Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Balkónové kvetiny

 

Pri výbere vhodných kvetov musíme samozrejme vychádzať z podmienok, ktoré im náš balkón ponúka. Musíme prizerať hlavne na svetlo a samozrejme vodu. Jej množstvo vieme do určitej miery sami ovplyvniť, pri svetle však musíme brať ohľad na zastrešenie balkóna, tieň a hlavne svetovú stranu, na ktorú konkrétny balkón smeruje. Väčšine balkónových kvetín sa lepšie darí na strane južnej. Ak je váš balkón situovaný opačne, máte tak trochu smolu, ale aj tak si budete môcť ešte vybrať. Vhodné sú napríklad fuksie a hľuznaté begónie, ktoré sa na slnko nedajú vysádzať a darí sa im výnimočne len v polotieni.

 

Balkónové kvetiny

 


Myslime aj na prudké letné dažde a búrky. Všetky kvietky by mali byť proti týmto sprievodným znakom leta aspoň čiastočne chránené.
Ak chceme črepníky umiestniť na parapetnú dosku, mali by byť zabezpečené proti pádu pevnou ohrádkou. Podobne aj závesné kvetináče by mali mať na hákoch poistky proti prevrhnutiu.

 

Balkónové kvetiny

 


Aby bolo pestovanie kvetín úspešné, musíme si zvoliť vhodnú zeminu. Ak si ju pripravujeme sami, je vhodné zmiešať dobre preležanú zem s vyzretým záhradným kompostom a približne tretinovým podielom vlhkej rašeliny. Použiť však môžeme aj špeciálne pripravenú zeminu alebo substrát, určenú na konkrétny spôsob pestovania alebo dokonca pre konkrétne druhy kvetov.

 

Balkónové kvetinyAko sadiť?


Na dno kvetináča nasypeme asi 2 cm hrubú drenážnu vrstvu kerazitu alebo drobných kamienkov a piesku, či rašeliny. Potom pridáme do polovice zem a jemne ju utlačíme. Vyhĺbime do nej malé jamky, poukladáme do nich sadenice práve vybraté z kvetináčov a obsypeme ich pozorne zeminou. Dbáme pritom, aby boli zasadené rovnako hlboko (prípadne o trochu hlbšie) ako v pôvodnej nádobe.

 

Balkónové kvetiny

 


Rastliny s prevísajúcim rastom sadíme šikmo, aby sa mohli skôr dostať k okraju. Zeminu nakoniec opatrne utlačíme a dobre zalejeme vodou. Potom by sme ich mali umiestniť mimo dopadu priamych slnečných lúčov, aby sa mali čas zakoreniť.

 

Foto: one_vision.jofo.ru, prakticanzivot.com, we-are-scout.com, vse-sekrety.ru


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
obr.jpg

Opravujeme strop


Možno vás pri pohľade na strop napadne myšlienka, že by si zaslúžil vašu starostlivosť. Do očí vás bijú nepekné nerovnosti, škaredé škáry, už dávno stratil lesk a zdobí ho len zastaraná špina?


 
01.JPG

Kubánske oregano vám pomôže proti nádche i moliam


Čaj z oregana pomáha aj pri astme, žalúdočných ťažkostiach a vysokom krvnom tlaku. Využijeme ho aj na drobné poranenia, ako sú odreniny, štípance a popáleniny. Upokojuje tiež bolesť a urýchľuje proces hojenia.


 
obr.jpg

Škola numerológie vo Zvolene


Pomocou čísiel je možné si uvedomiť výzvy, ktorým v živote čelíme, porozumieť súvislostiam, odhaľujúcim našu osobnosť a pochopiť seba samého. A tým začať napĺňať svoje poslanie v tomto živote.
Od 26.1. raz do mesiaca v sobotu, 5 lekcií


 
obr.jpg

Výroba a montáž parapetnej pohovky vlastnými rukami


V mnohých prípadoch nie je potrebné volať k výrobe parapetnej pohovky špecializovanú firmu, zvlášť, ak ste zručný stolár.


 
obr.jpg

Propolis: zázračný dar od včiel


Popri mede a materskej kašičke vyzerá propolis ako menejcenný včelí produkt. Nedajte sa oklamať prvým dojmom. Chrípka, zhoršená imunita, ale aj nepríjemné plesne na koži, paradentóza alebo len obyčajné odreniny.


 

Talianske hovädzie roštenky

Roštenky na okrajoch narežte, naklepte, osoľte, okoreňte a potrite pre ...

dnes je: 20.1.2019

meniny má: Dalibor

podrobný kalendár

25646727

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Dalibor | Nedeľa 20.1.2019 |
ÚvodÚvodná stránka