banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Domáca kyslá kapusta v pohári (recept)

 

Kyslá kapustoaChutná domáca kyslá kapusta naložená v pohári môže byť pre vás zásobárňou vitamínov i posilňovačom imunity.

Kyslá kapusta do pohára

Nedávno prebehla médiami správa, ktorá nepotešila mnohých prívržencov zdravého stravovania. Týkala sa kyslej kapusty. Tú považujeme za vitamínovú bombu a mnohí z nás ju často kupujú v obchodoch. Tu však nastáva problém. Chemické konzervovanie a prísady kvôli zvýšenej trvanlivosti upravujú vlastnosti kapusty po svojom. Kyslá kapusta z pultov predajní tak dokonca nemusí obsahovať žiaden vitamín C a paradoxne v nej môžu chýbať baktérie mliečneho kvasenia – teda látky, kvôli ktorým túto zeleninu kupujeme.

Prehreškom mnohých výrobcov je zamlčovanie informácií o tepelnej sterilizácií a chemickom konzervovaní kapusty. Zákazník tak stráca právo byť informovaný o zložení toho, o čom si myslí, že je zdravé. Človek by povedal, že pomaly si bude musieť vyrábať potraviny doma, aby sa vyhol nekvalite – toto je však vo väčšine prípadov nereálne. Čo sa týka kyslej kapusty, postup pri jej „výrobe“ je tak jednoduchý, že určite stojí za vyskúšanie. Domáca kapusta totiž pôsobí naozaj, ako vitamínová bomba.
 

Pohár, namiesto suda

Samozrejme, že množstvo ľudí, bývajúcich v malých panelákových bytoch by sa jakživ nepustila do nakladania kapusty klasickým spôsobom – v sudoch. Elegantným riešením je kvasiť kapustu v zaváraninových pohároch.


Čo potrebujeme?

- hlávku kapusty
- soľ (cca 20 gramov na kilo kapusty)
- ingrdiencie podľa vlastnej chuti (cibuľa, jablko, bobkový list, chren, kôpor, cesnak, celé čierne korenie, rascu a podobne)
- poháre na zaváranie 0,7 l s vekami (možnosť nahradiť veká potravinárskou fóliou a gumičkou)

 

Ako na to?

kyslá kapustaHlávka kapusty vojde približne do dvoch pohárov s objemom 0,7 l. Odvážni môžu skúsiť viac kapusty a 5 litrový pohár. Poháre umyjeme, prípadne vysterilizujeme v horúcej vode. Je úplne jedno, či kapustu nakrájame pomocou kuchynského robota s nadstavcom, alebo ručne nožom.

Nakrájanú kapustu vložte do väčšej nádoby , posoľte a premiešajte. Môžete tiež pridať rascu, celé korenie a podobne. Všetko pekne premiešajte, postláčajte v dlaniach a nechajte 2 – 3 hodiny odstáť. Kapusta medzitým pustí šťavu.

 


kyslá kapustaPo uplynutí času nastane čas plnenia. Kapustu naberajte do jednej dlane a stlačením vyžmýkajte z nej šťavu. Plňte ňou poháre dostatočnou silou (pozor však, aby pohár nepraskol). Päsťou sa vám nepodarí kapustu vtlačiť, no ideálnym pomocníkom je takzvané pechovadlo z kuchynského robota, ktorým sa vtláča napríklad mäso do elektrického mlynčeka. Alebo postačí malá sklenená fľaša, ktorá pohodlne vojde do pohára či drevená palička. Pracujte pri tom dôsledne. Kapusta musí byť natlačená čo najviac bez zbytočných vzduchových komôrok.

Od okraja pohára nechajte cca 2 cm miesta – kapusta počas kvasenia zväčší svoj objem.

Potom už stačí poháre uzavrieť vekom pomocou zaváracej hlavy. Nepoužívajte veká so závitom.


kyslá kapustaTakto naplnené poháre položte na plech na pečenie, alebo na tanieriky kvôli zachytávaniu vytlačenej šťavy a nechajte v izbovej teplote cca 20°C. Proces kvasenia začne takmer okamžite. Zaujímavé je, že hoci kapusta počas kvasenia expanduje a v pohári vzniká dosť veľký tlak, sklo nepraskne. Vydujú sa len veká na pohároch a začnú „odfukovať“ prebytočný vzduch. Aj keď to na prvý pohľad vyzerá, že sú viečka uzavreté na pevno, oxid uhličitý si aj tak nájde cestu von, no kyslík z okolitého ovzdušia sa dnu nedostane. Pokiaľ sú veká vyduté, kvasenie stále pokračuje a do podložených tanierikov odkvapkáva šťava. Približne po dvoch týždňoch viečka spľasknú a je hotovo.

Veká môžeme nahradiť potravinárskou fóliou a gumičkou. Aj pri tejto variante vzniká v pohári pretlak, ktorý vypustí oxid uhličitý, no zabráni nasávaniu kyslíka. Dôležité je, aby počas kvasenia (a tiež potom) nebola kapusta vystavená svetlu – to totiž odoberá vitamín C, preto je potrebné prikryť poháre utierkou, alebo skladovať v tme.

Čo dodať na záver? Kapusta by mala po správnosti dozrievať ešte pár týždňov v chlade, aby sa naštiepala celulóza a kapusta zmäkla. No väčšina domácich „zaváračov kapusty“ vám potvrdí, že nevydržia a kapustu otvoria oveľa oveľa skôr. A to je dobre. Pretože chutí ozaj božsky.

 

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Hlúbová zelenina vám posilní imunitu

Cibuľa s medom

Ďalšie zaujímavé články na tému Zelenina

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk


Foto: foodrepublic.com , germanfood.about.com
 

 
 

 
1.jpg

5 tipov ako vytvoriť útulný a zdravý domov


Čo robí náš domov útulným? Nie sú to len dekorácie a teplo sálajúce z domáceho krbu. Príjemne sa cítime tam, kde je poriadok, zdravý a čistý vzduch, ale aj ticho, či optimálna teplota.


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
obr.jpg

Prijímacie skúšky do súkromnej ZUŠ v Petržalke


V piatok 7. júna a vo štvrtok 20. júna v čase od 14.30 do 17.30 hod.


 
obr.jpg

Čo je hybridné vetranie?


Hybridný systém vetrania dosahuje zníženie spotreby energie pri udržaní prijateľnej kvality vnútorného prostredia a tepelnej pohody.


 
obr.jpg

Nepodceňujte astmu a už vôbec nie u detí


Je všeobecne známe, že na astmu sa kedysi bežne umieralo a aj po vynájdení liekov na ňu končili mnohí ľudia (vrátane mladých) kvôli tejto chorobe na invalidnom dôchodku.


 
obr.jpg

Dizajn záhradných chodníkov


Dnes vám ukážeme, akým spôsobom spojiť vaše kvetinové záhony s vlastným vedomím a podvedomím tak, aby pobyt v záhrade v čo najvyššej miere blahodarne vplýval na vašu psychiku.


 
nur.kz.jpg

Najlepší domáci liek proti akné


Z petržlenovej vňate je možné jednoduchým spôsobom vyrobiť liečivú vodičku, ktorá excelentne zbavuje pokožku tukových usadenín a následne ju sťahuje, čím dochádza k uzatvoreniu pórov.


 

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 25.5.2019

meniny má: Urban

podrobný kalendár

26569973

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Urban | Sobota 25.5.2019 |
ÚvodÚvodná stránka