Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Ako si vyzdobiť džínsy výšivkou aj v prípade, že neviete vyšívať?

 

Vyzerajú ako od Gucciho, no v skutočnosti je to vaša ručná práca. Že neviete vyšívať? Žiaden problém. Dobrá rada vám prezradí jednoduchý alternatívny spôsob a inšpirácie na zhotovenie takýchto riflí.

 

Ako si vyzdobiť džínsy výšivkou aj v prípade, že neviete vyšívať?

Čo potrebujeme?

Džínsy – klasické, upozorňujeme, že naťahovacie sa na takýto spôsob dekorovania nehodia.

Nášivka na textil s vyšívanou textúrou  - Takéto nášivky dostať kúpiť v mnohých galantériách. Ak ich nekúpite, skúste pozrieť na internete. Stačí zadať do vyhľadávača slovné spojenie „vyšívaná nášivka“ a doplniť ho o slovné spresnenie – kvety, ornament, ruža, ľudová výšivka a podobne. V prípade, že nechceme nakupovať v e-shope, môžeme využiť tkaniny, kde už takéto výšivky sú. Sú to rôzne staré obrusy, ozdobné plachty či vyšívané šatky. Podmienkou je, že už tieto textílie nebudeme využívať, nakoľko si výšivky vystrihneme z nich.

Pomôcky na šitie – čiže ihlu a nite vo farbách nášivky.

Postup

Je naozaj jednoduchý. V prípade, že sme rozstrihali staršiu vyšívanú tkaninu, musíme po jej obvode nechať 2 – 3 mm obrys. Ak je nášivka originálna, táto už má obrys prispôsobený „z výroby“.

 

Ako si vyzdobiť džínsy výšivkou aj v prípade, že neviete vyšívať?

Ako si vyzdobiť džínsy výšivkou aj v prípade, že neviete vyšívať?

Nájdeme si na džínsach miesto, kde sa výšivka bude vynímať čo najkrajšie, džínsovinu vyrovnáme a dôkladne k nej prišijeme nášivku. Musíme si počínať zvlášť obozretne, aby nám ju po dokončení nevydúvalo. Ak je ornament na nej väčší, prišijeme jeho časti v niekoľkých bodov k džínsam niťou rovnakej farby aká je na nášivke v danom mieste. Dobrým pomocníkom pri šití sú krajčírske špendlíky, pomocou ktorých sa dajú výšivky fixovať k tkanine.

 

Ako si vyzdobiť džínsy výšivkou aj v prípade, že neviete vyšívať?

Hotovo. Za pár minút sa vaše džínsy zmenia na nepoznanie!

 

Ako si vyzdobiť džínsy výšivkou aj v prípade, že neviete vyšívať?

Mohlo by vás tiež zaujať:

Maľovanie ihlou a používané stehy

5 trikov, ktoré stojí za to vedieť ak nosíte podprsenku

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Tvoríme z vlny a nití


© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

Foto: pinterest.com, lovemaegan.com
Autor: Ivan Nôta


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
01.jpg

Domáce hnojivo zo žihľavy


Zelené hnojenie sa stáva čoraz populárnejším medzi ľuďmi, ktorí si chcú dopestovať zdravotne bezpečné plodiny, bez používania chemikálií. Spôsobom, ako dostať do pôdy potrebné živiny, a pritom zachovať nezávadné prostredie pre ostatné rastliny, živ


 
obr.jpg

Porézne a neporézne materiály v stavebníctve


Vo veľmi širokej ponuke výrobcov lepidiel je niekedy ťažké sa orientovať. Pred výberom najvhodnejšieho lepidla je dobré poznať niektoré základné pravidlá, ktoré nám pomôžu.


 
obr.jpg

Ako na čistenie umelého potoka


Hneď, ako vypneme vodný systém v potoku a odtok vody z neho, vyčistíme riečisko od kameňov a štrku. Kamene, ktoré vyberieme z potoka, bude potrebné pred ďalším použitím opláchnuť prúdom vody od bahna a nečistôt.


 
02a.jpg

Ako si vypestovať nádherný živý plot z vŕby + bonus


V dnešnom návode vás naučíme, ako si jednoducho vypestovať imidžový živý plot z vŕbového prútia. Tento je na rozdiel od vysadených kríkov do živých plotov, hotový veľmi rýchlo - okolo menšej záhrady ho dokážeme pri troche šikovnosti vysadiť aj poč


 

Hovädzie mäso s citrónom

Pliecko uvarte a nakrájajte na plátky. Najemno nakrájanú cibuľu speňte ...

dnes je: 23.5.2018

meniny má: Želmíra

podrobný kalendár

23888080

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Želmíra | Streda 23.5.2018 |
ÚvodÚvodná stránka