banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Balkónové kvetiny

 

Pri výbere vhodných kvetov musíme samozrejme vychádzať z podmienok, ktoré im náš balkón ponúka. Musíme prizerať hlavne na svetlo a samozrejme vodu. Jej množstvo vieme do určitej miery sami ovplyvniť, pri svetle však musíme brať ohľad na zastrešenie balkóna, tieň a hlavne svetovú stranu, na ktorú konkrétny balkón smeruje. Väčšine balkónových kvetín sa lepšie darí na strane južnej. Ak je váš balkón situovaný opačne, máte tak trochu smolu, ale aj tak si budete môcť ešte vybrať. Vhodné sú napríklad fuksie a hľuznaté begónie, ktoré sa na slnko nedajú vysádzať a darí sa im výnimočne len v polotieni.

 

Balkónové kvetiny

 


Myslime aj na prudké letné dažde a búrky. Všetky kvietky by mali byť proti týmto sprievodným znakom leta aspoň čiastočne chránené.
Ak chceme črepníky umiestniť na parapetnú dosku, mali by byť zabezpečené proti pádu pevnou ohrádkou. Podobne aj závesné kvetináče by mali mať na hákoch poistky proti prevrhnutiu.

 

Balkónové kvetiny

 


Aby bolo pestovanie kvetín úspešné, musíme si zvoliť vhodnú zeminu. Ak si ju pripravujeme sami, je vhodné zmiešať dobre preležanú zem s vyzretým záhradným kompostom a približne tretinovým podielom vlhkej rašeliny. Použiť však môžeme aj špeciálne pripravenú zeminu alebo substrát, určenú na konkrétny spôsob pestovania alebo dokonca pre konkrétne druhy kvetov.

 

Balkónové kvetinyAko sadiť?


Na dno kvetináča nasypeme asi 2 cm hrubú drenážnu vrstvu kerazitu alebo drobných kamienkov a piesku, či rašeliny. Potom pridáme do polovice zem a jemne ju utlačíme. Vyhĺbime do nej malé jamky, poukladáme do nich sadenice práve vybraté z kvetináčov a obsypeme ich pozorne zeminou. Dbáme pritom, aby boli zasadené rovnako hlboko (prípadne o trochu hlbšie) ako v pôvodnej nádobe.

 

Balkónové kvetiny

 


Rastliny s prevísajúcim rastom sadíme šikmo, aby sa mohli skôr dostať k okraju. Zeminu nakoniec opatrne utlačíme a dobre zalejeme vodou. Potom by sme ich mali umiestniť mimo dopadu priamych slnečných lúčov, aby sa mali čas zakoreniť.

 

Foto: one_vision.jofo.ru, prakticanzivot.com, we-are-scout.com, vse-sekrety.ru


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
FSE_ banner INSTAGRAM_1080x1080px.jpg

FASHION SUMMER EVENT S BORISOM HANEČKOM


19. september 2019, ROYAL PALACE *****
Turčianske Teplice


 
obr.JPG

Psychosomatické zóny a ich vplyv na nás


Máte v niektorých miestnostiach pocit strachu či tiesne?


 
04.JPG

Skvelý nápad na rýchle rozmnoženie jahôd


Nezriedka si pri ochutnávaní čerstvých jahôd na tržnici či u známych povieme, že by nebolo od veci dopestovať si presne takéto isté doma. Verte tomu, že sa to dá aj bez materskej rastliny. Ako? Ukážeme vám!


 
obr.JPG

Smrdí vám práčka, umývačka?


Zbavte sa mastnoty, vodného kameňa aj zápachu, prečítajte si týchto 5 rád!


 
obr.jpg

Liečivé schopnosti mačiek


Mnohí ich považujú za tvrdohlavé stvorenia, ktoré majú radi svojich pánov len v súvislosti s jedlom. Skúsení ľudia však vedia, že napriek svojskej povahe disponujú mačky liečiteľskými schopnosťami. A my sme sa im pozreli "na zúbky".


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Koláč Haam

Múku a vajcia zmiešajte, pridajte maslo a práškový cukor. Prilejte mli ...

dnes je: 24.8.2019

meniny má: Bartolomej

podrobný kalendár

27463509

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Bartolomej | Sobota 24.8.2019 |
ÚvodÚvodná stránka