banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Balkónové kvetiny

 

Pri výbere vhodných kvetov musíme samozrejme vychádzať z podmienok, ktoré im náš balkón ponúka. Musíme prizerať hlavne na svetlo a samozrejme vodu. Jej množstvo vieme do určitej miery sami ovplyvniť, pri svetle však musíme brať ohľad na zastrešenie balkóna, tieň a hlavne svetovú stranu, na ktorú konkrétny balkón smeruje. Väčšine balkónových kvetín sa lepšie darí na strane južnej. Ak je váš balkón situovaný opačne, máte tak trochu smolu, ale aj tak si budete môcť ešte vybrať. Vhodné sú napríklad fuksie a hľuznaté begónie, ktoré sa na slnko nedajú vysádzať a darí sa im výnimočne len v polotieni.

 

Balkónové kvetiny

 


Myslime aj na prudké letné dažde a búrky. Všetky kvietky by mali byť proti týmto sprievodným znakom leta aspoň čiastočne chránené.
Ak chceme črepníky umiestniť na parapetnú dosku, mali by byť zabezpečené proti pádu pevnou ohrádkou. Podobne aj závesné kvetináče by mali mať na hákoch poistky proti prevrhnutiu.

 

Balkónové kvetiny

 


Aby bolo pestovanie kvetín úspešné, musíme si zvoliť vhodnú zeminu. Ak si ju pripravujeme sami, je vhodné zmiešať dobre preležanú zem s vyzretým záhradným kompostom a približne tretinovým podielom vlhkej rašeliny. Použiť však môžeme aj špeciálne pripravenú zeminu alebo substrát, určenú na konkrétny spôsob pestovania alebo dokonca pre konkrétne druhy kvetov.

 

Balkónové kvetinyAko sadiť?


Na dno kvetináča nasypeme asi 2 cm hrubú drenážnu vrstvu kerazitu alebo drobných kamienkov a piesku, či rašeliny. Potom pridáme do polovice zem a jemne ju utlačíme. Vyhĺbime do nej malé jamky, poukladáme do nich sadenice práve vybraté z kvetináčov a obsypeme ich pozorne zeminou. Dbáme pritom, aby boli zasadené rovnako hlboko (prípadne o trochu hlbšie) ako v pôvodnej nádobe.

 

Balkónové kvetiny

 


Rastliny s prevísajúcim rastom sadíme šikmo, aby sa mohli skôr dostať k okraju. Zeminu nakoniec opatrne utlačíme a dobre zalejeme vodou. Potom by sme ich mali umiestniť mimo dopadu priamych slnečných lúčov, aby sa mali čas zakoreniť.

 

Foto: one_vision.jofo.ru, prakticanzivot.com, we-are-scout.com, vse-sekrety.ru


 
1.jpg

5 tipov ako vytvoriť útulný a zdravý domov


Čo robí náš domov útulným? Nie sú to len dekorácie a teplo sálajúce z domáceho krbu. Príjemne sa cítime tam, kde je poriadok, zdravý a čistý vzduch, ale aj ticho, či optimálna teplota.


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
obr.jpg

Prijímacie skúšky do súkromnej ZUŠ v Petržalke


V piatok 7. júna a vo štvrtok 20. júna v čase od 14.30 do 17.30 hod.


 
obr.jpg

Čo je hybridné vetranie?


Hybridný systém vetrania dosahuje zníženie spotreby energie pri udržaní prijateľnej kvality vnútorného prostredia a tepelnej pohody.


 
obr.jpg

Nepodceňujte astmu a už vôbec nie u detí


Je všeobecne známe, že na astmu sa kedysi bežne umieralo a aj po vynájdení liekov na ňu končili mnohí ľudia (vrátane mladých) kvôli tejto chorobe na invalidnom dôchodku.


 
obr.jpg

Dizajn záhradných chodníkov


Dnes vám ukážeme, akým spôsobom spojiť vaše kvetinové záhony s vlastným vedomím a podvedomím tak, aby pobyt v záhrade v čo najvyššej miere blahodarne vplýval na vašu psychiku.


 
nur.kz.jpg

Najlepší domáci liek proti akné


Z petržlenovej vňate je možné jednoduchým spôsobom vyrobiť liečivú vodičku, ktorá excelentne zbavuje pokožku tukových usadenín a následne ju sťahuje, čím dochádza k uzatvoreniu pórov.


 

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 25.5.2019

meniny má: Urban

podrobný kalendár

26569671

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Urban | Sobota 25.5.2019 |
ÚvodÚvodná stránka