Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Ako vyrobiť šarkana

 

Šarkan1. Priesvitný a krepový papier, 2 tenké drevené lišty, povraz, povraz na šarkana, hliníkový krúžok

Lišty zviažte pomocou povrazu dokríža

 

Ako vyrobiť šarkana 2. Ak chcete aby bol váš šarkan farebný, zlepte 2 pruhy priesvitného papiera rozdielnej farby.

Pružnosť: Kostru šarkana silno oviazať, povraz natiahnuť cez drážku na okraji líšt.

 

Ako vyrobiť šarkana 3. Šarkana musíte vystrihnúť asi s 2-3 cm okrajom, ten potom natriete lepidlom a okraj aj spolu so šnúrou zahnite a prilepte

 

Ako vyrobiť šarkana4. Chvost vyrobte z krepového papiera tak, že nastriháte kúsky krepového papiera, vytvarujte ich do mašličiek a každý kúsok priviažte minimálne o 3 m dlhý povraz

Chvost pripevnite k hlave podľa obrázka cez prevŕtanú dierku. Hliníkový krúžok pripevnite v vyvažovacej šnúre.

 

Ako vyrobiť šarkana5. Podľa obrázku pripevnite vyvažovaciu šnúru do predvŕtaných dierok. Ak má vyvažovacia šnúra 90 cm musí mať dlhšia strana trojuholníka zo šnúr cca 60 cm a kratšia asi 30 cm.

 

Ako vyrobiť šarkana6. Povraz prevliecť cez vyvŕtané dierky na priečnej lište. Priečnu lištu potom napnúť ako luk a povraz zaviazať tak, aby zostala napnutá.

 

 

Ako vyrobiť šarkana7. Povraz upevniť pomocou hliníkového krúžku na naviják.

 

zdroj: internet


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
obr.jpg

Konštrukcie a stavba zimných záhrad


Hoci by sa dalo predpokladať, že najstarším materiálom používaným na stavbu zimných záhrad, do ktorých sú osadzované sklené steny, je drevo.


 
01.jpg

Má vaša mačka pri cestovaní v aute stres? Pripravte ju na to


S príchodom jari, môžu nastať problémy pri presune napr. na chalupu, pretože mačky znášajú cestovanie o dosť horšie ako psy. Ako zabrániť stresu štvornohého miláčika z pobytu v idúcom aute? Máme niekoľko rád, ktoré fungujú.


 
obr.jpg

Škola numerológie vo Zvolene


Pomocou čísiel je možné si uvedomiť výzvy, ktorým v živote čelíme, porozumieť súvislostiam, odhaľujúcim našu osobnosť a pochopiť seba samého. A tým začať napĺňať svoje poslanie v tomto živote.
Od 23.2. raz mesačne.


 
obr.jpg

Konštrukcie drevostavieb


Pod pojmom drevostavba sa dnes stretávajme s rozdielnymi typmi domov – od zrubov so stenami z masívneho dreva, ktoré čerpajú aj z našich tradícií, až po ľahké konštrukcie so skrytými, pomerne subtílnymi drevenými prvkami, ktoré majú svoje korene v Sp


 
02.jpg

Bobkový list ako ho nepoznáte


Možno to bude znieť prekvapivo, ale odvar z bobkového listu zbystruje pamäť, prehlbuje myslenie a sústredenie a nastoľuje pokojný spánok. To všetko získate z niekoľkých nenápadných lístkov, ktoré ste až doteraz považovali len za korenie.


 

Pečené kurča s jemnou plnkou

Kurča poriadne umyte aj z vnútra, posoľte zo všetkých strán aj vo vnút ...

dnes je: 20.2.2019

meniny má: Lívia

podrobný kalendár

25830697

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Lívia | Streda 20.2.2019 |
ÚvodÚvodná stránka