banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Cesnaková vodka

 

V žiadnom prípade z vás nejdeme „vyrábať“ alkoholikov a to aj napriek tomu, že tento nápoj importovali do sveta Rusi. Tentokrát sa jedná o vysoko účinný liek.

Cesnaková vodka

 

Už v časoch starej Matičky Rusi sa v prípadoch, že niekto dostal chrípku, angínu, ale tiež vtedy ak mal problémy so zažívaním, pečeňou, obličkami, vysokým krvným tlakom prostatou a dokonca s rakovinou, vypil malý (naozaj malý)pohárik vodky s cesnakom a paprikou a vo väčšine prípadov to kombinoval s návštevou sauny. Tento úkon mnohí prevádzali takmer, ako denný rituál. Niekedy si takúto vodku ochucovali plátkom cibule. Cesnaková vodka bola po stáročia a vlastne aj do dnešných dní liekom nielen pre chudobných, ale aj bohatých, slávnych a mocných...


Cesnaková vodkaPovedzme si najprv o liečivých účinkoch cesnaku ako takého. Tento vynikajúci prírodný antioxidant má protibakteriálne účinky, podporuje uvoľnenie krvného prietoku, znižuje krvný tlak aj cholesterol a cukor v krvi, znižuje riziko nádorových ochorení, poradí si s črevnými parazitmi a tiež napomáha vykašliavaniu v prípadoch ochorenia horných dýchacích ciest. Je jednou z najzdravších plodín a jeho zloženie je nasledovné: voda 61%, sacharidy 30,5%, bielkoviny 6,5%, tuky 0,3%, popol 1,2%, horčík, sodík, draslík, vápnik, fosfor, dusičnany, síra, železo, jód, meď, mangán, zinok, bróm, arzén, kremík ďalej vitamíny B1, B6, B12, C, D, H a iné antibiotické látky. Aj seriózne lekárske štúdie nám o účinkoch cesnaku mnoho napovedia. Napríklad to, že má schopnosť vyčistiť steny ciev a tepien 2,5 krát účinnejšie ako dobrý cholesterol – HDL. Lekári vám tiež potvrdia, že v domácich podmienkach nedokáže nič „vytiahnuť“ liečivé látky z liečivých plodín tak, ako alkohol. Naopak – varením a akoukoľvek tepelnou úpravou stráca cesnak takmer všetky svoje liečivé účinky.


CesnakLiečivé účinky cesnaku sú tiež predmetom serióznych vedeckých výskumov. V minulých rokoch sa zistil napríklad fakt, ktorý spojenie cesnak + alkohol priamo potvrdzuje. Vedci zistili, že ľudské telo nie je schopné priať priamou konzumáciou tejto plodiny všetkých známych 400 liečivých substancií, ale len 25 – 30% z nich. Vylúhovaním cesnaku v alkohole sa stane doslova alko-zázrak – dostaneme elixír, schopný dodať telu viac, ako 65% týchto substancií. Cesnakový extrakt je schopný spomaliť proces arteriosklerózy omnoho lepšie, ako chemické látky, predpísané lekárom. Pôsobí ako balzam na pľúcne orgány, poradí si so zvýšeným obsahom cukru v krvi, katarovým zápalom, črevnou hnačkou, podporuje metabolizmus tukov, posilňuje imunitný systém, znižuje riziko infarktu, rakoviny, detoxikuje črevnú sliznicu, predchádza vzniku plesní, húb, črevných parazitov a mnohému inému. Takto pripravený sa využíva aj na vonkajšie použitie - rany, vredy, otlaky, bradavice, svrab, bolesti uší, čiastočná hluchota a aj ako prírodný repelent, ktorý po nanesení na pokožku spoľahlivo odpudí dotieravé komáre.

