banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Dekorovanie mozaikou

 

...ALEBO RECYKLUJTE ROZBITÉ TANIERE, OBKLADAČKY A ZRKADLÁ

Neodhadzujte staré taniere ani rozbité obkladačky. Dekoratívne námety na črepoch osviežia staršie črepníky a dajú im nový dizajn.

Dekorovanie mozaikou


Zaujímavé kvety, akými sú napríklad orchidei, nepotrebujú žiadne výrazné črepníky, pretože na prvý pohľad zaujmú krásou svojich kvetov. Zoberte si ale napríklad črepníky s bylinkami, stojace na vašej parapete v kuchyni. Tie by nový out-fit zasluhovali. Okrášlite ich teda mozaikou.

Dekorovanie mozaikou

 

Potrebujete:


- obkladačky, taniere so vzorom, staré zrkadlá,  alebo originálne mozaikové kamene
- kladivo alebo kliešte na mozaiku
- starú kuchynskú utierku
- lepidlo na mozaiku alebo lepidlo na obklady a špachtľu
- fúgovaciu hmotu a špongiu
- gumené rukavice
- črepník

 

Dekorovanie mozaikou


Postup:


Obyčajnou ceruzkou si na črepník predznačte vzor, ktorý chcete vytvoriť. Zaujímavý efekt dosiahnete, keď sa rozhodnete pre mozaiku vo farbe kvetu, ktorý plánujete do črepníka neskôr zasadiť. Opticky vyzerajú lepšie veľké vzory ako menšie. Ak chcete dosiahnuť puritánsky štýl, pracujte len s vrchnou časťou črepníka.

Dekorovanie mozaikou


Pripravené staré zrkadlá, obkladačky a taniere zabaľte do utierky na riad a porozbíjajte kladivom. Buďte pri tejto práci opatrní, utierka sa totiž môže prederaviť a mohli by ste sa poraniť črepinou. Dajte pozor, aby črepiny neboli príliš malé.

Lepidlo môžete nanášať buď na črepiny alebo špachtľou priamo na črepník a potom postupne dokladáte kúsky mozaiky.


Keď ukončíte naliepanie mozaiky, navlečte si rukavice a naneste na mozaiku špongiou fúgovaciu hmotu. Prebytočnú hmotu z mozaiky vzápätí ihneď odstráňte a naopak, kúsok z nej naneste aj na okraj črepníka. Vyformujte ju prstami a vytvorte tak pekný plynulý prechod od okraja črepníka k mozaike. Potom všetko ešte raz pretrite vlhkou handrou a následne vypulírujte suchou.

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Zabaľte jeseň do vrecúška

Dekorovanie balkónov

Ďalšie zaujímavé články, rady a tipy na tému Dekorovanie

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

Foto: magiamozaiki.blogspot.com, magiamozaiki.blogspot.com, magiamozaiki.blogspot.com, e-mieszkanie.pl

 
 

 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
1.jpg

Falošná perspektíva a rozumné delenie opticky zväčšia vašu záhradu


Snáď jediný prípad, kedy sa oplatí mať v záhrade niečo falošného je vytvorenie falošnej perspektívy . Takto dosiahne vaša záhrada väčšieho dojmu.


 
1.jpg

Najchutnejší recept s húb - hubárov sen


Ak je sezóna dobrá a húb dostatok, mnohí z nás nevedia čo s nimi. Sušíme, mrazíme a nakoniec skončia v pre nás tradičných jedlách akými sú kapustnica, mäsové medailónky s hubami a podobne. Ale ide to aj inak :)


 
obr.jpg

Odstránenie výkvetov z betónového plotu


Plot zo štiepaného betónu imituje vzhľad plotu z neporovnateľne drahšieho štiepaného kameňa.


 
1.jpg

Jedlá sóda ako všestranný pomocník pre pestovateľov


Všetci ju poznáme ako neoceniteľnú prísadu v potravinárstve, no mnohí netušíme, že sóda bikarbóna je našim spojencom aj v záhrade či pri pestovaní rastlín v byte. Ide pritom o pomocníka, ktorý je účinný, ekologický a lacný.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 21.9.2019

meniny má: Matúš

podrobný kalendár

27772307

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Matúš | Sobota 21.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka