banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Ako skladovať chlieb a pečivo tak, aby ste ich nemuseli na druhý deň vyhodiť?

 

Ako skladovať chlieb a pečivo tak, aby ste ich nemuseli na druhý deň vyhodiť?Pečivo patrí k potravinám, ktoré bohužiaľ často končia v odpadkovom koši. Navrchu chrumkavé a vnútri mäkké vydrží spravidla len jediný deň, potom začne tvrdnúť, gumovatieť, alebo dokonca plesnivieť. Záleží na tom, kde a ako ho skladujete.

Najhoršie sú na tom rožky, žemle, ciabatty a kaiserky. Tie by sme mali kupovať len v takom množstve, ktoré naozaj ten deň hodláme zjesť. V ideálnom prípade by sme teda mali dlhší čas skladovať len bochník chleba, ktorý spravidla v jedinom dni celý neskonzumujeme.

Ak pečivo stvrdne, môžeme ho ešte pomlieť na strúhanku. Horšie je, keď začne plesnivieť. Riziko plesnivosti hrozí najmä v prípade, že pečivo skladujeme v mikroténových sáčkoch, igelite alebo v chladničke. Akonáhle sa na chlebe objavia malé biele škvrny a nie je to múka, potravina je celá znehodnotená, pretože môže obsahovať plesňové výtrusy, ktoré voľným okom ani nevidíme.

Igelit versus plátno

Chlieb vydrží niekoľko dní chutný, keď ho zabalíme do plátenky alebo čistej utierky a uložíme do tmavej špajze. Na šetrné uskladnenie chleba slúžia tiež chlebníky. Ideálny je drevený, ale vhodné môžu byť aj chlebníky z kvalitného plastu alebo nerezu, ktoré majú vetracie otvory, aby sa v nich nedržala vlhkosť.

Čím ďalej viac sa u nás presadzujú tiež látkové vrecká, ktoré slúžia ako ekologická alternatíva k sáčkom mikroténovým. Nájdete medzi nimi aj vrecká špeciálne určené pre skladovanie pečiva. Vďaka tomu, že sa dá ich otvor stiahnuť a úplne uzavrieť, chlieb v nich vydrží čerstvý a chutný dlhšie, než keď ho zabalíte do utierky.

Starosti s uchovávaním pečiva za vás čiastočne vyriešili aj výrobcovia kuchýň. Niekedy je súčasťou linky špeciálna hlboká zásuvka s plastovým vnútrajškom, ktorý môžete ľahko vybrať a umyť. Výhodou týchto zásuviek je hlavne to, že výborne tesnia, a preto v nich pečivo neosychá.

01.jpgNa kvalite záleží

V neposlednom rade je však potrebné venovať pozornosť aj tomu, aký chlieb to vlastne kupujeme a ako bol skladovaný v obchode. V krájanom chlebe v igelitovom balení môže začať bujnieť pleseň ešte predtým, než ho kúpime. Dlhšiu trvanlivosť bude mať pečivo obsahujúce ražnú múku, chlieb kváskový a všeobecne výrobky, ktoré kúpite priamo z miestnej pekárne či na farmárskych trhoch. O nich totiž viete, že neboli prepravované ku konečnému predajcovi ktovieakým spôsobom. Pečivo by ste si domov mali odnášať v papierovom sáčku, nie v igelite, a pred ďalším uskladnením počkať, až úplne vychladne. Ak pečivo mrazíte, nikdy ho nedávajte do mrazničky ešte teplé, mohlo by splesnivieť.

Prostredie skladovania

Studené prostredie ovplyvňuje proces starnutia, čo znamená, že pečivo veľmi rýchlo vyschne. Uchovávanie chleba, či pečiva v chladničke preto neodporúčame.

Príliš vysoká vlhkosť prostredia spôsobuje rýchle zmäknutie kôrky, čo je možné pozorovať pri uschovaní chleba, či pečiva v plastových sáčkoch.

Príliš suchý vzduch, napr. slnko  vedie k rýchlemu vysušeniu a stvrdnutiu kôrky.

Vo všeobecnosti platí: biely chlieb nevydrží tak dlho ako tmavý. Pšeničná múka má iný stupeň mletia, a tým aj menej vlhkosti. Znamená to, že oproti napríklad ražnému chlebu preberá zo svojho okolia vlhkosť oveľa rýchlejšie, a tým aj rýchlejšie splesnivie. Navyše tmavý chlieb je chránený zväčša silnejšou kôrkou. 

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Syrový chlieb

Bylinkový chlieb

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Chlieb a pečivo

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

Foto: smakowitychleb.pl
Autor: Ivan Nôta


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
1.jpg

Falošná perspektíva a rozumné delenie opticky zväčšia vašu záhradu


Snáď jediný prípad, kedy sa oplatí mať v záhrade niečo falošného je vytvorenie falošnej perspektívy . Takto dosiahne vaša záhrada väčšieho dojmu.


 
1.jpg

Najchutnejší recept s húb - hubárov sen


Ak je sezóna dobrá a húb dostatok, mnohí z nás nevedia čo s nimi. Sušíme, mrazíme a nakoniec skončia v pre nás tradičných jedlách akými sú kapustnica, mäsové medailónky s hubami a podobne. Ale ide to aj inak :)


 
obr.jpg

Odstránenie výkvetov z betónového plotu


Plot zo štiepaného betónu imituje vzhľad plotu z neporovnateľne drahšieho štiepaného kameňa.


 
1.jpg

Jedlá sóda ako všestranný pomocník pre pestovateľov


Všetci ju poznáme ako neoceniteľnú prísadu v potravinárstve, no mnohí netušíme, že sóda bikarbóna je našim spojencom aj v záhrade či pri pestovaní rastlín v byte. Ide pritom o pomocníka, ktorý je účinný, ekologický a lacný.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 21.9.2019

meniny má: Matúš

podrobný kalendár

27773009

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Matúš | Sobota 21.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka