Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Domáca kyslá kapusta v pohári (recept)

 

Kyslá kapustoaChutná domáca kyslá kapusta naložená v pohári môže byť pre vás zásobárňou vitamínov i posilňovačom imunity.

Kyslá kapusta do pohára

Nedávno prebehla médiami správa, ktorá nepotešila mnohých prívržencov zdravého stravovania. Týkala sa kyslej kapusty. Tú považujeme za vitamínovú bombu a mnohí z nás ju často kupujú v obchodoch. Tu však nastáva problém. Chemické konzervovanie a prísady kvôli zvýšenej trvanlivosti upravujú vlastnosti kapusty po svojom. Kyslá kapusta z pultov predajní tak dokonca nemusí obsahovať žiaden vitamín C a paradoxne v nej môžu chýbať baktérie mliečneho kvasenia – teda látky, kvôli ktorým túto zeleninu kupujeme.

Prehreškom mnohých výrobcov je zamlčovanie informácií o tepelnej sterilizácií a chemickom konzervovaní kapusty. Zákazník tak stráca právo byť informovaný o zložení toho, o čom si myslí, že je zdravé. Človek by povedal, že pomaly si bude musieť vyrábať potraviny doma, aby sa vyhol nekvalite – toto je však vo väčšine prípadov nereálne. Čo sa týka kyslej kapusty, postup pri jej „výrobe“ je tak jednoduchý, že určite stojí za vyskúšanie. Domáca kapusta totiž pôsobí naozaj, ako vitamínová bomba.
 

Pohár, namiesto suda

Samozrejme, že množstvo ľudí, bývajúcich v malých panelákových bytoch by sa jakživ nepustila do nakladania kapusty klasickým spôsobom – v sudoch. Elegantným riešením je kvasiť kapustu v zaváraninových pohároch.


Čo potrebujeme?

- hlávku kapusty
- soľ (cca 20 gramov na kilo kapusty)
- ingrdiencie podľa vlastnej chuti (cibuľa, jablko, bobkový list, chren, kôpor, cesnak, celé čierne korenie, rascu a podobne)
- poháre na zaváranie 0,7 l s vekami (možnosť nahradiť veká potravinárskou fóliou a gumičkou)

 

Ako na to?

kyslá kapustaHlávka kapusty vojde približne do dvoch pohárov s objemom 0,7 l. Odvážni môžu skúsiť viac kapusty a 5 litrový pohár. Poháre umyjeme, prípadne vysterilizujeme v horúcej vode. Je úplne jedno, či kapustu nakrájame pomocou kuchynského robota s nadstavcom, alebo ručne nožom.

Nakrájanú kapustu vložte do väčšej nádoby , posoľte a premiešajte. Môžete tiež pridať rascu, celé korenie a podobne. Všetko pekne premiešajte, postláčajte v dlaniach a nechajte 2 – 3 hodiny odstáť. Kapusta medzitým pustí šťavu.

 


kyslá kapustaPo uplynutí času nastane čas plnenia. Kapustu naberajte do jednej dlane a stlačením vyžmýkajte z nej šťavu. Plňte ňou poháre dostatočnou silou (pozor však, aby pohár nepraskol). Päsťou sa vám nepodarí kapustu vtlačiť, no ideálnym pomocníkom je takzvané pechovadlo z kuchynského robota, ktorým sa vtláča napríklad mäso do elektrického mlynčeka. Alebo postačí malá sklenená fľaša, ktorá pohodlne vojde do pohára či drevená palička. Pracujte pri tom dôsledne. Kapusta musí byť natlačená čo najviac bez zbytočných vzduchových komôrok.

Od okraja pohára nechajte cca 2 cm miesta – kapusta počas kvasenia zväčší svoj objem.

Potom už stačí poháre uzavrieť vekom pomocou zaváracej hlavy. Nepoužívajte veká so závitom.


kyslá kapustaTakto naplnené poháre položte na plech na pečenie, alebo na tanieriky kvôli zachytávaniu vytlačenej šťavy a nechajte v izbovej teplote cca 20°C. Proces kvasenia začne takmer okamžite. Zaujímavé je, že hoci kapusta počas kvasenia expanduje a v pohári vzniká dosť veľký tlak, sklo nepraskne. Vydujú sa len veká na pohároch a začnú „odfukovať“ prebytočný vzduch. Aj keď to na prvý pohľad vyzerá, že sú viečka uzavreté na pevno, oxid uhličitý si aj tak nájde cestu von, no kyslík z okolitého ovzdušia sa dnu nedostane. Pokiaľ sú veká vyduté, kvasenie stále pokračuje a do podložených tanierikov odkvapkáva šťava. Približne po dvoch týždňoch viečka spľasknú a je hotovo.

Veká môžeme nahradiť potravinárskou fóliou a gumičkou. Aj pri tejto variante vzniká v pohári pretlak, ktorý vypustí oxid uhličitý, no zabráni nasávaniu kyslíka. Dôležité je, aby počas kvasenia (a tiež potom) nebola kapusta vystavená svetlu – to totiž odoberá vitamín C, preto je potrebné prikryť poháre utierkou, alebo skladovať v tme.

Čo dodať na záver? Kapusta by mala po správnosti dozrievať ešte pár týždňov v chlade, aby sa naštiepala celulóza a kapusta zmäkla. No väčšina domácich „zaváračov kapusty“ vám potvrdí, že nevydržia a kapustu otvoria oveľa oveľa skôr. A to je dobre. Pretože chutí ozaj božsky.

 

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Hlúbová zelenina vám posilní imunitu

Cibuľa s medom

Ďalšie zaujímavé články na tému Zelenina

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk


Foto: foodrepublic.com , germanfood.about.com
 

 
 

 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
obr.jpg

Konštrukcie a stavba zimných záhrad


Hoci by sa dalo predpokladať, že najstarším materiálom používaným na stavbu zimných záhrad, do ktorých sú osadzované sklené steny, je drevo.


 
01.jpg

Má vaša mačka pri cestovaní v aute stres? Pripravte ju na to


S príchodom jari, môžu nastať problémy pri presune napr. na chalupu, pretože mačky znášajú cestovanie o dosť horšie ako psy. Ako zabrániť stresu štvornohého miláčika z pobytu v idúcom aute? Máme niekoľko rád, ktoré fungujú.


 
obr.jpg

Škola numerológie vo Zvolene


Pomocou čísiel je možné si uvedomiť výzvy, ktorým v živote čelíme, porozumieť súvislostiam, odhaľujúcim našu osobnosť a pochopiť seba samého. A tým začať napĺňať svoje poslanie v tomto živote.
Od 23.2. raz mesačne.


 
obr.jpg

Konštrukcie drevostavieb


Pod pojmom drevostavba sa dnes stretávajme s rozdielnymi typmi domov – od zrubov so stenami z masívneho dreva, ktoré čerpajú aj z našich tradícií, až po ľahké konštrukcie so skrytými, pomerne subtílnymi drevenými prvkami, ktoré majú svoje korene v Sp


 
02.jpg

Bobkový list ako ho nepoznáte


Možno to bude znieť prekvapivo, ale odvar z bobkového listu zbystruje pamäť, prehlbuje myslenie a sústredenie a nastoľuje pokojný spánok. To všetko získate z niekoľkých nenápadných lístkov, ktoré ste až doteraz považovali len za korenie.


 

Pečené kurča s jemnou plnkou

Kurča poriadne umyte aj z vnútra, posoľte zo všetkých strán aj vo vnút ...

dnes je: 20.2.2019

meniny má: Lívia

podrobný kalendár

25830769

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Lívia | Streda 20.2.2019 |
ÚvodÚvodná stránka