Recept na cesnakovú vodku

Príprava tohto nápoja je síce jednoduchá, no riadi sa svojimi presnými pravidlami. Prvé znie – nedajte sa nalákať na akciové ceny a kupujte vhodnú vodku. Táto podmienka je doslova kľúčová – vaša vodka by mala byť správne „destilére“ , čiže minimálne trikrát destilovaná. Druhou podmienkou je vaša vlastná rýchlosť. Prečo? Dozviete sa.

Ingrediencie:

- 1 stredne veľkú guľovitú „cibuľu“ bieleho cesnaku s tvrdými strúčikmi (najlepšie „z vlastní zahrádky“)
- 1 menšiu čili papričku (habanero) – veľkosť 2-3 cm
- 1 „sedemdecku“ výberovej vodky, čiže 700 – 750 ml. Vodka by nemala mať v žiadnom prípade viac, ako 38 – 40%
- 1 zavárací pohár s dobre tesniacim závitovým vekom (ideálny je s obsahom 1l)
- 1 polievkovú lyžicu kryštálového cukru (10g)

 

Dôležité !

Ešte pred samotnou prípravou nápoja si musíme niečo povedať o zlúčenine, nazývane alicín. Alicín je zlúčenina, ktorá sa v nedotknutom strúčiku cesnaku nenachádza. Vzniká až vtedy, keď sa cesnak pokrája alebo podrví, vo forme sírovej zlúčeniny, keď sa alín zlúči s enzýmom zvaným alináza - vtedy začína chemická reakcia. Výskumníci zistili fascinujúcu skutočnosť - kým je strúčik cesnaku nenarušený - alín i alináza sú uložené v odlišných komôrkach, čiže úplne oddelené. Keď je však štruktúra strúčika narušená tieto dve látky sa zlučujú a vytvárajú Alicín. Práve táto zlúčenina má pozoruhodné antibiotické vlastnosti a hlavne schopnosť posilňovať imunitu. Na jednej strane stimuluje imunitu, ale je tiež schopná ničiť patogény a detoxikovať organizmus. Nanešťastie alicín vytvorený z čerstvého cesnaku je nestabilný a rýchlo sa mení na približne 200 ďalších zlúčenín obsahujúcich síru. Alicín sa teda vyprodukuje v priebehu niekoľkých sekúnd, ale žiaľ jeho účinok rovnako rýchlo zaniká. Prírodná forma alicínu je nestabilná. Nebol by to však človek, aby si s týmto javom nevedel poradiť. A preto aj vy v nasledujúcom kroku budete potrebovať stopky a čas pri príprave merať doslova na sekundy.


Príprava nápoja

Čili papričku zbavte jadierok a nakrájajte na menšie kúsky. Rozdeľte cesnak na strúčiky. Tieto nešúpte (zbytočne by ste sa pripravili o čas). Keďže cesnak by sa nemal dostávať do styku s kovom, vymeňte klasický nôž za keramický či plastový. A teraz nastanú preteky z časom. Čerstvo nakrájaný cesnak začne uvoľňovať alicín v rapídnom množstve len po dobu 30 sekúnd. Potom tento jav ustane a opakuje sa cca po 6 minútach opäť v 30 sekundovom intervale. Za tento čas musíme mať cesnak nakrájaný na malé kúsky aj so šupkou. Samozrejme tým nemyslím cesnak z Číny, alebo Argentíny, pretože tento je napustený množstvom chemikálií, aby prežil cestu a skladovanie a tieto látky by sa dostali do nášho tela – takže dovoz „ee“.

Takže krájame a pracujeme rýchlo. Po piatich minútach by sme mali mať dno pohára vystlaté nakrájaným cesnakom. Máme ešte minútu čas, takže na cesnak pridáme nakrájanú papričku bez jadierok, posypeme kryštálovým cukrom a zalejeme vodkou. Pohár ihneď uzavrieme. Počkáme pár sekúnd a obsah pohára poriadne pretrepeme. Cesnak necháme lúhovať 4 dni pri teplotách 18 – 20 °C v tme (napríklad v spodnej zásuvke kuchynskej linky). Dvakrát denne treba tento roztok dôkladne pretrepať. Ak máte chuť experimentovať, ponechajte zmes v pohári presne 21 dní – nie menej a nie viac (tak sa písalo v starých ruských receptoch). Odborníci však tvrdia, že 4 dni úplne postačia. No a potom precedíme vodku cez jemné sitko či kávový filter a lievik priamo do sklenenej fľaše. Ideálnejšie je však rozdeliť ju do malých lekárenských fľaštičiek od kvapiek, ktoré sú z tmavého skla. Tieto musíme prevariť v horúcej vode. Dobré je mať fľaštičku s „kvapátkom“ kvôli podávaniu.

Užívanie

Cesnaková vodkaLiek sa užíva tak, že do malého pohára vody kvapnete dve kvapky cesnakovej vodky a užívate dvakrát denne na lačný žalúdok. Po piatich dňoch postupne pridávate o dve kvapky viac, až dosiahnete množstvo 16-20 kvapiek. Sledujte pritom reakcie svojho tela, v prípade ťažkostí dávky znížte. Liek takto užívajte po dobu, kým nepocítite jeho priaznivé účinky, alebo kým to budete potrebovať. Ak je toto množstvo pre vaše telo veľmi zaťažujúce, zredukujte počet kvapiek na prijateľnú úroveň.

Ideálne je vytvoriť si svoj vlastný „kalendár“ užívania. Napríklad: 7 – 10 dní piť 10 – 16 kvapiek v pohári vody, potom si dať dva dni pauzu a pokračovať ďalších 7 – 10 dní s rovnakou dávkou. Nič však nepokazíte, ak budete užívať tento nápoj denne: 34 – 40 dní a potom pár dní pauza. Nikdz ho však neužívajte dlhšie, ako 4 mesiace.

O zázračných účinkoch cesnaku už toho bolo popísaného hodne. Nech je teda aj tento príspevok „dobrou radou“ pre vás.


Mohlo by vás tiež zaujímať:

Domáce recepty na liečenie boľavých, deformovaných a opuchnutých nôh

Detoxikujte svoj organizmus pomocou olivového oleja

Ďalšie zaujímavé články, rady, tipy a návody na tému Zdravá výživa

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

Foto: salsuvita.uz, mrhow.ru, Eda-land.ru
(i.n.)


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
obr.jpg

FASHION SUMMER EVENT S BORISOM HANEČKOM


19. september 2019, ROYAL PALACE *****
Turčianske Teplice


 
TIP.JPG

Plánovanie záhradného posedenia


Niekoľko jednoduchých tipov, na ktoré by mal staviteľ myslieť skôr, ako začne budovať posedenie...


 
01.jpg

Ako skladovať chlieb a pečivo tak, aby ste ich nemuseli na druhý deň vyhodiť?


Pečivo patrí k potravinám, ktoré bohužiaľ často končia v odpadkovom koši. Navrchu chrumkavé a vnútri mäkké vydrží spravidla len jediný deň, potom začne tvrdnúť, gumovatieť, alebo dokonca plesnivieť. Záleží na tom, kde a ako ho skladujete.


 
obr.jpg

Zatvárajte svoju garáž rolovacou bránou na mieru


Zákaznícke riešenie garážových brán je vyhľadávaným spôsobom zabezpečenia osobného automobilu, ako aj samotného vstupu do domu.


 
skladovanie.jpg

Sušenie zeleniny ako rovnocenná alternatíva ku konzervovaniu


Neviete čo robiť s bohatou úrodou zeleniny? Nasušte si z nej zásoby na zimu. Bude sa vám hodiť nielen do polievok. Sušenie je lacná, rýchla a jednoduchá metóda konzervácie bez chémie a cukru.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 16.9.2019

meniny má: Ľudmila

podrobný kalendár

27704401

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Ľudmila | Pondelok 16.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka