banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Dekorovanie zo sušených kvetov


NEKLAĎTE MEDZE SVOJEJ FANTÁZII

Nechať sa inšpirovať a zbierať potrebný materál môžeme aj vo voľnej prírode, nielen v našej záhradke.Vhodné sú najmä kombinácie záhradných a lúčnych kvetov výrazných farieb s trávami, klasmi a vonnými bylinkami.
Nemusíme sa obávať ani kombinácií kvetov a sušeného ovocia. Takto si môžeme oživiť aj čerstvú kytičku, ktorú sme dostali k sviatku. Necháme ju vysušiť a...

Dekorácia so sušených kvetov vyčarí vo vašom domove nádych leta po celý rok.

 

Venčeky zo slamienok

PRÍPRAVA DEKORÁCIE ZO SUŠENÝCH KVETOV

Čerstvé kvety, ako ruže, slnečnice a podobne, rovnako ako trávy a byliny, opatrne zviažeme do kytíc a zavesíme usušiť.

Nesušíme ich na prudkom teple, ale pozvoľne. Košíček, alebo nábodku, do ktorej chceme aranžovať vyložíme fóliou a odrežeme do nej primeraný kus aranžovacej hmoty (piaflor).

Hmotu obalíme machom, ktorý upevníme drôtom.

Kvety, trávy, listy a byliny zostrihneme na dĺžku 15-20 cm, podľa predstavy a potreby a za pichujeme ich do hmoty v tomto poradí. Keď stonky prenikajú do hmoty tažko, vopred do nej urobíme dierku klincom.

Sušené ovocie (vhodné sú najmä citrusové plody, ale napríklad aj jabĺčka) do kytičky najlepšie upevníme pomocou ohybného tenkého drôtu, alebo pomocou lepidla.

 

Venčeky zo slamienok

Mohlo by vás tiež zaujať:

Venček z plodov jesene

Jesenné venčeky a dekorácie

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Dekorovanie

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

 

Foto: floridence.info, liveinternet.ru


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
1.jpg

Falošná perspektíva a rozumné delenie opticky zväčšia vašu záhradu


Snáď jediný prípad, kedy sa oplatí mať v záhrade niečo falošného je vytvorenie falošnej perspektívy . Takto dosiahne vaša záhrada väčšieho dojmu.


 
1.jpg

Najchutnejší recept s húb - hubárov sen


Ak je sezóna dobrá a húb dostatok, mnohí z nás nevedia čo s nimi. Sušíme, mrazíme a nakoniec skončia v pre nás tradičných jedlách akými sú kapustnica, mäsové medailónky s hubami a podobne. Ale ide to aj inak :)


 
obr.jpg

Odstránenie výkvetov z betónového plotu


Plot zo štiepaného betónu imituje vzhľad plotu z neporovnateľne drahšieho štiepaného kameňa.


 
1.jpg

Jedlá sóda ako všestranný pomocník pre pestovateľov


Všetci ju poznáme ako neoceniteľnú prísadu v potravinárstve, no mnohí netušíme, že sóda bikarbóna je našim spojencom aj v záhrade či pri pestovaní rastlín v byte. Ide pritom o pomocníka, ktorý je účinný, ekologický a lacný.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 21.9.2019

meniny má: Matúš

podrobný kalendár

27772853

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Matúš | Sobota 21.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka