Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Domáce citrónovo - zázvorové cukríky proti kašľu

 

01.jpgPodráždené hrdlo patrí k problémom, ktorý nás núti k nepríjemnému kašľu. Ten zvýši bolesť hrdla a nastávajú nepríjemné dni, v ktorých nás okolie vidí s vreckovkou narazenou na nose.

K tomu, aby sme upokojili podráždené hrdlo a zamedzili častému kašľu, nemusíme utekať ihneď do lekárne. Skúste si doma pripraviť domáce liečivé cukríky, ktoré naozaj pomáhajú. Ukážeme vám, ako na to.

Suroviny

Na nápad pripravovať liečivé sladkosti prišli už v stredoveku liečitelia na kráľovských dvoroch, nakoľko urodzené deti nechceli prijímať medicínu vo forme odvarov a kvapiek. V našich končinách sa ako sladidlo používal med a podobne tomu bolo aj v Európe, ktorá si ešte nejaký ten rok musela počkať na plavby Krištofa Kolumba, ktorý na starý kontinent priviezol cukor. Med sám o sebe je však oveľa viac liečivý ako cukor a zázvor tiež patril k známym prostriedkom proti chorobám dýchacích ciest. A tak možno dávno pradávno vznikol základ liečivých cukríkov, ktoré vás dnes naučíme pripravovať.

Potrebujeme: 1/2 šálky vody, 1 šálku trstinového alebo kryštálového cukru, 1 lyžicu medu, 1 lyžicu čerstvej citrónovej šťavy, 1/2 lyžičky mletého zázvoru, 1/4 lyžičky mletého klinčeka a práškový cukor na posypanie.

Postup

Zmiešame všetky suroviny v hrnci, okrem práškového cukru. Varíme pri nižšej teplote na miernom ohni  15 až 20 minút. Odstránime z tepla a necháme mierne vychladnúť. Na plech si dáme papier na pečenie a zmes pomocou lyžičky nakvapkáme. Vytvoria sa nám malé kolieska. Posypeme práškovým cukrom. Skladujeme v uzavretej nádobe na chladnom a suchom mieste.

Prečo sú liečivé?

Med má sám o sebe upokojujúce účinky a pôsobí ako prirodzený liek proti kašľu. Citrón dodáva vitamín C, zázvor má protizápalové účinky a pomáha udržovať imunitný systém v optimálnej sile. Olej z klinčekov pomáha zo zárodkami kašľa a uvoľňuje hlien.

 

Domáce citrónovo - zázvorové  cukríky proti kašľu

 

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Nápoj na okamžité čistenie dýchacích ciest

Cibuľa – chrípkový exorcista

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Hrdlo, uši a nos


© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

Zdroj: helloglow.co
Autor: Ivan Nôta


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
obr.jpg

Konštrukcie a stavba zimných záhrad


Hoci by sa dalo predpokladať, že najstarším materiálom používaným na stavbu zimných záhrad, do ktorých sú osadzované sklené steny, je drevo.


 
01.jpg

Má vaša mačka pri cestovaní v aute stres? Pripravte ju na to


S príchodom jari, môžu nastať problémy pri presune napr. na chalupu, pretože mačky znášajú cestovanie o dosť horšie ako psy. Ako zabrániť stresu štvornohého miláčika z pobytu v idúcom aute? Máme niekoľko rád, ktoré fungujú.


 
obr.jpg

Škola numerológie vo Zvolene


Pomocou čísiel je možné si uvedomiť výzvy, ktorým v živote čelíme, porozumieť súvislostiam, odhaľujúcim našu osobnosť a pochopiť seba samého. A tým začať napĺňať svoje poslanie v tomto živote.
Od 23.2. raz mesačne.


 
obr.jpg

Konštrukcie drevostavieb


Pod pojmom drevostavba sa dnes stretávajme s rozdielnymi typmi domov – od zrubov so stenami z masívneho dreva, ktoré čerpajú aj z našich tradícií, až po ľahké konštrukcie so skrytými, pomerne subtílnymi drevenými prvkami, ktoré majú svoje korene v Sp


 
02.jpg

Bobkový list ako ho nepoznáte


Možno to bude znieť prekvapivo, ale odvar z bobkového listu zbystruje pamäť, prehlbuje myslenie a sústredenie a nastoľuje pokojný spánok. To všetko získate z niekoľkých nenápadných lístkov, ktoré ste až doteraz považovali len za korenie.


 

Pečené kurča s jemnou plnkou

Kurča poriadne umyte aj z vnútra, posoľte zo všetkých strán aj vo vnút ...

dnes je: 20.2.2019

meniny má: Lívia

podrobný kalendár

25830495

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Lívia | Streda 20.2.2019 |
ÚvodÚvodná stránka