banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Dierkované vajíčka

Ak máte šikovné ruky a "zlatú" trpezlivosť môžete sa pustitť aj do výroby podobného umeleckého dielka. Veď čie oči by neptešil pohľad na takúto krásu. A manželka vás určite pochváli...;o)

 

dierkované vajíčko diekované vajíčko


1. Vrtáky pre otvory s malými priemermi 0,5mm, 1mm a 2mm
2. Pre otvory s väčším priemerom odporúča autor frézovacie kužele
s priemerom 2.2mm, 3.0mm, 4.0mm, 5.0mm a 6.0mm. Väčšie otvory sa vám do vajíčka nepodarí vyvŕtať.
3. No a s týmto nástrojom sa odstraňujú zostávajúce kúsky „kožky“ z pod vaječnej škrupiny a používa sa len manuálne. Má priemer 2,2 mm.

 

 

vrták vrták vrták

 

Vzor si pred samotným vŕtaním musíte naznačiť. Pre začiatok si vyberajte jednoduché vzory. Autor ich naznačuje obyčajnou ceruzkou tvrdosti HB a pomáha si pri tom (podľa požadovanej zložitosti) tenkými prúžkami milimetrového papiera (namiesto pravítka) a niťou.
Pre začiatkom vŕtania treba vajíčka umyť špongiu prípravkom na umývanie riadu a poriadne opláchnuť vodou. Ak sú na vajíčkach pečiatky, odstránite ich špiritusom.


dierkované veľkonočné vajíčkoAk chcete hotové vajíčka zavesiť opracujete dierky po vyfúknutí a pretiahnete nimi dvojmo zloženú ozdobnú šnúrku, môžete si pomôcť háčikom. Na spodnej strane vajíčka na šnúrku vtiahnite korálku, alebo drevenú guličku a niekoľkokrát zauzlite, aby sa šnúrka nevytiahla.


Vŕtanie


Najprv sa navŕtajú dierky na 1 mm, až potom sa zväčšujú na potrebné väčšie priemery.


Prácu začíname vždy tam, kde máme na jednom mieste sústredených viac otvorov.
Pri vŕtaní držíme vajíčko v ľavej ruke tak, aby bol voľný len celkom blízky priestor okolo vŕtaného otvoru. To značí, že prstami treba pokrývať čo naviac plochy okolo otvoru, aby sa predišlo popraskaniu škrupiny od vibrácií.

Až po navŕtaní základných otvorov ich môžeme zväčšovať na požadovanú veľkosť a to vždy len o 1 mm väčším vrtákom.


Pri vŕtaní miestnosť vždy vetrajte, alebo opracuvávajte vajíčko na balkóne, či terase, pretože sa pri tejto práci uvoľňuje prach. Táto práca je aj dosť hlučná. Pracuje sa pri vysokých otáčkach s miernym tlakom.

Po vŕtaní sa vajíčko ešte raz prepláchne a nechá uschnúť. 
 

 

Dierkované  vajíčka

 

Dierkované  vajíčka

Foto: ostereier.andreas-waechter.de, livepixel.org, novate.ru

 


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
obr.jpg

FASHION SUMMER EVENT S BORISOM HANEČKOM


19. september 2019, ROYAL PALACE *****
Turčianske Teplice


 
1.jpg

Falošná perspektíva a rozumné delenie opticky zväčšia vašu záhradu


Snáď jediný prípad, kedy sa oplatí mať v záhrade niečo falošného je vytvorenie falošnej perspektívy . Takto dosiahne vaša záhrada väčšieho dojmu.


 
1.jpg

Najchutnejší recept s húb - hubárov sen


Ak je sezóna dobrá a húb dostatok, mnohí z nás nevedia čo s nimi. Sušíme, mrazíme a nakoniec skončia v pre nás tradičných jedlách akými sú kapustnica, mäsové medailónky s hubami a podobne. Ale ide to aj inak :)


 
obr.jpg

Odstránenie výkvetov z betónového plotu


Plot zo štiepaného betónu imituje vzhľad plotu z neporovnateľne drahšieho štiepaného kameňa.


 
1.jpg

Jedlá sóda ako všestranný pomocník pre pestovateľov


Všetci ju poznáme ako neoceniteľnú prísadu v potravinárstve, no mnohí netušíme, že sóda bikarbóna je našim spojencom aj v záhrade či pri pestovaní rastlín v byte. Ide pritom o pomocníka, ktorý je účinný, ekologický a lacný.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár

27732134

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Eugénia | Streda 18.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka