Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Betónové topánky za zlomok ceny

 

01.JPGV záhradných centrách aj v špecializovaných obchodoch sú už niekoľko rokov hitom betónové kvetináče so vzhľadom topánky. Sú vynikajúce na drobné rastliny a skalné ruže a pri vchode do domu  či v záhradke vyzerajú úžasne. Okrem toho sú trvácne a nepôsobia umelo. Ich jedinou nevýhodou je cena, ktorá sa nezriedka vyšplhá nad 20€ za jeden kus. My vás dnes naučíme, ako si ich poľahky vyrobíte doma vlastnými rukami a navyše za zlomok ceny.

 

 

 

 

Čo budeme potrebovať?

02.JPGPredovšetkým staré, zodraté alebo pokazené topánky. Úspešne však môžeme použiť aj čižmičky, pracovné topánky - bagandže  či tenisky. Ďalej budeme potrebovať jemnú betónovú zmes. My by sme však skôr odporúčali flexibilné lepidlo z cementovej zmesi na lepenie obkladov - nielenže je jemné, ale vydrží všetky extrémne podmienky - od vlhkosti až po mrazy. Na rozmiešanie tejto zmesi využijeme väčšiu nádobu, do ktorej sa nám vmestí stará topánka. Dôležité sú tiež gumové pracovné rukavice.

 

 

 

 

 

Postup

Betónové topánky za zlomok cenyPodľa návodu si zamiešame dostatočné množstvo flexibilného lepidla, ktoré necháme cca 5 minút postáť. Medzitým vložíme do pripravenej nádoby očistenú starú či pokazenú topánku a po uplynutí stanoveného času na ňu vylejeme flexibilné lepidlo.

 

 

 

 

 

 

 

 

04.JPGPomocou gumených rukavíc "vtlačíme" flexibilné lepidlo do všetkých záhybov topánky a aj do jej vnútra.

 

 

 

 

 

 

 

 

05.JPGZvlášť si dávame pozor na šnúrky a na najmäkšie časti topánky. Jednoducho povedané - topánka musí flexibilným lepidlom "nasiaknuť". Keď sme si istí, že sme všetko vymazali lepidlom dôkladne, opatrne vytiahneme topánku a položíme napríklad na vhodný kus polystyrénu, preglejku ale aj pracovný stôl, na ktorý sme položili fóliu či alobal a topánku necháme uschnúť.

 

 

 

 

 

 

06.JPGV čase, keď je už lepidlo tvrdé, ale ešte nie úplne vytvrdnuté, môžeme jemne vyhladiť povrch betónu (lepidla) mokrou špongiou, prípadne nožom odstránime kúsky, ktoré sa nám možno vytvorili pri podrážke topánky. na zahladenie môžeme tiež použiť jemný brúsny papier. Po dokonalom vytvrdnutí máme na svete vlastný betónový topánkový kvetináč.

 

 

 

 

 

 

Betónové topánky za zlomok ceny

Mohlo by vás tiež zaujať:

Netradičné kvetináče z detských riflí

Jarné dekorácie na kôre stromu

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Dekorovanie


© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

Foto: 5-minute crafts
Autor: Ivan Nôta


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
obr.jpg

Schody do domu


Estetická stránka vonkajšieho schodiska je jedna vec, praktická stránka druhá. Podstatné je aj určenie správneho miesta pre jeho stavbu, pretože ho môže ovplyvniť tak členitosť ako aj sklon terénu.


 
broko.jpg

Brokolicou proti stresu


Je bohatá na vitamín C a vitamíny skupiny B a beta-karotén. Z minerálov sú hojne zastúpené draslík, horčík a železo. A samozrejme vláknina. A my vám prinášame i zopár receptov na jej chutnú prípravu.


 
obr.jpg

Chodník okolo domu: podklad a materiály


Predpokladom dobrého riešenia spevnenej plochy je skladba a príprava podkladu.


 
01.jpg

Domáca púpavová masť: príprava a použitie


Púpavu isto nemusíme predstavovať. Používa sa najmä vnútorne, hoci skvelo pomáha aj zvonka. Ak máte dostatok čerstvých kvetov a neviete si rady, ako ich spracovať, môžeme Vám ponúknuť recept na púpavovú masť.


 

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 23.4.2019

meniny má: Vojtech

podrobný kalendár

26279571

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Vojtech | Utorok 23.4.2019 |
ÚvodÚvodná stránka