez poškodenia. Vrchné časti menších šišiek odstrihneme trebárs záhradníckymi nožnicami na strihanie konárov stromov. Väčšie šišky sú však ťažším orieškom a na ich rezanie použijeme ostrý nôž. Musíme si však dávať veľký pozor, aby sme neprišli k úrazu. Šišku zrejme do zveráku pevne neupneme bez toho, aby sa nepoškodila, tak ju budeme musieť pridŕžať rukou. V tom prípade je nutná pracovná rukavica a prípravok z drevenej doštičky, ktorým bude možné počas držania šišku pridržať. Ideálnym sa tiež javí pomocník na uhlové rezanie líšt z dreva a polystyrénu, pomocou ktorého môžeme určiť takmer presný rez.
 

p2.JPG p3.jpg

 

Šišky režeme tak, aby nám na strane rezu vznikla plocha, ktorú môžeme prilepiť ku kvetináču.

Ako jednoducho dekorovať kvetináče pomocou borovicových šišiekLepenie prebieha pomocou lepidla na drevo. Ideálnym je Duvilax, nakoľko je síce v procese lepenia bielej farby, po vyschnutí však spriesvitnie a všetky viditeľné časti lepenia budú transparentné. Toto lepidlo je navyše dostatočne silné na to, aby šišky udržalo na črepníku.

Veľmi dobre sa borovicové šičky naliepajú na väčšie kvetináče či už z plastu, alebo keramiky a betónu. Môžeme používať šišky rovnakého priemeru, alebo ich vhodne kombinovať podľa rozmerov, ktoré sme si pred začiatkom lepenia vytriedili.

Spodné časti šišiek lepíme tesne vedľa seba, aby sme na našom výtvore nemali hluché miesta. Každý lepený kus po niekoľkých minútach vysychania lepidla ešte raz dôkladne pritlačíme.

Ďalší obľúbený postup lepenia je pomocou tavnej pištole, kto ju má určite vie, aký je to neoceniteľný pomocník pri mnohých ručných prácach.

Keď máme črepník dokonale polepený šiškami, počkáme, kým lepidlo úplne nezaschne – ideálne celý deň, nakoľko pred záverečnou fázou našich prác musí byť lepiaci proces ukončený tak, že lepidlo je dokonale vytvrdnuté.

V poslednom kroku nastriekame na šišky bezfarebný lak na drevo – podľa vlastného výberu použijeme buď matný, alebo lesklý. Opäť necháme črepník zaschnúť.

Hotovo. Teraz môžeme do kvetináča naaranžovať rastliny. Rovnako ako kvetináč dekorujeme tiež sklenené vázy, svietniky drevené koše na rastliny a podobné nádoby, od ktorých chceme aby vniesli do nášho domova nielen prírodný ale tiež dekoratívny prvok.

 

Ako jednoducho dekorovať kvetináče pomocou borovicových šišiek

 

Ako jednoducho dekorovať kvetináče pomocou borovicových šišiek

 

Ako jednoducho dekorovať kvetináče pomocou borovicových šišiek

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Tekvica ako symbol jesene

Tipy na halloweenske dekorácie

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Dekorácie a inšpirácie

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

 

Foto: hometalk.com, iheartorganizing.com, takprosto.cc
Autor: Ivan Nôta


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
citroen prievidza.jpg

Najmodernejší auto showroom nájdete v Prievidzi


Či už ide o budovy, podniky, alebo showroomy, zvykli sme si, že tie s prívlastkom „naj“ objavíme hlavne v Bratislave. Aj preto je príjemným prekvapením, že najmodernejší automobilový showroom budeme môcť navštíviť v Prievidzi.


 
01.jpeg

Ako uvariť vynikajúci džem zo žltého melónu


Žltý (alebo ak chcete cukrový) melón je sám o sebe veľmi zdravá plodina. Cukrové melóny pomáhajú rozpúšťať kyslé soli a bránia tak vytváraniu ľadvinových a žlčových kameňov.


 
obr.jpg

Murované kuchyne sa páčia stále viac


Z južnej Európy preniká do našich kuchýň závan nového štýlu, ktorý si rýchlo nachádza svojich prívržencov aj medzi slovenskými gazdinkami.


 
TIP.JPG

Princíp a inštalácia svetlovodu


Rozsvecovať aj vo dne v priestoroch bez okien je nepohodlné a drahé. Možným riešením takejto situácie je zabudovanie svetlovodu. Počiatočná investícia sa po nejakej dobe vráti, zvýšený komfort bývania sa však prejaví okamžite.


 
02.jpg

Ako si pripraviť kvalitný kompost z listov stromov


Jeseň v záhrade znamená pre mnohých okrem iného úmorné hrabanie lístia, ktoré v sade opadlo zo stromov a následnú otázku – kam s ním? Vyhodiť alebo spáliť? Verte tomu, že obidvoje by bola naozaj veľká škoda.


 

Primátorské pirohy

Uvarené zemiaky nechajte vychladnúť, potom ich roztlačte a zmiešajte s ...

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 22.10.2017

meniny má: Sergej

podrobný kalendár

22261457

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Sergej | Nedeľa 22.10.2017 |
ÚvodÚvodná stránka