Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Domáce citrónovo - zázvorové cukríky proti kašľu

 

01.jpgPodráždené hrdlo patrí k problémom, ktorý nás núti k nepríjemnému kašľu. Ten zvýši bolesť hrdla a nastávajú nepríjemné dni, v ktorých nás okolie vidí s vreckovkou narazenou na nose.

K tomu, aby sme upokojili podráždené hrdlo a zamedzili častému kašľu, nemusíme utekať ihneď do lekárne. Skúste si doma pripraviť domáce liečivé cukríky, ktoré naozaj pomáhajú. Ukážeme vám, ako na to.

Suroviny

Na nápad pripravovať liečivé sladkosti prišli už v stredoveku liečitelia na kráľovských dvoroch, nakoľko urodzené deti nechceli prijímať medicínu vo forme odvarov a kvapiek. V našich končinách sa ako sladidlo používal med a podobne tomu bolo aj v Európe, ktorá si ešte nejaký ten rok musela počkať na plavby Krištofa Kolumba, ktorý na starý kontinent priviezol cukor. Med sám o sebe je však oveľa viac liečivý ako cukor a zázvor tiež patril k známym prostriedkom proti chorobám dýchacích ciest. A tak možno dávno pradávno vznikol základ liečivých cukríkov, ktoré vás dnes naučíme pripravovať.

Potrebujeme: 1/2 šálky vody, 1 šálku trstinového alebo kryštálového cukru, 1 lyžicu medu, 1 lyžicu čerstvej citrónovej šťavy, 1/2 lyžičky mletého zázvoru, 1/4 lyžičky mletého klinčeka a práškový cukor na posypanie.

Postup

Zmiešame všetky suroviny v hrnci, okrem práškového cukru. Varíme pri nižšej teplote na miernom ohni  15 až 20 minút. Odstránime z tepla a necháme mierne vychladnúť. Na plech si dáme papier na pečenie a zmes pomocou lyžičky nakvapkáme. Vytvoria sa nám malé kolieska. Posypeme práškovým cukrom. Skladujeme v uzavretej nádobe na chladnom a suchom mieste.

Prečo sú liečivé?

Med má sám o sebe upokojujúce účinky a pôsobí ako prirodzený liek proti kašľu. Citrón dodáva vitamín C, zázvor má protizápalové účinky a pomáha udržovať imunitný systém v optimálnej sile. Olej z klinčekov pomáha zo zárodkami kašľa a uvoľňuje hlien.

 

Domáce citrónovo - zázvorové  cukríky proti kašľu

 

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Nápoj na okamžité čistenie dýchacích ciest

Cibuľa – chrípkový exorcista

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Hrdlo, uši a nos


© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

Zdroj: helloglow.co
Autor: Ivan Nôta


 
obr.jpg

5 vecí, na ktoré by ste nemali zabudnúť pri výbere práčky


Viete, že prvá práčka bola zostrojená už v roku 1767? Je to tak. Dnes natrafíte v obchodoch na veľké množstvo práčok s najrozmanitejšími funkciami od tých najznámejších až po úplne neznáme značky. Ako sa v nich orientovať?


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
obr.jpg

Voľba tmelu pri pokládke dlažby


Veľmi podstatnou pri pokládke nového materiálu je voľba správneho lepiaceho tmelu. Je nutné ho vyberať podľa druhu dlažby (sintrovaná, nasiakavá), prostredia (terasa, podlahové vykurovanie) a podkladu (betón, drevotrieska).


 
01.jpg

Výsadba ozimného cesnaku


Cesta ku kvalitnej a bohatej úrode ozimného cesnaku je jednoduchšia, ako si myslíte. Dôležitá je dôkladná príprava pestovateľskej plochy aj správna technika výsadby. Ukážeme vám, ako na to.


 
obr.jpg

Opracovanie tvaru kameňa pri stavbe kamenných domov


Pre hrubšie opracovanie niekoľkých pieskovcových blokov si vystačíte so širokým sekáčom. Kamene sa opracovávajú tiež vŕtacím kladivom s rôznymi nadstavcami.


 
03.jpg

Ako uchovať ovocie v pivnici až do jari, alebo zásady skladovania


Ak jablká alebo hrušky dobre uskladníme, zefektívnime tak vlastne zber: len málo trhaného ovocia príde navnivoč. Z tohto pohľadu sa teda oplatí dodržiavať určité zásady.


 

Koláč Haam

Múku a vajcia zmiešajte, pridajte maslo a práškový cukor. Prilejte mli ...

dnes je: 20.10.2018

meniny má: Vendelín

podrobný kalendár

25052619

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Vendelín | Sobota 20.10.2018 |
ÚvodÚvodná stránka