banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Chcete zavárať ovocie?

 

zaváranie ovociaOvocie, ktoré chcete zavárať musíte dôkladne umyť. Podľa jeho druhu ho odskôstkujte, olúpte a samozrejme nakrájajte. Pripravení ovocie potom namočte do vody. Takto nestratí farbu. Do vody môžete pridať aj kúsok kyseliny citrónovej. Tvrdšie ovocie napr. dule alebo zimné hrušky musíte pred samotným zaváraním predvariť. Ponorte ich do horúcej vody nechajte približne 3 minúty povariť, vyberte a nechajte voľne vychladnúť. Varené ovocie zmäkne a potom ľahšie presiakne nálevom.

Zaváraniny môžete dochutiť podľa vlastnej chute a fantázie napr. vanilkou, škoricou alebo zázvorom. Podobne sa kompót môže dochutiť aj kyselinou citrónovou alebo pomarančovou či citrónovou kôrou, bylinkami ako bazalka, tymián alebo medovka.
 

Ak do kompótu tesne pred zaváraním prilejete malé množstvo alkoholu, predĺžite tak jeho trvanlivosť. Chuť kompótu tým v žiadnom prípade nepokazíte, naopak, ovocie získa pikantnú a zaujímavú chuť. Nesmiete však zabudnúť, že takéto ovocie nie je vhodné na konzumáciu deťmi.

Rýchle zaváranie


Ak sa vám nechce variť klasický nálev, postupujte tak, že do pripraveného 0, 7 l pohára s ovocím dáte 3-4 PL cukru a obsah zalejete vodou.
 

Medový nálev


pripravíte tak, že namiesto klasického množstva cukru pridáte o jednu PL menej medu a kompót potom zalejete vlažnou vodou. Med a voda sa počas sterilizácie zmiešajú.
Pri zaváraní by mala medzi vrchnákom a hladinou kompótu zostať medzera o veľkosti aspoň 1 – 1,5 cm.

 

Zásady pri zaváraní ovocia:

1. Poháre a viečka pred zaváraním dokonale vyumývajte vo vode so saponátom, poriadne opláchnite a nechajte vysušiť , popr. aj v horúcej rúre.


2. Spracúvajte len skutočne kvalitné plody. Ovocie, zeleninu a hríby pred upotrebením dokonale umyte a nechajte odkvapkať.


3. Zaváracie poháre nesmú mať poškodené okraje a viečka nesmú byť porušené. Na nové zaváranie použite vždy nové viečko, ktoré vyvarte vo vriacej vode.


4. Ak ovocie v pohároch zalievate studenou vodou, musí byť voda v hrnci na sterilizáciu tiež studená. Ak ovocie zalievate teplým nálevom, môže byť voda v sterilizačnom hrnci horúca. Týmto sa skráti podstatný čas potrebný na sterilizáciu a navyše takto pripravený kompót si zachová viac výživných látok.


5. Pri sterilizácii hrniec zakryte.


6. Vodu v sterilizačnom hrnci uveďte do varu čo najrýchlejšie a potom sledujte teplotu vriacej vody a čas jej varenia.


7. Ak ste sterilizovali poháre so skrutkovacím uzáverom po vybratí z hrnca ešte raz opatrne dotiahnite.


8. Keď poháre ochladnú, otočte ich hore dnom. Overíte si tak, či viečka skutočne chytili. Tesnosť viečka zistíte aj tak, že po nich poklopete. Ak viečka vydávajú dutý zvuk alebo hluchý zvuk, mali by byť dovreté v poriadku.

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané.

V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

 


 


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
1.jpg

Falošná perspektíva a rozumné delenie opticky zväčšia vašu záhradu


Snáď jediný prípad, kedy sa oplatí mať v záhrade niečo falošného je vytvorenie falošnej perspektívy . Takto dosiahne vaša záhrada väčšieho dojmu.


 
1.jpg

Najchutnejší recept s húb - hubárov sen


Ak je sezóna dobrá a húb dostatok, mnohí z nás nevedia čo s nimi. Sušíme, mrazíme a nakoniec skončia v pre nás tradičných jedlách akými sú kapustnica, mäsové medailónky s hubami a podobne. Ale ide to aj inak :)


 
obr.jpg

Odstránenie výkvetov z betónového plotu


Plot zo štiepaného betónu imituje vzhľad plotu z neporovnateľne drahšieho štiepaného kameňa.


 
1.jpg

Jedlá sóda ako všestranný pomocník pre pestovateľov


Všetci ju poznáme ako neoceniteľnú prísadu v potravinárstve, no mnohí netušíme, že sóda bikarbóna je našim spojencom aj v záhrade či pri pestovaní rastlín v byte. Ide pritom o pomocníka, ktorý je účinný, ekologický a lacný.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 21.9.2019

meniny má: Matúš

podrobný kalendár

27772865

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Matúš | Sobota 21.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka