banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Ako si zhotoviť obraz z lisovaných kvetín

 

Milou spomienkou na leto sa môžu stať obrazy z lisovaných kvetov. Krása kvetov zostane po vylisovaní zachovaná v takmer pôvodnej podobe. Kombinovať môžeme kvety, listy aj trávy a vytvárať z nich nevšedné aranžmány. Vďaka najrôznejším vychytávkam si vytvoríme malé aj väčšie dielka vhodné ako dekorácie do interiéru, hodiť sa môžu aj ako drobné darčeky pre priateľov či ozdoba rôznych blahoželaní. 
 

Ako si zhotoviť obraz z lisovaných kvetín

 

Milovníci kvetín, ktorým sa na jeseň zacnie po rozkvitnutých okrajoch polí, lesov a kvitnúcich záhradách si môžu vlastnoručne zhotoviť pôvabné aranžmány  z kvetov, ktoré si cez vegetačné obdobie nasušili a vylisovali. Potom už stačí mať po ruke len lepidlo a vhodný rám, aby výsledok zostal zachovaný po čo najdlhšiu dobu.

02.JPGNajvhodnejšie kvety

Pre tvorbu obrazov z lisovaných kvetín možno využiť celú škálu kvetín tak zo záhrady, tak z lúky alebo poľa. Ideálne sú na tento účel sirôtky, fialky, sedmokrásky, prvosienky, zvončeky, nezábudky, petúnie, hortenzie, vlčí mak, verbena, zimozel, kvety rododendronov alebo azaliek a tiež margarétky, kohútiky, krókusy, jesienky a mnohé ďalšie.

Z listov vyberáme medzi papradinami a trávami. Pokojne však môžeme využiť aj listy z ovocných stromov, ktoré máme na záhrade. Avšak v prípade menších rastlín môžeme pracovať s celými rastlinami s výnimkou koreňa, ktorý by bolo ťažké vylisovať. Môžeme tiež použiť zaujímavé dekorácie, akými sú napríklad pávie či iné okrasné perá.

 

Ako si zhotoviť obraz z lisovaných kvetínAko kvety sušiť a lisovať

Vyberáme kvety a listy, ktoré nie sú príliš dužinaté. Nezbierame ich po daždi, ale za suchého počasia a vtedy, akonáhle sú dostatočne rozvité. Nemali by byť príliš rozkvitnuté, také sa čoskoro rozpadajú. Odkvitnuté už mávajú rôzne škvrny a vady na kvetným úbore. Pri výbere si teda dáme záležať. Vybrané kvety položíme medzi savé papiere a vložíme ich do hrubej knihy, ktorú zaťažíme ďalšou hromadou kníh alebo kvety lisujeme v skrutkovom lise. Podľa množstva hmoty sušíme kvety a listy od 4 do 8 týždňov. Po vylisovaní skontrolujeme, či sú všetky kvety naozaj suché, aby nám nezačali v ráme plesnivieť.

 

 

 

Ako si zhotoviť obraz z lisovaných kvetínAko kvety aranžovať  

Podľa toho, aký sme si zvolili koncept, vylisované kvety kombinujeme. Buďto sa zameriavame na farebné vyladenie obrazu alebo zostavíme pestrofarebnú koláž, ornamenty a iné vzory. Kvety nemusíme nutne aranžovať len na čisto biely podklad. Môžeme ich lepiť tiež na farebný papier, notový papier alebo na listy s krásnym ručným písmom. O to zaujímavejšie bude výsledok vyzerať. Vyberáme si buď celé plochy alebo len okraje, záleží na predstave každého tvorcu.  

 

 

 

 

 

Ako si zhotoviť obraz z lisovaných kvetínAké lepidlo a koľko ho použiť

Akonáhle sme si koláž najprv zostavili, pristupujeme k lepeniu. Na lepenie budeme potrebovať transparentné lepidlo, a to v miniatúrnom množstve pre každý kvet. Na kvety lepidlo nanášame pomocou špáradla, prípadne ihly. Kvety sú po vylisovaní veľmi krehké, takže s nimi zaobchádzame opatrne a jemne. Ideálne k manipulácii s nimi využívame pinzetu. Obraz necháme dôkladne zaschnúť a potom ho vložíme buďto do klip rámu alebo ho prelepíme samolepiacou priehľadnou fóliou a zarámujeme do rámu.  

 

 

 

 

03.JPG 07.JPG

  

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Dekorovanie kvetináčov "The Beach"

Dekorovanie balkónov

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Dekorovanie

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

Foto: Kerstin Stinson / kerstinstinson.com
Autor: Ivan Nôta

 


 
1.jpg

5 tipov ako vytvoriť útulný a zdravý domov


Čo robí náš domov útulným? Nie sú to len dekorácie a teplo sálajúce z domáceho krbu. Príjemne sa cítime tam, kde je poriadok, zdravý a čistý vzduch, ale aj ticho, či optimálna teplota.


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
obr.jpg

Prijímacie skúšky do súkromnej ZUŠ v Petržalke


V piatok 7. júna a vo štvrtok 20. júna v čase od 14.30 do 17.30 hod.


 
obr.jpg

Imitácia textúry dreva na fasáde pomocou špeciálneho valčeka


Textúra dreva sa dá na fasádnej omietke docieliť aj iným spôsobom, ako pomocou silikónovej matrice a to použitím fládrovacieho valčeka. Postup prác je takmer zhodný s prácami s matricou.


 
1.jpg

Bylinkové sirupy, ktoré rozjasnia váš deň


Sú chutné, zdravé a navyše ich príprava je veľmi jednoduchá. A ak máte na svojej záhrade aspoň jednu z týchto rastlín, môžete si pripraviť medicínu, ktorú poznali už naše babičky.


 
obr.jpg

Odolnosť originálnych zemných skrutiek


Odolnosť originálnych zemných skrutiek je testovaná na zaťaženie zhora i z boku, takže máte vopred garantované, koľko záťaže spôsobené vlastnou stavbou vrut unesie aj koľko bočného zaťaženia (predovšetkým vetra) vydrží.


 
1.jpg

Ako si zhotoviť obraz z lisovaných kvetín


Milou spomienkou na leto sa môžu stať obrazy z lisovaných kvetov. Krása kvetov zostane po vylisovaní zachovaná v takmer pôvodnej podobe. Kombinovať môžeme kvety, listy aj trávy a vytvárať z nich nevšedné aranžmány.


 

Talianske hovädzie roštenky

Roštenky na okrajoch narežte, naklepte, osoľte, okoreňte a potrite pre ...

dnes je: 16.6.2019

meniny má: Blanka, Bianka

podrobný kalendár

26766351

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Blanka, Bianka | Nedeľa 16.6.2019 |
ÚvodÚvodná stránka