banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Cykasy


Pre cykasy sú ideálnym miestom mestské suché byty. Všetky predávané druhy sú pomerne suchomilné, výrazne svetlomilné druhy majú rady teplo, v zime môže pokojne teplota klesnúť aj na 15°C. Po prinesení z obchodu je ich nutné presadiť do priepustného ľahkého substrátu, napríklad zmesi odkyslenej rašeliny, riečneho piesku, bežnej záhradnej zeminy a záhradníckeho substrátu v pomere 1:1:1:1.

 

Cykasy

 

Nutná je drenáž. Rastliny by sme mali presádzať zásadne na jar, v čase, keď rastlina ešte netvorí nové listy. Presádzame veľmi opatrne, aby sme nepolámali krehké korene, a po presadení rastlinu niekoľko dní nepolievame. Inak polievame pravidelne a nie príliš výdatne, aby povrch substrátu medzi jednotlivými zálievkami poriadne vyschol. Počas veľkých horúčav a slnečných páľav zalievame, samozrejme, častejšie.

 

Cykasy


Cykas umiestňujeme na slnečné a teplé miesta, prípadne do polotieňa. V lete ho silnému slnečnému svetlu radšej nevystavujme a držme ho za sklom. Pokiaľ mu podmienky prajú, poteší nás radom nových listov.


Kvitnú iba samičie jedince a kvietkov sa väčšinou dočkáme až po niekoľkých desiatkach rokov života cykasu.

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Izbové rastliny so zvláštnymi listami

Cykasy

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Izbové kvety

 

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

Foto: irecommend.ru, commons.wikimedia.org,


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
1.jpg

Falošná perspektíva a rozumné delenie opticky zväčšia vašu záhradu


Snáď jediný prípad, kedy sa oplatí mať v záhrade niečo falošného je vytvorenie falošnej perspektívy . Takto dosiahne vaša záhrada väčšieho dojmu.


 
1.jpg

Najchutnejší recept s húb - hubárov sen


Ak je sezóna dobrá a húb dostatok, mnohí z nás nevedia čo s nimi. Sušíme, mrazíme a nakoniec skončia v pre nás tradičných jedlách akými sú kapustnica, mäsové medailónky s hubami a podobne. Ale ide to aj inak :)


 
obr.jpg

Odstránenie výkvetov z betónového plotu


Plot zo štiepaného betónu imituje vzhľad plotu z neporovnateľne drahšieho štiepaného kameňa.


 
1.jpg

Jedlá sóda ako všestranný pomocník pre pestovateľov


Všetci ju poznáme ako neoceniteľnú prísadu v potravinárstve, no mnohí netušíme, že sóda bikarbóna je našim spojencom aj v záhrade či pri pestovaní rastlín v byte. Ide pritom o pomocníka, ktorý je účinný, ekologický a lacný.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 21.9.2019

meniny má: Matúš

podrobný kalendár

27772308

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Matúš | Sobota 21.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka