banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Ako vyrobiť efektnú vázu z plastovej fľaše

 

Váza z plastovej fľašePlastové fľaše zvyčajne končia v koši, alebo (ak sme uvedomelí) v separovanom odpade. Než sa tak ale stane, dá sa z nich vyrobiť všeličo užitočného. Na internete nájdete stovky inšpirácií. My vám dnes prinášame návod na vázičku, ktorou môžeme ozdobiť stôl na balkóne, terase, či záhrade. Ako na to?

 

Budeme potrebovať: ostré nožnice, zmývateľný značkovač, mierku (pravítko).

 

 

 

 

 

 

 

 

Postup
 
1. Po obvode akejkoľvek plastovej fľaše si označíme kruh, kde by váza mala mať ozdobný okraj, pridáme cca 8 cm a odstrihnite vršok.

 

Váza z plastovej fľaše

2. V rovnakej vzdialenosti si nameriame prestrihy s dĺžkou 8 cm pozdĺž celého obvodu fľaše. Jednotlivé dieliky prestrihneme na pol, a potom prestrihnieme každú z týchto polovičiek znova na pol tak, aby vám vznikli úzke prúžky.

 

Váza z plastovej fľaše

 

Váza z plastovej fľaše3. Celý okraj fľaše opatrne stláčame  a ohneme všetky prúžky smerom von.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Obrátime fľašu hore dnom a pritlačíme k pevnému a rovnému povrchu. Tak sa uistíme, že sme správne ohli všetky nastrihané prúžky.

 

Váza z plastovej fľaše


5. Preložíme okraj prúžku cez ďalší a pretiahneme pod ďalšími dvoma.

 

Váza z plastovej fľaše

 


Váza z plastovej fľaše6. Vezmeme ďalší prúžok (v smere hodinových ručičiek), ohneme ho a pretiahneme rovnakým spôsobom pod ďalšími. Ale pozor, tentoraz budeme jeden prúžok ohýbať cez dva a preťahovať pod jedným.

 

 

 

 

 

 

 


7. Ohneme tretí prúžok a pretiahneme ho rovnakým spôsobom ako prvý.


Váza z plastovej fľaše

 

8. Pokračujeme pozdĺž celého okraja týmto vzorom, kým nám nezostanú posledné tri prúžky. Tieto jednotlivé dieliky zastrčíme pod nasledujúce, až bude celý pruh kompletne prepletený.

 

Váza z plastovej fľaše

Váza je na svete.

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Skladanie servítok - ľalia

Servítky v tvare srdiečka

Ďalšie články, rady a tipy na tému Dekorácie ako inšpirácia

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

Foto: wikihow.com

(i.n.)


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
1.jpg

Falošná perspektíva a rozumné delenie opticky zväčšia vašu záhradu


Snáď jediný prípad, kedy sa oplatí mať v záhrade niečo falošného je vytvorenie falošnej perspektívy . Takto dosiahne vaša záhrada väčšieho dojmu.


 
1.jpg

Najchutnejší recept s húb - hubárov sen


Ak je sezóna dobrá a húb dostatok, mnohí z nás nevedia čo s nimi. Sušíme, mrazíme a nakoniec skončia v pre nás tradičných jedlách akými sú kapustnica, mäsové medailónky s hubami a podobne. Ale ide to aj inak :)


 
obr.jpg

Odstránenie výkvetov z betónového plotu


Plot zo štiepaného betónu imituje vzhľad plotu z neporovnateľne drahšieho štiepaného kameňa.


 
1.jpg

Jedlá sóda ako všestranný pomocník pre pestovateľov


Všetci ju poznáme ako neoceniteľnú prísadu v potravinárstve, no mnohí netušíme, že sóda bikarbóna je našim spojencom aj v záhrade či pri pestovaní rastlín v byte. Ide pritom o pomocníka, ktorý je účinný, ekologický a lacný.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

27776472

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Móric | Nedeľa 22.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka