banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Jahody z balkóna

 

Jahody na balkóne pestujem už niekoľko rokov. Balkón je orientovaný na západ. Prvé jahody som si objednal zo zásielkového obchodu. Rastlinky mi prišli začiatkom jari a ihneď som ich zasadil. Jahody mali v ten rok aj úrodu, no len veľmi malú, niekoľko kusov. Oveľa väčšiu úrodu mali nasledujúci rok a najpočetnejšiu tretí rok.

Plody majú výbornú chuť aj dostatočnú veľkosť. Každý rok si z poplazov vypestujem nové rastliny. Keď na konci poplazu vyrastie dostatočne veľká rastlina, ponorím ju do malého kvetináča zo zeminou. Keď zakorení, odstrihnem ju od materskej rastliny a presadím do väčšieho kvetináča. Jahody prezimujú na balkóne. Pri veľkom mraze ich obalím novinovým papierom. Doteraz, až na malé výnimky, prezimovali bez problémov. Okrem granulovaného hnojiva, ktoré zamiešam do zemi, ich na začiatku jari pohnojím hnojivom rozpustným vo vode a potom ešte počas vytvárania plodov.

Na konci leta ich ešte hnojím hnojivom so zvýšeným obsahom draslíka. Polievam ich odstátou vodou z vodovodu. Počas vytvárania plodov každý deň, potom podľa potreby. Raz do roka, najčastejšie na jeseň ich presádzam do novej zeminy.

 

Jahody z balkóna

 

Jahody po tretej úrode likvidujem. Tieto rastliny menej rodia a začínajú byť náchylné na pleseň. Mladšie jahody nepostrekujem. Priebežne ich sledujem a ak sa mi nejaký list nepáči, tak ho odstrihnem. Neviem, či sú samoopelivé, no nepomáham im štetcom. Je pravdepodobné, že nejaký hmyz si k nim cestu nájde, aj keď bývam na 9. poschodí. Jahody mi robia radosť. Nedá sa opísať pocit, keď si môžem pri posedení na balkóne odtrhnúť čerstvú a krásne červenú jahodu.

Pár rastliniek som podaroval aj známym, ktorí chceli vedieť o akú odrodu ide. Priznám sa ,že na názov odrody si neviem spomenúť a tak som len zo srandy povedal ,že ide o odrodu BA-JA, čiže balkónové jahody. Tento názov sa celkom ujal.


Vladimír Hano,Poprad

Foto: baikal-info.ru


 
1.jpg

5 tipov ako vytvoriť útulný a zdravý domov


Čo robí náš domov útulným? Nie sú to len dekorácie a teplo sálajúce z domáceho krbu. Príjemne sa cítime tam, kde je poriadok, zdravý a čistý vzduch, ale aj ticho, či optimálna teplota.


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
obr.jpg

Prijímacie skúšky do súkromnej ZUŠ v Petržalke


V piatok 7. júna a vo štvrtok 20. júna v čase od 14.30 do 17.30 hod.


 
obr.jpg

Čo je hybridné vetranie?


Hybridný systém vetrania dosahuje zníženie spotreby energie pri udržaní prijateľnej kvality vnútorného prostredia a tepelnej pohody.


 
obr.jpg

Nepodceňujte astmu a už vôbec nie u detí


Je všeobecne známe, že na astmu sa kedysi bežne umieralo a aj po vynájdení liekov na ňu končili mnohí ľudia (vrátane mladých) kvôli tejto chorobe na invalidnom dôchodku.


 
obr.jpg

Dizajn záhradných chodníkov


Dnes vám ukážeme, akým spôsobom spojiť vaše kvetinové záhony s vlastným vedomím a podvedomím tak, aby pobyt v záhrade v čo najvyššej miere blahodarne vplýval na vašu psychiku.


 
nur.kz.jpg

Najlepší domáci liek proti akné


Z petržlenovej vňate je možné jednoduchým spôsobom vyrobiť liečivú vodičku, ktorá excelentne zbavuje pokožku tukových usadenín a následne ju sťahuje, čím dochádza k uzatvoreniu pórov.


 

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 25.5.2019

meniny má: Urban

podrobný kalendár

26569979

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Urban | Sobota 25.5.2019 |
ÚvodÚvodná stránka