banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Halloweenska tekvica

 
Halloweenska tekvicaRozhodli ste sa pre efektnú dekoráciu pred vašimi dverami? Povieme vám ako na to.

Tekvice treba odtrhnúť dostatočne dlhý čas pred použitím, aby stačili pomaly ale dostatočne vyschnúť - tým pádom budú mať lepšiu trvácnosť. 

1. Ostrým nožom potom vyrežeme hviezdicovitý, štvorcový alebo kruhový poklop. Pre aký typ sa rozhodneme záleží na nás. Nôž smerujte šikmo na stred. Tým pádom bude mať poklop možnosť väčšej dotykovej plochy, bude na tekvici lepšie sedieť a neprepadať do je vnútra.

2. Potom vydlabeme vnútro tekvice tak, aby nám zostala stena hrubá približne 2 cm. Dužinu zbytočne nevyhadzujeme- veď existuje kopec chutných receptov na jej použitie. A keď už na nič iné, ale na jadierka budete mať po ich usušení chuť celkom určite.

3. Teraz vodou umývateľnou fixkou nakreslite na tekvicu veselú, nahnevanú alebo strašidelnú tvár, čiže oči, nos a ústa a začnite vyrezávať. Začínajte od malých kúskov k tým väčším, aby ste si „ umelecké“ dielo neopatrným rezom nepoškodili. Najlepšie sa vám bude vyrezávať kobercovým nožom alebo plátkom z pilky.

4. Do tekvice ešte musíme umiestniť svetlo. Môžeme použiť normálnu alebo čajovú sviečku ale do väčšej tekvice sa pokojne zmestí aj vrecková baterka. Hlavne aby žiarila.

5. Takáto tekvica vydrží približne iba týždeň, pretože obsahuje vodu, kvôli ktorej veľmi ľahko podlieha plesni. Ak má vody nedostatok, začne sa šúveriť. Preto vám ponúkame niekoľko tipov, ktoré vašej tekvici predĺžia životnosť.

halloweenska tekvica6. Tekvica by mala byť umiestnená na chladnom a tienistom mieste - nevystavovať slnku.

7. Ak ju nastriekate lakom na vlasy alebo lakom ľahko pretrie nezačne sa tak rýchlo šúveriť. Pred plesňou však toto opatrenie nechráni.

8. Po rezaní treba okraje natrieť vazelínou

9. Vnútro tekvice treba po vydlabaní natrieť octom, na chvíľu oddiali proces plesnenia.

10. Nastriekať salicylovým liehom, má ochrániť pred plesňou.

11. Zvnútra vysypať tekvicu pilinami, ktoré odsajú prebytočnú vlhkosť a tak zabránia predčasnému hnitiu.

12. Ak už tekvica začne vädnúť a šúveriť sa doprajte jej aspoň raz denne niekoľkohodinový kúpeľ v studenej vode vo vedre. Bude po ňom znovu krásna a fit.

13. A aby sme nezabudli. Tekvica je, z dôvodu jej schopnosti rýchlo sa množiť a vysokému obsahu semien v jej dužine, už oddávna uznávaná ako symbol plodnosti a dlhého života.
 
 

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Ako si vyrobiť svietiacich duchov na Halloween

Misa z jesenného lístia

Ďalšie zaujímavé nápady na tému Dekorácie

 

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

 

Foto: fradonne.it, angelalouise.com

 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
1.jpg

Falošná perspektíva a rozumné delenie opticky zväčšia vašu záhradu


Snáď jediný prípad, kedy sa oplatí mať v záhrade niečo falošného je vytvorenie falošnej perspektívy . Takto dosiahne vaša záhrada väčšieho dojmu.


 
1.jpg

Najchutnejší recept s húb - hubárov sen


Ak je sezóna dobrá a húb dostatok, mnohí z nás nevedia čo s nimi. Sušíme, mrazíme a nakoniec skončia v pre nás tradičných jedlách akými sú kapustnica, mäsové medailónky s hubami a podobne. Ale ide to aj inak :)


 
obr.jpg

Odstránenie výkvetov z betónového plotu


Plot zo štiepaného betónu imituje vzhľad plotu z neporovnateľne drahšieho štiepaného kameňa.


 
1.jpg

Jedlá sóda ako všestranný pomocník pre pestovateľov


Všetci ju poznáme ako neoceniteľnú prísadu v potravinárstve, no mnohí netušíme, že sóda bikarbóna je našim spojencom aj v záhrade či pri pestovaní rastlín v byte. Ide pritom o pomocníka, ktorý je účinný, ekologický a lacný.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 21.9.2019

meniny má: Matúš

podrobný kalendár

27772324

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Matúš | Sobota 21.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka