Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Balkónové kvetiny

 

Pri výbere vhodných kvetov musíme samozrejme vychádzať z podmienok, ktoré im náš balkón ponúka. Musíme prizerať hlavne na svetlo a samozrejme vodu. Jej množstvo vieme do určitej miery sami ovplyvniť, pri svetle však musíme brať ohľad na zastrešenie balkóna, tieň a hlavne svetovú stranu, na ktorú konkrétny balkón smeruje. Väčšine balkónových kvetín sa lepšie darí na strane južnej. Ak je váš balkón situovaný opačne, máte tak trochu smolu, ale aj tak si budete môcť ešte vybrať. Vhodné sú napríklad fuksie a hľuznaté begónie, ktoré sa na slnko nedajú vysádzať a darí sa im výnimočne len v polotieni.

 

Balkónové kvetiny

 


Myslime aj na prudké letné dažde a búrky. Všetky kvietky by mali byť proti týmto sprievodným znakom leta aspoň čiastočne chránené.
Ak chceme črepníky umiestniť na parapetnú dosku, mali by byť zabezpečené proti pádu pevnou ohrádkou. Podobne aj závesné kvetináče by mali mať na hákoch poistky proti prevrhnutiu.

 

Balkónové kvetiny

 


Aby bolo pestovanie kvetín úspešné, musíme si zvoliť vhodnú zeminu. Ak si ju pripravujeme sami, je vhodné zmiešať dobre preležanú zem s vyzretým záhradným kompostom a približne tretinovým podielom vlhkej rašeliny. Použiť však môžeme aj špeciálne pripravenú zeminu alebo substrát, určenú na konkrétny spôsob pestovania alebo dokonca pre konkrétne druhy kvetov.

 

Balkónové kvetinyAko sadiť?


Na dno kvetináča nasypeme asi 2 cm hrubú drenážnu vrstvu kerazitu alebo drobných kamienkov a piesku, či rašeliny. Potom pridáme do polovice zem a jemne ju utlačíme. Vyhĺbime do nej malé jamky, poukladáme do nich sadenice práve vybraté z kvetináčov a obsypeme ich pozorne zeminou. Dbáme pritom, aby boli zasadené rovnako hlboko (prípadne o trochu hlbšie) ako v pôvodnej nádobe.

 

Balkónové kvetiny

 


Rastliny s prevísajúcim rastom sadíme šikmo, aby sa mohli skôr dostať k okraju. Zeminu nakoniec opatrne utlačíme a dobre zalejeme vodou. Potom by sme ich mali umiestniť mimo dopadu priamych slnečných lúčov, aby sa mali čas zakoreniť.

 

Foto: one_vision.jofo.ru, prakticanzivot.com, we-are-scout.com, vse-sekrety.ru


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
obr.JPG

Jarné čistenie jazierka a odzimovenie bazéna


Jar prináša do biotopov nový život a očakáva od vás, že jazierko vo vašej záhrade pripravíte na ďalšiu letnú sezónu.


 
02.JPG

Ako uchovať medvedí cesnak, aby vydržal čo najdlhšie


V čerstvej podobe si ho môžeme vychutnať len približne jeden mesiac v roku. Preto je užitočné poznať rôzne spôsoby, ako si túto zdravú lahôdku uchovať pre použitie aj v iných ročných obdobiach.


 
obr.JPG

Drevo a kameň v kúpeľni na chalupe


Obavy z použitia dreva v kúpeľni snáď už medzi väčšinou chalupárov rozptýlil celý rad publikovaných dobrých skúseností, z ktorých vyplýva, že dreva v kúpeľni sa nemusíte báť. Avšak za dodržania určitých zásad.


 
01.JPG

Jednoduchý domáci balzam na pery


Pokožka pier je veľmi citlivá a treba ju chrániť nielen pred chladom, ale aj slnečnými lúčmi. Preto balzam na pery používate celý rok. Vyrobiť si ho pritom dokážete vlastnými rukami, v domácich podmienkach a celkom ľahko.


 

Bryndzový koláč

Cesto rozdeľte na polovice. Jednu vyvaľkajte a dajte na plech. Z brynd ...

dnes je: 20.3.2019

meniny má: Víťazoslav, Klaudius

podrobný kalendár

25998475

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Víťazoslav, Klaudius | Streda 20.3.2019 |
ÚvodÚvodná stránka