banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Čokoládové vajce s prekvapením

 

Čokoládové vajce s prekvapenímVajce, ako také neodmysliteľne patrí k Veľkej noci, ako symbol znovuzrodenia. Pripravte pre svojich blízkych prekvapenie – čokoládové vajce, ktoré vlastne vajce pripomína len výzorom. V skutočnosti je čokoládovo – broskyňovo - šľahačkové.

 

 

 

 

 

Ako na to?

 

Čokoládové vajce s prekvapenímVo vodnom kúpeli roztopíme za stáleho miešania 300 gramov čokolády. Môže byť horká, ale aj mliečna. Gazdinky však vedia – čím väčší obsah kakaa v čokoláde, tým je lepšia. Čiže aspoň 35% kakaa, ostatné čokolády zostávajú mäkké aj po stuhnutí.

 

Potom zoberieme 4 – 5 kusov menších nafukovacích balónikov (tu sa javia, ako najlepšie tie, ktoré sa používajú na „vodné bomby“). Balóniky nafúkame (nie príliš silno) a viac, ako ich polovicu namáčame do roztopenej čokolády tak, aby na balóniku vznikla silnejšia vrstva – škrupina. Takto preparované balóniky kladieme na čisté porcelánové tanieriky, kde stekajúca čokoláda vytvorí akýsi podstavec, ktorý zabráni prevrhnutiu vajca do strán.

 

Čokoládové vajce s prekvapenímOtvoríme si jednu konzervu polených marhúľ (cca 480g). 4 – 5 polovičiek si odložíme nabok a ostatné marhule nadrobno nasekáme či zmixujeme na kašu v mixéri. V 4 polievkových lyžiciach šťavy z marhúľ rozpustíme lyžicu práškovej želatíny, pripravíme zmes a spojíme ju so zmixovanými marhuľami – vznikne nám plnka, ktorou po vyschnutí naplníme vajíčka.

 

 

 

 

Čokoládové vajce s prekvapenímTeraz nastáva „okamih pravdy“, v ktorom zistíme, či sme použili naozaj kvalitnú čokoládu. Balónik napriek tomu neodstraňujeme tak, že ho prepichneme ihlou. Opatrne z neho vypustíme vzduch a ešte opatrnejšie ho vyberieme z vajíčka. Ako sme spomínali, dutinu vajíčka najprv naplníme zmesou zmixovaných marhúľ, ktoré nám stuhnú na želatínovú plnku.

 

 

 

 

Čokoládové vajce s prekvapenímFinišujeme. Vyšľaháme si hustú šľahačku s vanilkovým cukrom, do ktorej pridáme stužovač, aby nám dlhšie vydržala. šľahačkou pokryjeme marhuľovú želatínu vnútri škrupiny a na vrch položíme polovičku marhule. Čokoládové vajcia skladujeme v chlade.

 

 

 

 

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Veľkonočné perníky

Veľkonočná vianočka

Ďalšie zaujímavé články na tému Veľkonočné pečenie

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

 

Foto: forum.say7.info

Autor: Ivan Nôta


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
FSE_ banner INSTAGRAM_1080x1080px.jpg

FASHION SUMMER EVENT S BORISOM HANEČKOM


19. september 2019, ROYAL PALACE *****
Turčianske Teplice


 
obr.jpg

Voľba tmelu pri pokládke dlažby


Veľmi podstatnou pri pokládke nového materiálu je voľba správneho lepiaceho tmelu. Je nutné ho vyberať podľa druhu dlažby, prostredia a podkladu.


 
01.jpg

Vyrobte si nechemické postreky proti voškám


Pokiaľ pri záhradníčení neradi používate chémiu, môžete vyskúšať tradičné recepty na postreky, ktoré sa osvedčili našim babičkám, prípadne ich vzájomne kombinovať.


 
obr.jpg

EKO výhody celulózovej izolácie


Celulózová izolácia tak nielen šetrí energiu, ale pretože je maximálne ekologicky šetrná, pomáha mestám a obciam efektívne riešiť rastúce náklady na likvidáciu odpadu.


 
01.jpg

Mach v trávniku nemusí byť vašou nočnou morou


Každý z nás chce mať krásny, sýto zelený a zdravý trávnik. Lenže nie vždy sa naše konanie darí tak, ako by sme chceli. Ľudské úsilie často prekazí mach, nepozvaný hosť trávnika, s ktorým nie je boj úplne jednoduchý.


 

Talianske hovädzie roštenky

Roštenky na okrajoch narežte, naklepte, osoľte, okoreňte a potrite pre ...

dnes je: 20.7.2019

meniny má: Iľja, Eliáš

podrobný kalendár

27092599

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Iľja, Eliáš | Sobota 20.7.2019 |
ÚvodÚvodná stránka