Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Jahody z balkóna

 

Jahody na balkóne pestujem už niekoľko rokov. Balkón je orientovaný na západ. Prvé jahody som si objednal zo zásielkového obchodu. Rastlinky mi prišli začiatkom jari a ihneď som ich zasadil. Jahody mali v ten rok aj úrodu, no len veľmi malú, niekoľko kusov. Oveľa väčšiu úrodu mali nasledujúci rok a najpočetnejšiu tretí rok.

Plody majú výbornú chuť aj dostatočnú veľkosť. Každý rok si z poplazov vypestujem nové rastliny. Keď na konci poplazu vyrastie dostatočne veľká rastlina, ponorím ju do malého kvetináča zo zeminou. Keď zakorení, odstrihnem ju od materskej rastliny a presadím do väčšieho kvetináča. Jahody prezimujú na balkóne. Pri veľkom mraze ich obalím novinovým papierom. Doteraz, až na malé výnimky, prezimovali bez problémov. Okrem granulovaného hnojiva, ktoré zamiešam do zemi, ich na začiatku jari pohnojím hnojivom rozpustným vo vode a potom ešte počas vytvárania plodov.

Na konci leta ich ešte hnojím hnojivom so zvýšeným obsahom draslíka. Polievam ich odstátou vodou z vodovodu. Počas vytvárania plodov každý deň, potom podľa potreby. Raz do roka, najčastejšie na jeseň ich presádzam do novej zeminy.

 

Jahody z balkóna

 

Jahody po tretej úrode likvidujem. Tieto rastliny menej rodia a začínajú byť náchylné na pleseň. Mladšie jahody nepostrekujem. Priebežne ich sledujem a ak sa mi nejaký list nepáči, tak ho odstrihnem. Neviem, či sú samoopelivé, no nepomáham im štetcom. Je pravdepodobné, že nejaký hmyz si k nim cestu nájde, aj keď bývam na 9. poschodí. Jahody mi robia radosť. Nedá sa opísať pocit, keď si môžem pri posedení na balkóne odtrhnúť čerstvú a krásne červenú jahodu.

Pár rastliniek som podaroval aj známym, ktorí chceli vedieť o akú odrodu ide. Priznám sa ,že na názov odrody si neviem spomenúť a tak som len zo srandy povedal ,že ide o odrodu BA-JA, čiže balkónové jahody. Tento názov sa celkom ujal.


Vladimír Hano,Poprad

Foto: baikal-info.ru


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
obr.jpg

Opravujeme strop


Možno vás pri pohľade na strop napadne myšlienka, že by si zaslúžil vašu starostlivosť. Do očí vás bijú nepekné nerovnosti, škaredé škáry, už dávno stratil lesk a zdobí ho len zastaraná špina?


 
01.JPG

Kubánske oregano vám pomôže proti nádche i moliam


Čaj z oregana pomáha aj pri astme, žalúdočných ťažkostiach a vysokom krvnom tlaku. Využijeme ho aj na drobné poranenia, ako sú odreniny, štípance a popáleniny. Upokojuje tiež bolesť a urýchľuje proces hojenia.


 
obr.jpg

Škola numerológie vo Zvolene


Pomocou čísiel je možné si uvedomiť výzvy, ktorým v živote čelíme, porozumieť súvislostiam, odhaľujúcim našu osobnosť a pochopiť seba samého. A tým začať napĺňať svoje poslanie v tomto živote.
Od 26.1. raz do mesiaca v sobotu, 5 lekcií


 
obr.jpg

Výroba a montáž parapetnej pohovky vlastnými rukami


V mnohých prípadoch nie je potrebné volať k výrobe parapetnej pohovky špecializovanú firmu, zvlášť, ak ste zručný stolár.


 
obr.jpg

Propolis: zázračný dar od včiel


Popri mede a materskej kašičke vyzerá propolis ako menejcenný včelí produkt. Nedajte sa oklamať prvým dojmom. Chrípka, zhoršená imunita, ale aj nepríjemné plesne na koži, paradentóza alebo len obyčajné odreniny.


 

Talianske hovädzie roštenky

Roštenky na okrajoch narežte, naklepte, osoľte, okoreňte a potrite pre ...

dnes je: 20.1.2019

meniny má: Dalibor

podrobný kalendár

25647278

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Dalibor | Nedeľa 20.1.2019 |
ÚvodÚvodná stránka