banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Dekorovanie kvetináčov "The Beach"

k01.jpg

 

Doslova letnú náladu prinesie do vašej obývačky či zimnej záhrady kvetináč z mušlí s plážovým  názvom aj výzorom. Ukážeme vám, ako si ho vyrobiť.

 

 

 

 

 

 

k02.jpg1. Plastový kvetináč dôkladne odmastite (napr. pomocou technického benzínu) a potom pomocou malej špongie naneste na jeho vonkajšiu stranu bielu akrylovú farbu, ktorá bude základom pre dekorácie. Bielu nemusíte striktne dodržiavať, nakoľko ju v konečnom výsledku nebude vidno a tak použite akrylovú farbu, ktorej máte najviac. Vnútro črepníka aspoň do jednej tretiny výšky od vrchu natrite zlatou akrylovou.

 

 

 

 

k03.jpg2. Keď je akrylová farba dostatočne vyschnutá, vytvorí na povrchu kvetináča drsnejší povrch. Na tento budeme nanášať pieskovú hmotu. Tú vytvoríme zmiešaním kremičitého piesku a modelovacej reliéfnej pasty.

Kremičitý (vypaľovaný) piesok slúži ako plnivo a posypový materiál pre priemyselné podlahy, tiež do filtrácie bazénov či pre detské ihriská a vyrába sa v rôznych zrnitostiach. 

Ak ho nemôžete zohnať, postačí aj obyčajný jemný piesok, ktorý však musí byť čistý a hlavne suchý. Reliéfnu pastu si môžete zakúpiť v obchodoch s hobby potrebami. Slúži na vytváranie štruktúrovaného povrchu a priestorových efektov. Má vzhľad omietky. Aby sme dosiahli ten správny „plážový“ efekt, zmiešame reliéfnu pastu s pieskom tak, aby vznikla hrubšia štruktúra, ktorú potom nanesieme na kvetináč. Na vrchnej časti kvetináča necháme cca ¼ dĺžky nepokrytej.

 

4.jpg3. Na túto časť nanesieme len reliéfnu pastu bez primiešania piesku.

 

 

 

 

 

 

 info@dobrarada.sk4. Pomocou polievkovej lyžice a špajdle vytvoríme na reliéfnej paste imitáciu morskej peny.

 

 

 

 

 

 

k07.jpg5. Teraz  bude nutné počkať, kým reliéfna pasta aj jej mix s pieskom vyschne. Zatiaľ si môžete pripraviť základ pre mušličky, ktoré vytvoríte na kvetináči priestorovou technikou decoupage – čiže servítkovaním. Zo servítky vystrihnite morské živočíchy a z reliéfnej pasty vytvorte ich plastické siluety. Nemusia byť presné, postačia približné, no ich veľkosť by nemala byť väčšia, ako veľkosť vystrihnutého živočícha.

 

 

 

k08.jpg6. Siluetami z reliéfnej pasty oblepte kvetináč.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 info@dobrarada.sk7. A teraz sa o slovo hlási decoupage – servítková technika. Pomocou nej si na povrchu črepníka môžete vytvoriť najrôznejšie ulity, ale tiež morské hviezdice a podobne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

k10.jpg8. Časť kvetináča z mušlí s pieskovým podkladom vymaľujte zlatou akrylovou farbou, ktorá by mala byť jemnejšia, ako plastické živočíchy, ktoré by mali byť naopak výraznejšie.

 

 

 

 

 

k11.jpg9. Nakoniec vymaľujte morské vlny modrou a striebornou akrylovou farbou.

 

 

 

 

 

 

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Ako jednoducho dekorovať kvetináče pomocou borovicových šišiek

Jesenné vence a dekorácie

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Dekorácie

 


© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

Foto: stranamasterov.ru

(i.n.)


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
1.jpg

Falošná perspektíva a rozumné delenie opticky zväčšia vašu záhradu


Snáď jediný prípad, kedy sa oplatí mať v záhrade niečo falošného je vytvorenie falošnej perspektívy . Takto dosiahne vaša záhrada väčšieho dojmu.


 
1.jpg

Najchutnejší recept s húb - hubárov sen


Ak je sezóna dobrá a húb dostatok, mnohí z nás nevedia čo s nimi. Sušíme, mrazíme a nakoniec skončia v pre nás tradičných jedlách akými sú kapustnica, mäsové medailónky s hubami a podobne. Ale ide to aj inak :)


 
obr.jpg

Odstránenie výkvetov z betónového plotu


Plot zo štiepaného betónu imituje vzhľad plotu z neporovnateľne drahšieho štiepaného kameňa.


 
1.jpg

Jedlá sóda ako všestranný pomocník pre pestovateľov


Všetci ju poznáme ako neoceniteľnú prísadu v potravinárstve, no mnohí netušíme, že sóda bikarbóna je našim spojencom aj v záhrade či pri pestovaní rastlín v byte. Ide pritom o pomocníka, ktorý je účinný, ekologický a lacný.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 21.9.2019

meniny má: Matúš

podrobný kalendár

27773033

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Matúš | Sobota 21.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka