Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Ako uchovať ovocie v pivnici až do jari, alebo zásady skladovania

 

Ako uchovať ovocie v pivnici až do jari, alebo zásady skladovaniaAk jablká alebo hrušky dobre uskladníme, zefektívnime tak vlastne zber: len málo trhaného ovocia príde navnivoč. Z tohto pohľadu sa teda oplatí dodržiavať určité zásady.

Nie každý má vhodné podmienky, preto sa uskladnené ovocie, ktoré by malo vydržať celú zimu, veľmi skoro scvrkáva, predčasne mäkne a stráca charakteristické vlastnosti. Ovocie by sa malo správne skladovať v dobre vetrateľných miestnostiach alebo v pivniciach s rovnomernou teplotou, bez prenikania priameho slnečného svetla a vždy samostatne. Ovocie je vhodné dávať do drevených debničiek alebo prepraviek z umelej hmoty, naskladaných na seba, a pred uskladnením sa oplatí vykonať dokonalé vytriedenie poškodených plodov. Pre lepšiu cirkuláciu vzduchu spodnú debnu buď podložíme, alebo necháme prázdnu. Teplotu regulujeme vetraním. Skladovacia teplota pre jablká je 1-5 ° C, hrušky 1-4 ° C. Teplota nad 6 ° C už urýchľuje zrenie a podporuje vznik hnilobných procesov. Suchší vzduch (menej ako 80%) potom vyvoláva ono spomínané scvrkávanie plodov.


02.jpgFaktory ovplyvňujúce skladovanie

•    Zrelosť odrôd - neskoro zberané plody majú kratšiu skladovateľnosť, naopak prirýchlo zozbieranéplody majú zlé chuťové vlastnosti, vädnú a scvrkávajú sa.
•    Pôdne podmienky - plody zozbierané zo stromov rastúcich na ťažkých pôdach sa uchovávajú horšie.
•    Poloha - plody zozbierané zo stromov rastúcich vo vyšších nadmorských výškach majú dlhšiu trvanlivosť.
•    Hnojenie - plody zozbierané zo stromov prehnojených dusíkom majú zníženú trvanlivosť.
•    Rez - stromy so správne vykonaným rezom a s rovnomerne rozloženým plodonosným obrastom dávajú lepšia a trvanlivejšie plody.
•    Dezinfekcia skladu - pred uskladnením ovocia sa oplatí priestory zasíriť alebo aspoň vybieliť steny.


Základné zásady

Pestovatelia sa veľakrát dopúšťajú zásadnej  chyby, keď odďaľujú uskladnenie zberaného ovocia. Každý deň, ktorý uplynie medzi zberom a uskladnením, však skracuje trvanlivosť ovocia o týždeň. Predovšetkým u hrušiek je nutné, aby boli uskladnené do 24 hodín od zberu.

•    Skladujeme najlepšie plody strednej veľkosti, úplne zdravé, nezranené a neotlčené, pred skladovaním ich nikdy neumývame.
•   Jablká a hrušky takisto neskladujeme spoločne s cibuľou, cesnakom alebo zemiakmi, pretože rýchlo preberajú cudzie pachy. Plody rovnáme po odrodách (nikdy nedávame niekoľko odrôd dohromady) tak, aby konzumne skôr dozrievajúce odrody boli na kraji a tvrdé zimné vzadu.
•    Kvôli pravidelnej kontrole plodov by sme mali mať k všetkým debničkám ľahký prístup.
•   Po uskladnení nikdy nezabúdame na dôkladné a pravidelné vetranie, pretože dozrievajúce ovocie "vydychuje" plyny, ktoré urýchľujú dozrievanie plodov.


Zberáme zasucha

03.jpgOvocie zberáme za suchého počasia potom, keď zíde rosa. Pri zbere za dažďa sa ovocie ľahko kazí a znižuje sa jeho trvanlivosť. Češeme ručne a už počas zberu triedime jablká na nepoškodené, s menšími chybami a opadané. Predovšetkým plody napadnuté chrastavitosťou, malé alebo poškodené je lepšie odviezť do zberne alebo spracovať na mušt ihneď po vytriedení. Ovocie zbytočne nepresypáváme.

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

O petržlene, čistení obličiek a inom

Ako konzervovať bez sterilizovania?

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Ovocie a zelanina

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

Foto: fermilon.ru, rubus-idaeus.ru
Autor: Ivan Nôta


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
obr.jpg

Schody do domu


Estetická stránka vonkajšieho schodiska je jedna vec, praktická stránka druhá. Podstatné je aj určenie správneho miesta pre jeho stavbu, pretože ho môže ovplyvniť tak členitosť ako aj sklon terénu.


 
broko.jpg

Brokolicou proti stresu


Je bohatá na vitamín C a vitamíny skupiny B a beta-karotén. Z minerálov sú hojne zastúpené draslík, horčík a železo. A samozrejme vláknina. A my vám prinášame i zopár receptov na jej chutnú prípravu.


 
obr.jpg

Chodník okolo domu: podklad a materiály


Predpokladom dobrého riešenia spevnenej plochy je skladba a príprava podkladu.


 
01.jpg

Domáca púpavová masť: príprava a použitie


Púpavu isto nemusíme predstavovať. Používa sa najmä vnútorne, hoci skvelo pomáha aj zvonka. Ak máte dostatok čerstvých kvetov a neviete si rady, ako ich spracovať, môžeme Vám ponúknuť recept na púpavovú masť.


 

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 23.4.2019

meniny má: Vojtech

podrobný kalendár

26279329

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Vojtech | Utorok 23.4.2019 |
ÚvodÚvodná stránka