banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Ako si uľahčiť žehlenie

 

Ako si uľahčiť žehlenieŽehlenie patrí k najmenej obľúbeným domácim prácam našich gazdiniek. Aj keď je na trhu veľké množstvo textílií, ktoré už nie je potrebné prechádzať rozpálenou žehličkou, ešte stále zostávajú aj materiály, ktorých žehleniu sa jednoducho nevyhneme.

Ponúkame vám niekoľko dobrých rád, ako sa zbaviť zbytočného žehlenia, resp. ako si ho čím najviac zjednodušiť.

1. Pri praní používajte kvalitné prášky, aviváže a tiež zmäkčovače vody. Všetky takéto prostriedky pomáhajú prádlo vypnúť ešte pred žehlením.

2. Pred zavesením vypratého prádla na šnúru ho poriadne vytrepte, vyrovnajte záhyby a upravte jeho vrecká.

3. Prádlo sa snažte zavesiť čím šetrnejšie len za jeho okraje. Radšej použite väčšie množstvo kolíčkov.

4. Ak máte sušičku, bielizeň pred vložením do nej taktiež vytrepte a upravte záhyby. Sušte ju na šetrných programoch. Používajte aj programy Ľahké žehlenie (majú ich aj niektoré typy práčok). Takéto prádlo však najlepšie vyžehlíte hneď po vysušení.

5. Pred žehlením si prádlo uložte na kôpky podľa teploty potrebnej na jeho vyžehlenie.

6. Nežehlite froté uteráky – froté pôsobením tepla stráca na kvalite a nasiakavosti, spodné prádlo (ničí sa jeho elasticita) a už vôbec nie ponožky!

7. Aby vám na niektorých látkach nezostával po žehlení lesklý povrch, žehlite látky ako menčester, tvíd, vlnu cez biele dobre navlhčené plátno. Materiály s vyšším vlasom, chlpatým povrchom alebo krajka sa dobre žehlia cez froté uterák a hodváb žehlite vždy z rubovej strany.

8. Urobte si priestor v skriniach. Ak v nich máte šatstvo natlačené na sebe, rýchlejšie sa vám v skrini opäť pokrčí.

9. Na vešanie sukní a nohavíc používajte špeciálne ramienka. Na sukniach majte ušká, na ramienka na nohavice sa nohavice pripínajú a visia po celej dĺžke, čiže ich nie je potrebné ich prehnúť v oblasti kolien.

10. Pri kúpe oblečenia radšej investujte do nekrčivých materiálov aj čo sa týka košelí a blúzok.

 

Pozerajte pri žehlení televízor alebo telefonujte!

1. Práca vám pôjde viac od ruky, ak si zapnete TV alebo počas neho budete prostredníctvom slúchadiel alebo bluetoothu.

2. Žehliacu dosku by ste mali mať v správnej výške, aby netrpela vaša chrbtica, nohy a zápästie.

3. Pri žehlení majte mierne rozkročený postoj, aby ste uľavili chrbtici.

4. Po ruke by ste mali mať dostatočne veľký odkladací priestor najlepšie priamo za vami vo výške žehliacej dosky, prádlo poskladajte ešte na žehliacej doske a až tak odložte.

 

Kvalita žehliacej dosky

1. Doska sa musí dať ľahko rozkladať, musí byť dostatočne široká a stabilná.

2. Musí mať možnosť nastavenia rozdielnych výšok.

3. Jej žehliaca plocha musí byť potiahnutá kvalitnou tkaninou a vedľa nej sa musí nachádzať dostatočne veľká a praktická plocha na odkladanie žehličky a to aj vodorovne na žehliacu plochu. Táto časť musí byť nehorľavá.

4. Veľmi praktická je žehliaca doska s integrovanou zásuvkou a držiakom na elektrickú šnúru.

5. Používajte rukávnik, ktorý musí byť súčasťou každej kvalitnej žehliacej dosky.

 

Kvalita žehličky

1. Žehličky s nerezovým povrchom sú totálne out! Žehličky so špeciálnymi teflónovými povrchmi sa lepšie kĺžu a neprichytávajú o povrch žehleného materiálu. Kvalitné spotrebiče sú vybavené antikorovou plochou a tie najkvalitnejšie majú žehliacu plochu keramickú.

2. Ťažšia žehlička je o niečo praktickejšia ako ľahká a ľahšie sa ňou prádlo vyžehlí. Pokiaľ žehličku odkladáte žehliacou plochou na nehorľavý povrch, tak vám ani ťažšia žehlička nebude spôsobovať problémy so zápästím.

3. Ak chcete skutočne kvalitnú žehličku, kúpte si takú, ktorá žehlí bez napájacej šnúry. Tá zostáva pripojená k stojanu, ktorý sa zahrieva a tak zohrieva aj žehličku.

4. Žehlička by mala mať automatické samovypínanie, ktoré pokiaľ žehlička zostane vo vertikálnej polohe dlhšie, ako je čas, ktorý ste si sami nadefinovali, žehličku automaticky vypne.

No a kam so žehliacou doskou? Pozrite:

 

Ako si uľahčiť žehlenie

 

Ako si uľahčiť žehlenie

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Žehlenie košele

Skladanie košele a trička

Čítajte aj ďalšie zaujímavé články v sekcii Pranie a žehlenie

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

 

Foto: ds46.ru, balerina.com.ua, zakazhi.com.ua


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
1.jpg

Falošná perspektíva a rozumné delenie opticky zväčšia vašu záhradu


Snáď jediný prípad, kedy sa oplatí mať v záhrade niečo falošného je vytvorenie falošnej perspektívy . Takto dosiahne vaša záhrada väčšieho dojmu.


 
1.jpg

Najchutnejší recept s húb - hubárov sen


Ak je sezóna dobrá a húb dostatok, mnohí z nás nevedia čo s nimi. Sušíme, mrazíme a nakoniec skončia v pre nás tradičných jedlách akými sú kapustnica, mäsové medailónky s hubami a podobne. Ale ide to aj inak :)


 
obr.jpg

Odstránenie výkvetov z betónového plotu


Plot zo štiepaného betónu imituje vzhľad plotu z neporovnateľne drahšieho štiepaného kameňa.


 
1.jpg

Jedlá sóda ako všestranný pomocník pre pestovateľov


Všetci ju poznáme ako neoceniteľnú prísadu v potravinárstve, no mnohí netušíme, že sóda bikarbóna je našim spojencom aj v záhrade či pri pestovaní rastlín v byte. Ide pritom o pomocníka, ktorý je účinný, ekologický a lacný.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 21.9.2019

meniny má: Matúš

podrobný kalendár

27772435

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Matúš | Sobota 21.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka