banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Holuby a balkóny

holubyReakcia nášho čitateľa na radu Ochrana proti holubom

Rady, ktoré ste v článku uviedli, sú veľmi teoretické a som presvedčený, že autor článku osobne nevykonal ani jednu.

Tu sú k problému HOLUBY moje názory a rady:


V prvom rade treba povedať, že holuby na dedine a holuby vo veľkom meste nie je to isté. Holuby v meste majú k dispozícií omnoho viac potravy hlavne okolo kontajnerov, na chodníkoch a veľa dôchodcov nevie čo s peniazmi, tak kupujú rôznu potravu a v parkoch a na námestiach holuby prikŕmujú. Aj pre holuby platí: čím viac potravy, tým rýchlešia reprodukcia. Na druhej strane vo veľkých mestách majú holuby obmedzené možnosti na hniezdenie, a preto prekonávajú prirodzené zábrany a rôzne strašenie ako napr. rozvešané cedečká, ligotané papieriky, zvoniace rúrky prestanú účinkovať. Aj imitácia mačky na balkóne je iba dočasná, pretože holuby si všimnú, že mačka sa vôbec nepohybuje.

 

Montovať sirény a iné zvukové prístroje v paneláku je neprípustné a môžete sa za to dostať aj pred súd. Plotové pletivo na balkóne by síce bolo účinné, ale absolútne nevkusné. Ďalšia teória je sieť na balkóne. Sieť na ryby sa u nás nepredáva, pretože chytať ryby do siete je trestné. Sieť na uhorky je úzka a nepokryje celý balkón. Ak nemáte horolezeckú výstroj a prax vo výške, tak montáž siete do stropu balkónu sa pre vás veľmi ľahko može stať osudným.


Rôzne druhy otráv na hlodavce nemusia byť pre holuby účinné.
Zasklenie balkónu je drahé a vôbec nie 100-percentné. Na striežke zasklenia vám budú holuby kadiť a to vám pri daždi bude stekať po sklách.
Treba zdôrazniť, že trepotanie krídel holubov na balkóne spôsobuje vírenie mikročastíc vo vzduchu, ktoré vdychujeme a môžu vyvolať rôzne ochorenia pľúc a alergie ako napr. slzenie, kašeľ, červené fľaky na tváry, ale aj "plytké" dýchanie a u žien potratovosť.


Ak sa chcete zbaviť holubov, tak o radu NIKDY nežiadajte chovateľov holubov!!!


Tak existujú nejaké riešenia proti týmto bezočivým tvorom? Na všetko na svete existuje riešenie, len ho treba hľadať. Ja mám pre Vás dve osvedčené rady:


1.rada - umiestnite si na balkón blikajúce LED diódy čo najsilnejšej intenzity (poradia vám v rádioamatérskej predajni)


2.rada - v zahraničí si zakúpte imitáciu dravca a postavte ho do stredu balkóna. Táto varianta je omnoho drahšia ako prvá, ale účinnosť je až do 50 metrov !


Autor príspevku Zdeno H.

 

Mohlo by vás tiež zaujímať:

 

Smútivky – otravné poletujúce mušky vo vašom byte

Ako si v domácich podmienkach pripraviť najúčinnejšie návnady na sršne a osy

Ďalšie zaujímavé články na tému Proti škodcom

 

 


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
1.jpg

Falošná perspektíva a rozumné delenie opticky zväčšia vašu záhradu


Snáď jediný prípad, kedy sa oplatí mať v záhrade niečo falošného je vytvorenie falošnej perspektívy . Takto dosiahne vaša záhrada väčšieho dojmu.


 
1.jpg

Najchutnejší recept s húb - hubárov sen


Ak je sezóna dobrá a húb dostatok, mnohí z nás nevedia čo s nimi. Sušíme, mrazíme a nakoniec skončia v pre nás tradičných jedlách akými sú kapustnica, mäsové medailónky s hubami a podobne. Ale ide to aj inak :)


 
obr.jpg

Odstránenie výkvetov z betónového plotu


Plot zo štiepaného betónu imituje vzhľad plotu z neporovnateľne drahšieho štiepaného kameňa.


 
1.jpg

Jedlá sóda ako všestranný pomocník pre pestovateľov


Všetci ju poznáme ako neoceniteľnú prísadu v potravinárstve, no mnohí netušíme, že sóda bikarbóna je našim spojencom aj v záhrade či pri pestovaní rastlín v byte. Ide pritom o pomocníka, ktorý je účinný, ekologický a lacný.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 21.9.2019

meniny má: Matúš

podrobný kalendár

27772392

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Matúš | Sobota 21.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka