banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Ako si zhotoviť obraz z lisovaných kvetín

 

Milou spomienkou na leto sa môžu stať obrazy z lisovaných kvetov. Krása kvetov zostane po vylisovaní zachovaná v takmer pôvodnej podobe. Kombinovať môžeme kvety, listy aj trávy a vytvárať z nich nevšedné aranžmány. Vďaka najrôznejším vychytávkam si vytvoríme malé aj väčšie dielka vhodné ako dekorácie do interiéru, hodiť sa môžu aj ako drobné darčeky pre priateľov či ozdoba rôznych blahoželaní. 
 

Ako si zhotoviť obraz z lisovaných kvetín

 

Milovníci kvetín, ktorým sa na jeseň zacnie po rozkvitnutých okrajoch polí, lesov a kvitnúcich záhradách si môžu vlastnoručne zhotoviť pôvabné aranžmány  z kvetov, ktoré si cez vegetačné obdobie nasušili a vylisovali. Potom už stačí mať po ruke len lepidlo a vhodný rám, aby výsledok zostal zachovaný po čo najdlhšiu dobu.

02.JPGNajvhodnejšie kvety

Pre tvorbu obrazov z lisovaných kvetín možno využiť celú škálu kvetín tak zo záhrady, tak z lúky alebo poľa. Ideálne sú na tento účel sirôtky, fialky, sedmokrásky, prvosienky, zvončeky, nezábudky, petúnie, hortenzie, vlčí mak, verbena, zimozel, kvety rododendronov alebo azaliek a tiež margarétky, kohútiky, krókusy, jesienky a mnohé ďalšie.

Z listov vyberáme medzi papradinami a trávami. Pokojne však môžeme využiť aj listy z ovocných stromov, ktoré máme na záhrade. Avšak v prípade menších rastlín môžeme pracovať s celými rastlinami s výnimkou koreňa, ktorý by bolo ťažké vylisovať. Môžeme tiež použiť zaujímavé dekorácie, akými sú napríklad pávie či iné okrasné perá.

 

Ako si zhotoviť obraz z lisovaných kvetínAko kvety sušiť a lisovať

Vyberáme kvety a listy, ktoré nie sú príliš dužinaté. Nezbierame ich po daždi, ale za suchého počasia a vtedy, akonáhle sú dostatočne rozvité. Nemali by byť príliš rozkvitnuté, také sa čoskoro rozpadajú. Odkvitnuté už mávajú rôzne škvrny a vady na kvetným úbore. Pri výbere si teda dáme záležať. Vybrané kvety položíme medzi savé papiere a vložíme ich do hrubej knihy, ktorú zaťažíme ďalšou hromadou kníh alebo kvety lisujeme v skrutkovom lise. Podľa množstva hmoty sušíme kvety a listy od 4 do 8 týždňov. Po vylisovaní skontrolujeme, či sú všetky kvety naozaj suché, aby nám nezačali v ráme plesnivieť.

 

 

 

Ako si zhotoviť obraz z lisovaných kvetínAko kvety aranžovať  

Podľa toho, aký sme si zvolili koncept, vylisované kvety kombinujeme. Buďto sa zameriavame na farebné vyladenie obrazu alebo zostavíme pestrofarebnú koláž, ornamenty a iné vzory. Kvety nemusíme nutne aranžovať len na čisto biely podklad. Môžeme ich lepiť tiež na farebný papier, notový papier alebo na listy s krásnym ručným písmom. O to zaujímavejšie bude výsledok vyzerať. Vyberáme si buď celé plochy alebo len okraje, záleží na predstave každého tvorcu.  

 

 

 

 

 

Ako si zhotoviť obraz z lisovaných kvetínAké lepidlo a koľko ho použiť

Akonáhle sme si koláž najprv zostavili, pristupujeme k lepeniu. Na lepenie budeme potrebovať transparentné lepidlo, a to v miniatúrnom množstve pre každý kvet. Na kvety lepidlo nanášame pomocou špáradla, prípadne ihly. Kvety sú po vylisovaní veľmi krehké, takže s nimi zaobchádzame opatrne a jemne. Ideálne k manipulácii s nimi využívame pinzetu. Obraz necháme dôkladne zaschnúť a potom ho vložíme buďto do klip rámu alebo ho prelepíme samolepiacou priehľadnou fóliou a zarámujeme do rámu.  

 

 

 

 

03.JPG 07.JPG

  

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Dekorovanie kvetináčov "The Beach"

Dekorovanie balkónov

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Dekorovanie

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

Foto: Kerstin Stinson / kerstinstinson.com
Autor: Ivan Nôta

 


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
FSE_ banner INSTAGRAM_1080x1080px.jpg

FASHION SUMMER EVENT S BORISOM HANEČKOM


19. september 2019, ROYAL PALACE *****
Turčianske Teplice


 
obr.JPG

Psychosomatické zóny a ich vplyv na nás


Máte v niektorých miestnostiach pocit strachu či tiesne?


 
04.JPG

Skvelý nápad na rýchle rozmnoženie jahôd


Nezriedka si pri ochutnávaní čerstvých jahôd na tržnici či u známych povieme, že by nebolo od veci dopestovať si presne takéto isté doma. Verte tomu, že sa to dá aj bez materskej rastliny. Ako? Ukážeme vám!


 
obr.JPG

Smrdí vám práčka, umývačka?


Zbavte sa mastnoty, vodného kameňa aj zápachu, prečítajte si týchto 5 rád!


 
obr.jpg

Liečivé schopnosti mačiek


Mnohí ich považujú za tvrdohlavé stvorenia, ktoré majú radi svojich pánov len v súvislosti s jedlom. Skúsení ľudia však vedia, že napriek svojskej povahe disponujú mačky liečiteľskými schopnosťami. A my sme sa im pozreli "na zúbky".


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Koláč Haam

Múku a vajcia zmiešajte, pridajte maslo a práškový cukor. Prilejte mli ...

dnes je: 24.8.2019

meniny má: Bartolomej

podrobný kalendár

27463998

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Bartolomej | Sobota 24.8.2019 |
ÚvodÚvodná stránka