Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Ako si vyrobiť snehové vločky z cestovín

 

Snehové vločky z cestovínNajefektnejšie vianočné ozdoby sú tie, ktoré si sami vyrobíte. Ich jedinečnosť ohúri každého, komu začali prekážať sériovo vyrábané vianočné dekorácie, ktorými sú často už od septembra obsypané pulty hypermarketov a „spriatelených“ obchodov z Číny. Výroba snehových vločiek z cestovín nie je zložitá a zvládnu ju aj trochu odrastenejšie deti. Tým menším zasa môžeme pomôcť my – rodičia. Výsledok bude naozaj stáť za to.

Aké cestoviny si vybrať?

Najprv budeme musieť navštíviť obchod, ktorý má v ponuke rôzne druhy talianskych cestovín. Pappardelle, fusilli,  fettuccine, tortellini ,penne, farfalle, fiori, ravioli ... Človeka by z tých názvov porazilo. Preto vám prinášame malý prehľad cestovín, ktoré pri práci na snehových vločkách použijete

 

Corallini či Ditalini

Corallini či Ditalini – alias malé a krátke „rúročky“, podobné valčekovým korálikom

Fiori – alias „kvetinky“

Fiori – alias „kvetinky“

Rotelle či  Ruote – alias „kolieska“

Rotelle či  Ruote – alias „kolieska“

Stelle – alias „hviezdičky“

Stelle – alias „hviezdičky“

 

Orecchiette –  alias „ušká“

Orecchiette –  alias „ušká“   


Samozrejme, nič vám nebráni kúpiť si aj iné druhy talianskych cestovín, ak dostanete nápad, ako ich do vášho diela zakomponovať. Dobre pôsobia farfalle (motýliky) či conchiglie (mušličky).


vločky z cestovínČo potrebujeme?

- Silné rýchloschnúce lepidlo
- Voskový papier
- Bielu farbu v spreji, prípadne akrylátové farby
- Štetce
- Kartón zo škatule
- „Trblietalky“
- Kancelárske lepidlo v tube
- Nožnice
- Silonové lanko
- a samozrejme cestoviny

 

 

 

Ako na to?

Pamätajte, že možnosti štýlov vašich snehových vločiek z cestovín sú obmedzené len veľkosťou vašej fantázie (a silou lepidla).

1. Vyberieme si cestoviny, ktoré budeme používať.

vločky z cestovín2. Pohrajme sa so svojimi návrhmi. Táto časť je naozaj zábavná. Kombinujeme cestoviny prikladaním k sebe a na seba a vymýšľame tvary vločiek. Štýlove je naozaj veľa. Ak sa nám zapáči, necháme poskladané cestoviny v tvare vločky na stole tak, aby nám nezavadzali a kombinujeme ďalšie.

 

 

 

vločky z cestovín3. Každú vločku začíname zliepať od stredu. Nanesieme na jednotlivé cestoviny štetcom vrstvu lepidla tak, aby sme si boli istí, že sa nám
všetky časti dôkladne zlepia. Ak používame silolep, pritláčame cestoviny opatrne k sebe, aby nám lepidlo rýchlo zaschlo.

 

4. Akonáhle je vločka komplet, položíme ju na voskový papier. Necháme lepidlo úplne zaschnúť. Počas procesu schnutia pravidelne otáčame vločky tak, aby sa nám k voskovému papieru neprilepili.

 

5. Vločky poukladáme na veľký kartón a uistíme sa, že sa nedotýkajú jedna druhej. Nastriekame ich zľahka bielou, rýchloschnúcou farbou v spreji, kým nie sú úplne pokryté. Po vyschnutí farby ich opatrne otočíme a striekanie zopakujeme. Necháme minimálne hodinu dôkladne vyschnúť. Môžeme si pomôcť fénom na vlasy.

vločky z cestovín6. Je čas pridať vločkám lesk. Rozriedime kancelárske lepidlo s pár kvapkami vody a vločky ním jemne pretrieme pomocou štetca. Lepidlo nesmie byť husté, aby nám po zaschnutí nezmenilo tvar vločky. Náter postačí úplne jemný. Potom vločky posypeme trblietalkami. Prípadné biele miesta dodatočne pretrieme tenkou vrstvou lepidla a znovu použijeme trblietalky.

 

 

 

vločky z cestovín7. Voilá – vločky sú hotové. Stačí už len uviazať na ne tenké silonové lanko, aby sme ich mali ako zavesiť na stromček. Môžeme ich tiež využiť, ako dekorácie na fľaše so šampanským, na dvere a podobne.

 

 

 

 

Kto sa rád približuje „sedliackemu“ štýlu výzdoby vianočného stromčeka a obľubuje napr. slamené ozdoby, môže ich doplniť o cestovinové vločky, ktoré však nenastrieka bielou farbou, ale použije svetlé odtiene hnedej (farba dreva, slamy a podobne). Vianočný stromček tak nestratí štýl a získa naviac krásne dekorácie.

 

Môže vás tiež zaujať:

Ako dekorovať adventné vence

Netradičný adventný kalendár II.

Ďalšie zaujímavosti na tému Vianočné inšpirácie

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o. zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese info@dobrarada.sk


Foto: pitchknives.com, escape-artists.com, moldrek.com, pastazara.it, artsycraftsymom.com, katyelliott.com
(i.n.)


 
obr.jpg

5 vecí, na ktoré by ste nemali zabudnúť pri výbere práčky


Viete, že prvá práčka bola zostrojená už v roku 1767? Je to tak. Dnes natrafíte v obchodoch na veľké množstvo práčok s najrozmanitejšími funkciami od tých najznámejších až po úplne neznáme značky. Ako sa v nich orientovať?


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
obr.jpg

Voľba tmelu pri pokládke dlažby


Veľmi podstatnou pri pokládke nového materiálu je voľba správneho lepiaceho tmelu. Je nutné ho vyberať podľa druhu dlažby (sintrovaná, nasiakavá), prostredia (terasa, podlahové vykurovanie) a podkladu (betón, drevotrieska).


 
01.jpg

Výsadba ozimného cesnaku


Cesta ku kvalitnej a bohatej úrode ozimného cesnaku je jednoduchšia, ako si myslíte. Dôležitá je dôkladná príprava pestovateľskej plochy aj správna technika výsadby. Ukážeme vám, ako na to.


 
obr.jpg

Opracovanie tvaru kameňa pri stavbe kamenných domov


Pre hrubšie opracovanie niekoľkých pieskovcových blokov si vystačíte so širokým sekáčom. Kamene sa opracovávajú tiež vŕtacím kladivom s rôznymi nadstavcami.


 
03.jpg

Ako uchovať ovocie v pivnici až do jari, alebo zásady skladovania


Ak jablká alebo hrušky dobre uskladníme, zefektívnime tak vlastne zber: len málo trhaného ovocia príde navnivoč. Z tohto pohľadu sa teda oplatí dodržiavať určité zásady.


 

Koláč Haam

Múku a vajcia zmiešajte, pridajte maslo a práškový cukor. Prilejte mli ...

dnes je: 20.10.2018

meniny má: Vendelín

podrobný kalendár

25052829

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Vendelín | Sobota 20.10.2018 |
ÚvodÚvodná stránka