banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Domáce srdiečkové sviečky

 

Domáce srdiečkové sviečky Materiál:

- zvyšky červeného vosku (treba ho zbierať počas celého roku a uskladniť)
- knôt
- panvica
- prázdne konzervy
- plastová forma ma odlievanie v tvare srdca
- glitre
- špáradlo alebo špajdle
- sito
- hrubá dlhá ihla, tenší klinec alebo vrták
- noviny

Postup:

Na pracovnú plochu si rozložte noviny, pretože práce s voskom vyžaduje obozretnosť. Voskové škvrny sa odstraňujú len veľmi pracne a niekedy sa nedajú odstrániť vôbec.

Zbytky červených sviečok, ktoré sme zbierali po celý rok naukladáme do prázdnej vyumývanej a suchej konzervy. Na panvici ohrejeme vodu, ktorej však nedovolíme vrieť. Do takejto vody potom položíme konzervu s voskom a necháme vosku roztopiť.

Do formy na odlievanie prevŕtajte horúcou ihlou dieru a mierne ju rozšírte. Použiť môžete aj tenký vrtáčik, ale pozor, aby vám plast nepraskol. Dierkou potom pretiahnite knôt.

Aby ste si uľahčili prácu s formou v tvare srdca, ktorá nemá rovnú plochu, položte si ju na ďalšiu čistú konzervu.

Keď sa vosk roztopil, cez kovové sitko ho opatrne prelejte do ďalšej pripravenej konzervy a  až odtiaľ ho opatrne prelejte do formičky. Povrch posypte niekoľkými glitrami.

Sviečku nechajte zachladnúť vo forme a potom ju opatrne z formy vytiahnite.

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Domáca sviečka

Rozprávkové banány

Ďalšie zaujímavosti, návody a rady na tému Dekorácie


© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

 


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
1.jpg

Falošná perspektíva a rozumné delenie opticky zväčšia vašu záhradu


Snáď jediný prípad, kedy sa oplatí mať v záhrade niečo falošného je vytvorenie falošnej perspektívy . Takto dosiahne vaša záhrada väčšieho dojmu.


 
1.jpg

Najchutnejší recept s húb - hubárov sen


Ak je sezóna dobrá a húb dostatok, mnohí z nás nevedia čo s nimi. Sušíme, mrazíme a nakoniec skončia v pre nás tradičných jedlách akými sú kapustnica, mäsové medailónky s hubami a podobne. Ale ide to aj inak :)


 
obr.jpg

Odstránenie výkvetov z betónového plotu


Plot zo štiepaného betónu imituje vzhľad plotu z neporovnateľne drahšieho štiepaného kameňa.


 
1.jpg

Jedlá sóda ako všestranný pomocník pre pestovateľov


Všetci ju poznáme ako neoceniteľnú prísadu v potravinárstve, no mnohí netušíme, že sóda bikarbóna je našim spojencom aj v záhrade či pri pestovaní rastlín v byte. Ide pritom o pomocníka, ktorý je účinný, ekologický a lacný.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

27776210

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Móric | Nedeľa 22.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka