banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Betónové topánky za zlomok ceny

 

01.JPGV záhradných centrách aj v špecializovaných obchodoch sú už niekoľko rokov hitom betónové kvetináče so vzhľadom topánky. Sú vynikajúce na drobné rastliny a skalné ruže a pri vchode do domu  či v záhradke vyzerajú úžasne. Okrem toho sú trvácne a nepôsobia umelo. Ich jedinou nevýhodou je cena, ktorá sa nezriedka vyšplhá nad 20€ za jeden kus. My vás dnes naučíme, ako si ich poľahky vyrobíte doma vlastnými rukami a navyše za zlomok ceny.

 

 

 

 

Čo budeme potrebovať?

02.JPGPredovšetkým staré, zodraté alebo pokazené topánky. Úspešne však môžeme použiť aj čižmičky, pracovné topánky - bagandže  či tenisky. Ďalej budeme potrebovať jemnú betónovú zmes. My by sme však skôr odporúčali flexibilné lepidlo z cementovej zmesi na lepenie obkladov - nielenže je jemné, ale vydrží všetky extrémne podmienky - od vlhkosti až po mrazy. Na rozmiešanie tejto zmesi využijeme väčšiu nádobu, do ktorej sa nám vmestí stará topánka. Dôležité sú tiež gumové pracovné rukavice.

 

 

 

 

 

Postup

Betónové topánky za zlomok cenyPodľa návodu si zamiešame dostatočné množstvo flexibilného lepidla, ktoré necháme cca 5 minút postáť. Medzitým vložíme do pripravenej nádoby očistenú starú či pokazenú topánku a po uplynutí stanoveného času na ňu vylejeme flexibilné lepidlo.

 

 

 

 

 

 

 

 

04.JPGPomocou gumených rukavíc "vtlačíme" flexibilné lepidlo do všetkých záhybov topánky a aj do jej vnútra.

 

 

 

 

 

 

 

 

05.JPGZvlášť si dávame pozor na šnúrky a na najmäkšie časti topánky. Jednoducho povedané - topánka musí flexibilným lepidlom "nasiaknuť". Keď sme si istí, že sme všetko vymazali lepidlom dôkladne, opatrne vytiahneme topánku a položíme napríklad na vhodný kus polystyrénu, preglejku ale aj pracovný stôl, na ktorý sme položili fóliu či alobal a topánku necháme uschnúť.

 

 

 

 

 

 

06.JPGV čase, keď je už lepidlo tvrdé, ale ešte nie úplne vytvrdnuté, môžeme jemne vyhladiť povrch betónu (lepidla) mokrou špongiou, prípadne nožom odstránime kúsky, ktoré sa nám možno vytvorili pri podrážke topánky. na zahladenie môžeme tiež použiť jemný brúsny papier. Po dokonalom vytvrdnutí máme na svete vlastný betónový topánkový kvetináč.

 

 

 

 

 

 

Betónové topánky za zlomok ceny

Mohlo by vás tiež zaujať:

Netradičné kvetináče z detských riflí

Jarné dekorácie na kôre stromu

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Dekorovanie


© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

Foto: 5-minute crafts
Autor: Ivan Nôta


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
FSE_ banner INSTAGRAM_1080x1080px.jpg

FASHION SUMMER EVENT S BORISOM HANEČKOM


19. september 2019, ROYAL PALACE *****
Turčianske Teplice


 
obr.jpg

Voľba tmelu pri pokládke dlažby


Veľmi podstatnou pri pokládke nového materiálu je voľba správneho lepiaceho tmelu. Je nutné ho vyberať podľa druhu dlažby, prostredia a podkladu.


 
01.jpg

Vyrobte si nechemické postreky proti voškám


Pokiaľ pri záhradníčení neradi používate chémiu, môžete vyskúšať tradičné recepty na postreky, ktoré sa osvedčili našim babičkám, prípadne ich vzájomne kombinovať.


 
obr.jpg

EKO výhody celulózovej izolácie


Celulózová izolácia tak nielen šetrí energiu, ale pretože je maximálne ekologicky šetrná, pomáha mestám a obciam efektívne riešiť rastúce náklady na likvidáciu odpadu.


 
01.jpg

Mach v trávniku nemusí byť vašou nočnou morou


Každý z nás chce mať krásny, sýto zelený a zdravý trávnik. Lenže nie vždy sa naše konanie darí tak, ako by sme chceli. Ľudské úsilie často prekazí mach, nepozvaný hosť trávnika, s ktorým nie je boj úplne jednoduchý.


 

Talianske hovädzie roštenky

Roštenky na okrajoch narežte, naklepte, osoľte, okoreňte a potrite pre ...

dnes je: 20.7.2019

meniny má: Iľja, Eliáš

podrobný kalendár

27092763

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Iľja, Eliáš | Sobota 20.7.2019 |
ÚvodÚvodná stránka