Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Ako uchovať ovocie v pivnici až do jari, alebo zásady skladovania

 

Ako uchovať ovocie v pivnici až do jari, alebo zásady skladovaniaAk jablká alebo hrušky dobre uskladníme, zefektívnime tak vlastne zber: len málo trhaného ovocia príde navnivoč. Z tohto pohľadu sa teda oplatí dodržiavať určité zásady.

Nie každý má vhodné podmienky, preto sa uskladnené ovocie, ktoré by malo vydržať celú zimu, veľmi skoro scvrkáva, predčasne mäkne a stráca charakteristické vlastnosti. Ovocie by sa malo správne skladovať v dobre vetrateľných miestnostiach alebo v pivniciach s rovnomernou teplotou, bez prenikania priameho slnečného svetla a vždy samostatne. Ovocie je vhodné dávať do drevených debničiek alebo prepraviek z umelej hmoty, naskladaných na seba, a pred uskladnením sa oplatí vykonať dokonalé vytriedenie poškodených plodov. Pre lepšiu cirkuláciu vzduchu spodnú debnu buď podložíme, alebo necháme prázdnu. Teplotu regulujeme vetraním. Skladovacia teplota pre jablká je 1-5 ° C, hrušky 1-4 ° C. Teplota nad 6 ° C už urýchľuje zrenie a podporuje vznik hnilobných procesov. Suchší vzduch (menej ako 80%) potom vyvoláva ono spomínané scvrkávanie plodov.


02.jpgFaktory ovplyvňujúce skladovanie

•    Zrelosť odrôd - neskoro zberané plody majú kratšiu skladovateľnosť, naopak prirýchlo zozbieranéplody majú zlé chuťové vlastnosti, vädnú a scvrkávajú sa.
•    Pôdne podmienky - plody zozbierané zo stromov rastúcich na ťažkých pôdach sa uchovávajú horšie.
•    Poloha - plody zozbierané zo stromov rastúcich vo vyšších nadmorských výškach majú dlhšiu trvanlivosť.
•    Hnojenie - plody zozbierané zo stromov prehnojených dusíkom majú zníženú trvanlivosť.
•    Rez - stromy so správne vykonaným rezom a s rovnomerne rozloženým plodonosným obrastom dávajú lepšia a trvanlivejšie plody.
•    Dezinfekcia skladu - pred uskladnením ovocia sa oplatí priestory zasíriť alebo aspoň vybieliť steny.


Základné zásady

Pestovatelia sa veľakrát dopúšťajú zásadnej  chyby, keď odďaľujú uskladnenie zberaného ovocia. Každý deň, ktorý uplynie medzi zberom a uskladnením, však skracuje trvanlivosť ovocia o týždeň. Predovšetkým u hrušiek je nutné, aby boli uskladnené do 24 hodín od zberu.

•    Skladujeme najlepšie plody strednej veľkosti, úplne zdravé, nezranené a neotlčené, pred skladovaním ich nikdy neumývame.
•   Jablká a hrušky takisto neskladujeme spoločne s cibuľou, cesnakom alebo zemiakmi, pretože rýchlo preberajú cudzie pachy. Plody rovnáme po odrodách (nikdy nedávame niekoľko odrôd dohromady) tak, aby konzumne skôr dozrievajúce odrody boli na kraji a tvrdé zimné vzadu.
•    Kvôli pravidelnej kontrole plodov by sme mali mať k všetkým debničkám ľahký prístup.
•   Po uskladnení nikdy nezabúdame na dôkladné a pravidelné vetranie, pretože dozrievajúce ovocie "vydychuje" plyny, ktoré urýchľujú dozrievanie plodov.


Zberáme zasucha

03.jpgOvocie zberáme za suchého počasia potom, keď zíde rosa. Pri zbere za dažďa sa ovocie ľahko kazí a znižuje sa jeho trvanlivosť. Češeme ručne a už počas zberu triedime jablká na nepoškodené, s menšími chybami a opadané. Predovšetkým plody napadnuté chrastavitosťou, malé alebo poškodené je lepšie odviezť do zberne alebo spracovať na mušt ihneď po vytriedení. Ovocie zbytočne nepresypáváme.

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

O petržlene, čistení obličiek a inom

Ako konzervovať bez sterilizovania?

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Ovocie a zelanina

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

Foto: fermilon.ru, rubus-idaeus.ru
Autor: Ivan Nôta


 
1.JPG

Na hydroizolácii sa neoplatí šetriť


Pokiaľ chcete, aby si vaša stavba, spoločne s jej jednotlivými časťami, zachovala svoju kvalitu aj dlhé roky po dokončení, rozhodne by ste nemali podceniť proces hydroizolácie.


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
obr.jpg

Princíp údenia v udiarni


Pomalým horením niektorých druhov dreva vzniká dym so stovkami látok, ktoré okrem iného ovplyvňujú bielkoviny v mäse a v ostatných potravinách a tým spomaľujú ich rozklad.


 
01.jpg

Odvar z bobkového listu na chudnutie aj prečistenie organizmu


Už naši pradávni predkovia vedeli, že bobkový list zlepšuje trávenie. V spojitosti s prípravou strukovín ho Slováci oddávna pridávali do fazuľovej polievky, pretože vedeli, že bude zmierňovať nadúvanie, typické po konzumácii strukovín...


 
obr.jpg

Správny komín je motorom krbových kachlí


Toto často spomínané heslo má svoje hlboké a logické opodstatnenie. Samotný komín musí mať svoj vlastný ťah, ktorým spôsobuje cirkuláciu vzduchu smerom z miestnosti hore do voľného priestoru.


 
01.jpg

Ako úspešne pestovať cykas


Pestovanie nie je ťažké, no treba dbať na niekoľko faktorov, ktoré sú pre ich rast veľmi dôležité. Prvý z nich je vhodná nádoba. Potrebné sú veľké kvetináče, najmä do výšky, aby mal cykas dostatok priestoru pre korene.


 

Koláč Haam

Múku a vajcia zmiešajte, pridajte maslo a práškový cukor. Prilejte mli ...

dnes je: 19.11.2018

meniny má: Alžbeta

podrobný kalendár

25254395

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Alžbeta | Pondelok 19.11.2018 |
ÚvodÚvodná stránka