banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Ako si vyrobiť dekoratívne strapce hrozna zo žaluďov

 

Jeseň sa nenesie len v duchu nostalgie za odchádzajúcim letom, ale tiež v tónoch prekrásnych farieb vyschýnajúceho lístia, vôňach prírody, pripravujúcej sa k zimnému spánku a dekorácií, ktoré vo vašej domácnosti vytvoria prekrásnu náladu. Jednou z nich je aj imitácia hrozna zo žaluďov.

Strapce hrozna zo žaluďov

 

Na potulkách lesom nazbierajme dostatočné množstvo žaluďov, ktoré potom necháme vyschnúť. Pomocou šidla, alebo tenkého klinca vytvoríme skrz žalude dierky. Počíname si opatrne, aby nám po dĺžke nepraskli.

Strapce hrozna zo žaluďov

Cez vzniknuté dierky prevlečieme tenké ohybné drôtiky, ktoré na jednej strane jemne ohneme a na druhej necháme vytŕčať cca 5 cm.

 

Strapce hrozna zo žaluďov

 

Pripravíme si akrylátové farby. Jednotlivé žalude nafarbíme na zeleno či tmavomodro.

 

Strapce hrozna zo žaluďov

 

„Stonky“ oblepíme jemným pastelovo svetlozeleným krepovým papierom.

 

Strapce hrozna zo žaluďov

 

Keďže originálne listy z hrozna by nám dlho nevydržali, kúpime si ich imitácie v obchode. Môžeme si ich pripraviť aj tak, že si vytlačíme na farebnej tlačiarni niekoľko fotografií týchto listov, stiahnutých z internetu. Nalepíme ich rubovou stranou na svetlozelený farebný papier a vystrihneme. Transformácia žaluďov do tvaru strapca hrozna môže začať.

 

Strapce hrozna zo žaluďov

 

Žalude pomocou vytŕčajúcich drôtikov spojíme do tvaru strapca hrozna a na vrch pripevníme list.

 

Strapce hrozna zo žaluďov

 

Strapce hrozna zo žaluďov

 

Strapce hrozna zo žaluďov

 

Hotovo. Ako bonus si môžeme podobným spôsobom vyzdobiť olivovú vetvičku, ktorá môže byť originálna zo stromu, pretože nám vydrží dlhšie vo vázičke s vodou a prevonia byt krásnou vôňou. Ak ju vyrábame z papiera, použijeme na listy lesklý papier primeranej farby.

 

Strapce hrozna zo žaluďov

 

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Jesenné venčeky a dekorácie

Dekorovanie zo sušených kvetov

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Dekorovanie

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

 

Foto: stranamasterov.ru

(i.n.)


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
1.jpg

Falošná perspektíva a rozumné delenie opticky zväčšia vašu záhradu


Snáď jediný prípad, kedy sa oplatí mať v záhrade niečo falošného je vytvorenie falošnej perspektívy . Takto dosiahne vaša záhrada väčšieho dojmu.


 
1.jpg

Najchutnejší recept s húb - hubárov sen


Ak je sezóna dobrá a húb dostatok, mnohí z nás nevedia čo s nimi. Sušíme, mrazíme a nakoniec skončia v pre nás tradičných jedlách akými sú kapustnica, mäsové medailónky s hubami a podobne. Ale ide to aj inak :)


 
obr.jpg

Odstránenie výkvetov z betónového plotu


Plot zo štiepaného betónu imituje vzhľad plotu z neporovnateľne drahšieho štiepaného kameňa.


 
1.jpg

Jedlá sóda ako všestranný pomocník pre pestovateľov


Všetci ju poznáme ako neoceniteľnú prísadu v potravinárstve, no mnohí netušíme, že sóda bikarbóna je našim spojencom aj v záhrade či pri pestovaní rastlín v byte. Ide pritom o pomocníka, ktorý je účinný, ekologický a lacný.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 21.9.2019

meniny má: Matúš

podrobný kalendár

27772556

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Matúš | Sobota 21.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka