banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Cibuľa – chrípkový exorcista

 

CibuľaStarý príbeh spred takmer sto rokov rozpráva o tom, ako v roku 1919 počas smrtonosného vyvádzania takzvanej španielskej chrípky umrelo 40 miliónov ľudí na túto nemoc. Jeden z lekárov však natrafil pri skúmaní príčin prenosu chrípkového vírusu na usadlosť, kde napriek tomu, že každá rodina v blízkom okolí hlásila straty na životoch, žili všetci v plnom zdraví. Nedalo mu to a opýtal sa, čo je u nich iného, ako u tých ostatných. Žena mu povedala, že do každej miestnosti položila tanier s ošúpanou cibuľou. Lekár si od nej jednu takúto použitú cibuľu vypýtal, aby ju preskúmal pod mikroskopom a tiež diagnostikoval chemicky látky, ktoré obsahovala. Našiel v nej vírus chrípky. Bolo jasné, že cibuľa pohltila baktérie a rodina zostala zdravá.

Možno tomuto príbehu veríte a možno nie. Carissa Moglianniová, učiteľka z Talianska, patrila k pochybovačom. Keď na ich škole pred pár rokmi vypukla epidémia obyčajnej chrípky, rozmiestnila vo svojej triede niekoľko tanierov s cibuľou. K jej veľkému prekvapeniu nikto zo žiakov, ktorých mala na starosti, neochorel.

 

Ako na to?

Zaujímavý je aj prípad právničky z Oregonu, ktorá ochorela zápalom pľúc na jar tohto roku. V rozhovore pre médiá povedala: „Bolo mi veľmi zle. Lieky akoby vôbec nezaberali. Vtedy som si spomenula na jeden článok, kde sa písalo, že sa má olúpaná cibuľa odrezať na oboch koncoch a na jednej strane prepichnúť párkrát vidličkou. Potom ju stačí nechať cez noc na tanieri vedľa postele chorého... Urobila som, ako bolo napísané a na druhý deň som sa cítila omnoho lepšie. Cibuľa však úplne sčernela. Tak som ju vymenila a po týždni bola choroba preč.“

Cibuľa

 

Cibuľová aromaterapia 

Poďte sa spolu s nami pozrieť, čo je na týchto príbehoch pravdy.

Je známe, že kedysi sa naši predkovia chránili pred morom tým, že rozmiestnili v izbách, ktoré obývali a hlavne v tých, kde spali cibuľu aj cesnak. Dnes vieme, že obidve tieto zeleniny majú silné antibakteriologické a antiseptické účinky. Navyše uľahčuje vykašliavanie. Cibuľa na tanieriku vedľa hlavy počas noci uvoľňuje nos a dutiny (upokojuje sliznicu) a pomáha v spánku lepšie dýchať.

Číňania varia cibuľu vo vode a inhalujú ju. Pomáha proti chrípke aj nachladnutiu. Prečo je práve takýto spôsob, kedy vlastne len „čucháme“ cibuľu účinný? Odpoveď nám možno dá vysvetlenie vedcov, zaoberajúcich sa silicami, ktorí zistili, že po rozkrojení cibule našli stopy jej silice aj za 10 cm hrubou stenou z tehál. Tieto závery nehovoria o agresivite cibule, ale o jej sile a účinnosti na diaľku. Lekári vravia: organizmus sa snaží vylučovať sírne látky a silicu z cibule zvýšením hlienotvorby a riedky nový hlien s antimikrobiálnymi vlastnosťami cibule účinne čistí priedušky zriedením a uvoľnením hlienu starého a hustého. Takže nič magické? A možno áno. Niektoré veci jednoducho fungujú preto, lebo fungujú. Bodka. Netreba bádať viac.

S príchodom jesene sa skracujú dní, prichádza chladné počasie a sním tiež rôzne ochorenia, ktoré nás môžu doslova skoliť. Za skúšku nič nedáte, preto ako prevenciu rozložte olúpanú cibuľu na tanierik vo vašej spálni. Budete možno prekvapení jej účinkami.

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Pripravte si účinný domáci Tymomel

Nápoj na okamžité čistenie dýchacích ciest

Prečítajte si ďalšie zaujímavosti v článkoch v sekcii Vlasy a pokožka
 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané.
V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

 

Foto: rumworks.blogspot.com, hungrybro.livejournal.com

Autor: Ivan Nôta


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
obr.jpg

FASHION SUMMER EVENT S BORISOM HANEČKOM


19. september 2019, ROYAL PALACE *****
Turčianske Teplice


 
TIP.JPG

Plánovanie záhradného posedenia


Niekoľko jednoduchých tipov, na ktoré by mal staviteľ myslieť skôr, ako začne budovať posedenie...


 
01.jpg

Ako skladovať chlieb a pečivo tak, aby ste ich nemuseli na druhý deň vyhodiť?


Pečivo patrí k potravinám, ktoré bohužiaľ často končia v odpadkovom koši. Navrchu chrumkavé a vnútri mäkké vydrží spravidla len jediný deň, potom začne tvrdnúť, gumovatieť, alebo dokonca plesnivieť. Záleží na tom, kde a ako ho skladujete.


 
obr.jpg

Zatvárajte svoju garáž rolovacou bránou na mieru


Zákaznícke riešenie garážových brán je vyhľadávaným spôsobom zabezpečenia osobného automobilu, ako aj samotného vstupu do domu.


 
skladovanie.jpg

Sušenie zeleniny ako rovnocenná alternatíva ku konzervovaniu


Neviete čo robiť s bohatou úrodou zeleniny? Nasušte si z nej zásoby na zimu. Bude sa vám hodiť nielen do polievok. Sušenie je lacná, rýchla a jednoduchá metóda konzervácie bez chémie a cukru.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 15.9.2019

meniny má: Jolana

podrobný kalendár

27698012

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Jolana | Nedeľa 15.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka