Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Ako si vyrobiť snehové vločky z cestovín

 

Snehové vločky z cestovínNajefektnejšie vianočné ozdoby sú tie, ktoré si sami vyrobíte. Ich jedinečnosť ohúri každého, komu začali prekážať sériovo vyrábané vianočné dekorácie, ktorými sú často už od septembra obsypané pulty hypermarketov a „spriatelených“ obchodov z Číny. Výroba snehových vločiek z cestovín nie je zložitá a zvládnu ju aj trochu odrastenejšie deti. Tým menším zasa môžeme pomôcť my – rodičia. Výsledok bude naozaj stáť za to.

Aké cestoviny si vybrať?

Najprv budeme musieť navštíviť obchod, ktorý má v ponuke rôzne druhy talianskych cestovín. Pappardelle, fusilli,  fettuccine, tortellini ,penne, farfalle, fiori, ravioli ... Človeka by z tých názvov porazilo. Preto vám prinášame malý prehľad cestovín, ktoré pri práci na snehových vločkách použijete

 

Corallini či Ditalini

Corallini či Ditalini – alias malé a krátke „rúročky“, podobné valčekovým korálikom

Fiori – alias „kvetinky“

Fiori – alias „kvetinky“

Rotelle či  Ruote – alias „kolieska“

Rotelle či  Ruote – alias „kolieska“

Stelle – alias „hviezdičky“

Stelle – alias „hviezdičky“

 

Orecchiette –  alias „ušká“

Orecchiette –  alias „ušká“   


Samozrejme, nič vám nebráni kúpiť si aj iné druhy talianskych cestovín, ak dostanete nápad, ako ich do vášho diela zakomponovať. Dobre pôsobia farfalle (motýliky) či conchiglie (mušličky).


vločky z cestovínČo potrebujeme?

- Silné rýchloschnúce lepidlo
- Voskový papier
- Bielu farbu v spreji, prípadne akrylátové farby
- Štetce
- Kartón zo škatule
- „Trblietalky“
- Kancelárske lepidlo v tube
- Nožnice
- Silonové lanko
- a samozrejme cestoviny

 

 

 

Ako na to?

Pamätajte, že možnosti štýlov vašich snehových vločiek z cestovín sú obmedzené len veľkosťou vašej fantázie (a silou lepidla).

1. Vyberieme si cestoviny, ktoré budeme používať.

vločky z cestovín2. Pohrajme sa so svojimi návrhmi. Táto časť je naozaj zábavná. Kombinujeme cestoviny prikladaním k sebe a na seba a vymýšľame tvary vločiek. Štýlove je naozaj veľa. Ak sa nám zapáči, necháme poskladané cestoviny v tvare vločky na stole tak, aby nám nezavadzali a kombinujeme ďalšie.

 

 

 

vločky z cestovín3. Každú vločku začíname zliepať od stredu. Nanesieme na jednotlivé cestoviny štetcom vrstvu lepidla tak, aby sme si boli istí, že sa nám
všetky časti dôkladne zlepia. Ak používame silolep, pritláčame cestoviny opatrne k sebe, aby nám lepidlo rýchlo zaschlo.

 

4. Akonáhle je vločka komplet, položíme ju na voskový papier. Necháme lepidlo úplne zaschnúť. Počas procesu schnutia pravidelne otáčame vločky tak, aby sa nám k voskovému papieru neprilepili.

 

5. Vločky poukladáme na veľký kartón a uistíme sa, že sa nedotýkajú jedna druhej. Nastriekame ich zľahka bielou, rýchloschnúcou farbou v spreji, kým nie sú úplne pokryté. Po vyschnutí farby ich opatrne otočíme a striekanie zopakujeme. Necháme minimálne hodinu dôkladne vyschnúť. Môžeme si pomôcť fénom na vlasy.

vločky z cestovín6. Je čas pridať vločkám lesk. Rozriedime kancelárske lepidlo s pár kvapkami vody a vločky ním jemne pretrieme pomocou štetca. Lepidlo nesmie byť husté, aby nám po zaschnutí nezmenilo tvar vločky. Náter postačí úplne jemný. Potom vločky posypeme trblietalkami. Prípadné biele miesta dodatočne pretrieme tenkou vrstvou lepidla a znovu použijeme trblietalky.

 

 

 

vločky z cestovín7. Voilá – vločky sú hotové. Stačí už len uviazať na ne tenké silonové lanko, aby sme ich mali ako zavesiť na stromček. Môžeme ich tiež využiť, ako dekorácie na fľaše so šampanským, na dvere a podobne.

 

 

 

 

Kto sa rád približuje „sedliackemu“ štýlu výzdoby vianočného stromčeka a obľubuje napr. slamené ozdoby, môže ich doplniť o cestovinové vločky, ktoré však nenastrieka bielou farbou, ale použije svetlé odtiene hnedej (farba dreva, slamy a podobne). Vianočný stromček tak nestratí štýl a získa naviac krásne dekorácie.

 

Môže vás tiež zaujať:

Ako dekorovať adventné vence

Netradičný adventný kalendár II.

Ďalšie zaujímavosti na tému Vianočné inšpirácie

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o. zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese info@dobrarada.sk


Foto: pitchknives.com, escape-artists.com, moldrek.com, pastazara.it, artsycraftsymom.com, katyelliott.com
(i.n.)


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
obr.jpg

Uvarte si žihľavové pivo. Je to jednoduchšie, ako si myslíte


Aj keď je ideálny čas na varenie tohto piva na jar, kedy sa zbierajú mladé výhonky žihľavy, možno ho pripravovať až do jesene. Základom však bude, že sa zbierajú len vrchné časti rastliny, ktoré nie sú staré.


 
obr.jpg

Páči sa vám kamenný krb?


Ak vám vo vašom dome chýba pekný krb a váš zrak sa stále častejšie rozhliada po peknom prírodnom kameni, prezradíme vám, aké výhody a nevýhody vykurovanie kamenným krbom má.


 
obr.jpg

Ako na čistenie umelého potoka


Hneď, ako vypneme vodný systém v potoku a odtok vody z neho, vyčistíme riečisko od kameňov a štrku. Kamene, ktoré vyberieme z potoka, bude potrebné pred ďalším použitím opláchnuť prúdom vody od bahna a nečistôt.


 
obr.jpg

Účinné prírodné lieky na bolesti žalúdka, gastritídu a pálenie záhy


Na gastritídu a pálenie záhy existuje množstvo konvenčných terapií. Väčšina štandardných liekov však spôsobuje nežiaduce vedľajšie účinky, ktoré chorým ľuďom ďalej strpčujú život. Našťastie veľmi dobre dodnes fungujú rady našich babičiek. Vyskúšajte


 

Výborná nátierka

Maslo vymiešajte s horčicou, pridajte soľ a korenie, salámu, cibuľku a ...

dnes je: 18.7.2018

meniny má: Kamila

podrobný kalendár

24295557

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Kamila | Streda 18.7.2018 |
ÚvodÚvodná stránka