banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Čo nám hovoria farby


Čo nám hovoria Skôr než pôjdete kúpiť farby, mali by ste vedieť, že...


... žltá je farbou slniečka a radosti. Priaznivo pôsobí na pamäť, myslenie, a teda na schopnosť učiť sa. Preto sa odporúča študentom a školopovinným deťom.

Oranžová je najteplejšia farba, ktorú môžete do svojej izby vniesť. Bude vo vás vyvolávať pocity šťastia, radosti zo života a chuti do jedla.

Červená je tiež teplá, navyše ťažká a aktívna. Pôsobí povzbudivo, ale vo vínovočervenom odtieni už pomerne pokojnejšie, stále je však živá a povzbudzujúca.

Modrá síce patrí medzi farby studené a páči sa viac introvertom, ale je nesmierne čistá a inšpirujúca napríklad na snenie. Už aj preto, že je symbolom viery, vernosti a nehy.

Fialová je pomerne temná až mystická. Je to farba nesúca v sebe pokoj a vznešenosť, preto v kombinácii s ostatnými farbami pôsobí prekvapivo harmonicky.

Zelená je nesmierne upokojujúca, preto by aspoň v doplnkoch nemala chýbať v žiadnej izbe.
Upokojuje emócie, pomáha regenerovať a odpočívať.

Orieškovohnedá vychádza z farby zeme, preto dodáva pocit istoty a stability.

Farby vhodné pre interiéry

Teplé farby - sú ideálne pre miestnosti so situovaním na sever a pre miestnosti, v ktorých je nedostatok svetla (obývacia izby, kuchyňa, pracovnňa).
K týmto farbám patria odtiene žltej, oranžovej, červenej a hnedej.

Studené farby - sú najlepšie využiteľné v miestnostiach orientovaných na juh, s veľkým prístupom denného svetla (spáľňa, detská izba, kúpeľňa)
K týmto farbám patria odtiene modrej, zelenej a fialovej.

Farba biela je farbou neutrálnou. Hodí sa do všetkých priestorov a je kombinovateľná so všetkými farebnými odtieňami.

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Maľovanie bytu

Kombinovanie farieb

Ďalšie zaujímavé články, rady, tipy a návody na tému Domáci majster

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

Foto: happy-giraffe.ru


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
obr.jpg

FASHION SUMMER EVENT S BORISOM HANEČKOM


19. september 2019, ROYAL PALACE *****
Turčianske Teplice


 
1.jpg

Falošná perspektíva a rozumné delenie opticky zväčšia vašu záhradu


Snáď jediný prípad, kedy sa oplatí mať v záhrade niečo falošného je vytvorenie falošnej perspektívy . Takto dosiahne vaša záhrada väčšieho dojmu.


 
1.jpg

Najchutnejší recept s húb - hubárov sen


Ak je sezóna dobrá a húb dostatok, mnohí z nás nevedia čo s nimi. Sušíme, mrazíme a nakoniec skončia v pre nás tradičných jedlách akými sú kapustnica, mäsové medailónky s hubami a podobne. Ale ide to aj inak :)


 
obr.jpg

Odstránenie výkvetov z betónového plotu


Plot zo štiepaného betónu imituje vzhľad plotu z neporovnateľne drahšieho štiepaného kameňa.


 
1.jpg

Jedlá sóda ako všestranný pomocník pre pestovateľov


Všetci ju poznáme ako neoceniteľnú prísadu v potravinárstve, no mnohí netušíme, že sóda bikarbóna je našim spojencom aj v záhrade či pri pestovaní rastlín v byte. Ide pritom o pomocníka, ktorý je účinný, ekologický a lacný.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár

27732256

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Eugénia | Streda 18.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka