Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Ako roztiahnuť topánky, ktoré tlačia

 

Ako roztiahnuť topánky, ktoré tlačiaPoznáte to: V predajni s obuvou neodoláte topánkam, ktoré vám padnú do oka. Vyskúšate si ich, kúpite a po príchode domov zistíte, že predsa len nie sú až také voľné (hoci v obchode sa zdalo, že je všetko v poriadku). Čo robiť? Vymeniť ich za iné? Ťažko – väčšie číslo v predajni nemajú. Na internete existuje množstvo rád, ako takéto topánky „upraviť“ aby ste nechodili domov s bolestivými otlakmi. My sme pre vás pripravili niekoľko účinných spôsobov, ako vyriešiť tento problém.

1.  Alkoholické ponožky

Nie, nebojte sa, nemusíte pozývať vaše ponožky do baru. Trik spočíva v tom, že doma namočíte ponožky do malého množstva alkoholu tak, aby ním boli nasiaknuté, natiahnete si ich na nohy a obujete si tlačiace topánky. Zatiaľ sa v nich neprechádzajte, ale si sadnite k televízoru a pokúste sa vydržať takto obutí aspoň polhodinku. Potom ich neskladajte, postavte sa skúste robiť všetky bežné domáce práce aspoň hodinku (varte, perte, vysávajte). Obuv by mala povoliť. Podobný trik je z teplými ponožkami, resp. s ponožkami, ktoré namočíte do teplej vody a postupujete ako v prípade s alkoholom. Doba sa však predlžuje až na tri hodiny. Tento spôsob je vhodný tak na kožu ako na syntetiku.

2. Ponožky a fén

Rozťahovanie obuvi je najjednoduchšie pri modeloch z kože, pretože ide o prirodzene pružný materiál. Najobľúbenejšou metódou je trik s ponožkami a fénom: Natiahnite si najhrubšie ponožky, aké máte a pokúste sa obuť si topánky. Budete musieť možno trochu pri obúvaní trpieť, no výsledok stojí za to. Zapnite fén na horúci vzduch a nahrievajte miesta, ktoré potrebujete roztiahnuť po dobu 20-30 sekúnd, pritom sa pokúšajte hýbať prstami v topánke. Nechajte vychladnúť a vyskúšajte si obuv bez ponožiek. Ak stále tlačia, celý proces zopakujte. Aby ste predišli poškodeniu, topánky ošetrite krémom na kožu, alebo kozmetickou vazelínou.

3. Zemiaková metóda

Používa sa hlavne ak majú topánky veľmi nízky priehlavok, no pomôže aj pri mierne malých ostatných rozmeroch. Ošúpte väčší zemiak a vložte ho na noc do topánky. Zemiak vylučuje vlhkosť, ktorá spôsobí natiahnutie materiálu.

4. Uteráková metóda

Je podobná zemiakovej a pracuje na princípe rozťahovania kože a syntetiky vo vlhkom prostredí. Budete potrebovať uzatvárateľnú škatuľu z umelej hmoty, do ktorej sa budú dať vložiť  topánky a uterák. Uterák namočte do horúcej vody, jemne vyžmýkajte, obaľte ním topánky, vložte do škatule, ktorú ihneď uzavriete a nechajte takto celú noc. Ráno zložte uterák a obujte si na polhodinku topánky ešte „za vlhka“. Topánky sa prispôsobia vašim nohám.

Naplňte mikroténové vrecúška vodou tak, aby sa vmestili do obuvi, dôkladne ich uzavrite  a vložte do topánok. No a topánky zasa vložte do mrazničky. Voda naberie zmrazením objem a zväčší tak topánku. Po vybratí topánok z mraziaceho boxu ich nechajte aspoň 20-30 minút vysušiť. Nepoužívať pri topánkach z kože!

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

12 neštandardných spôsobov využitia fénu na vlasy

Príprava kachlí a krbov na zimnú sezónu v siedmych krokoch

Ďalšie zaujímavé články na  tému pomocníci v domácnosti

 

16.2.2017© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

 

Foto: liveinternet.ru
Autor:Ivan Nôta


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
01.jpg

Ako si prichystať omladzovací „Kleopatrin kúpeľ“ z droždia


Bohatý komplex účinných zložiek obsiahnutých v droždí sa nemusí aplikovať len na tvár ako maska, ale aj ako celkový kúpeľ tela. Aby sme boli presnejší: Kvasnicový kúpeľ hydratuje pokožku a revitalizuje aj problémovú kožu.


 
obr.gif

Murovanie oblúkov podľa šablóny


Znalosť technológie murovania oblúka bola predtým bežnou súčasťou murárskeho remesla, pretože sa také ozdobné architektonické prvky v ľudovom staviteľstve v minulosti používali oveľa častejšie.


 
obr.jpg

Francúzsky odtok


Spôsobov, ako bojovať proti nechcenej vode na pozemku je viac. Jedným z nich je takzvaný francúzsky odtok.


 
02.jpg

Chcete si uvoľniť oči a zlepšiť zrak? Skúste očné cviky


Už je to raz tak. Ľudský zrak je v ostatných rokoch mnohonásobne viac namáhaný než tomu bolo u našich predkov. Možno už tušíte, že je tomu tak vďaka moderným technológiám a životnému aj pracovnému štýlu. Čo vás však možno prekvapí, príčinou únavy..


 

Placky z chleba

Do mlieka namočte chlieb, po určitej dobe rukou rozmrvte, aby ste dosi ...

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 21.3.2018

meniny má: Blahoslav

podrobný kalendár

23353334

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Blahoslav | Streda 21.3.2018 |
ÚvodÚvodná stránka