banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Jahody z balkóna

 

Jahody na balkóne pestujem už niekoľko rokov. Balkón je orientovaný na západ. Prvé jahody som si objednal zo zásielkového obchodu. Rastlinky mi prišli začiatkom jari a ihneď som ich zasadil. Jahody mali v ten rok aj úrodu, no len veľmi malú, niekoľko kusov. Oveľa väčšiu úrodu mali nasledujúci rok a najpočetnejšiu tretí rok.

Plody majú výbornú chuť aj dostatočnú veľkosť. Každý rok si z poplazov vypestujem nové rastliny. Keď na konci poplazu vyrastie dostatočne veľká rastlina, ponorím ju do malého kvetináča zo zeminou. Keď zakorení, odstrihnem ju od materskej rastliny a presadím do väčšieho kvetináča. Jahody prezimujú na balkóne. Pri veľkom mraze ich obalím novinovým papierom. Doteraz, až na malé výnimky, prezimovali bez problémov. Okrem granulovaného hnojiva, ktoré zamiešam do zemi, ich na začiatku jari pohnojím hnojivom rozpustným vo vode a potom ešte počas vytvárania plodov.

Na konci leta ich ešte hnojím hnojivom so zvýšeným obsahom draslíka. Polievam ich odstátou vodou z vodovodu. Počas vytvárania plodov každý deň, potom podľa potreby. Raz do roka, najčastejšie na jeseň ich presádzam do novej zeminy.

 

Jahody z balkóna

 

Jahody po tretej úrode likvidujem. Tieto rastliny menej rodia a začínajú byť náchylné na pleseň. Mladšie jahody nepostrekujem. Priebežne ich sledujem a ak sa mi nejaký list nepáči, tak ho odstrihnem. Neviem, či sú samoopelivé, no nepomáham im štetcom. Je pravdepodobné, že nejaký hmyz si k nim cestu nájde, aj keď bývam na 9. poschodí. Jahody mi robia radosť. Nedá sa opísať pocit, keď si môžem pri posedení na balkóne odtrhnúť čerstvú a krásne červenú jahodu.

Pár rastliniek som podaroval aj známym, ktorí chceli vedieť o akú odrodu ide. Priznám sa ,že na názov odrody si neviem spomenúť a tak som len zo srandy povedal ,že ide o odrodu BA-JA, čiže balkónové jahody. Tento názov sa celkom ujal.


Vladimír Hano,Poprad

Foto: baikal-info.ru


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
obr.jpg

FASHION SUMMER EVENT S BORISOM HANEČKOM


19. september 2019, ROYAL PALACE *****
Turčianske Teplice


 
TIP.JPG

Plánovanie záhradného posedenia


Niekoľko jednoduchých tipov, na ktoré by mal staviteľ myslieť skôr, ako začne budovať posedenie...


 
01.jpg

Ako skladovať chlieb a pečivo tak, aby ste ich nemuseli na druhý deň vyhodiť?


Pečivo patrí k potravinám, ktoré bohužiaľ často končia v odpadkovom koši. Navrchu chrumkavé a vnútri mäkké vydrží spravidla len jediný deň, potom začne tvrdnúť, gumovatieť, alebo dokonca plesnivieť. Záleží na tom, kde a ako ho skladujete.


 
obr.jpg

Zatvárajte svoju garáž rolovacou bránou na mieru


Zákaznícke riešenie garážových brán je vyhľadávaným spôsobom zabezpečenia osobného automobilu, ako aj samotného vstupu do domu.


 
skladovanie.jpg

Sušenie zeleniny ako rovnocenná alternatíva ku konzervovaniu


Neviete čo robiť s bohatou úrodou zeleniny? Nasušte si z nej zásoby na zimu. Bude sa vám hodiť nielen do polievok. Sušenie je lacná, rýchla a jednoduchá metóda konzervácie bez chémie a cukru.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 15.9.2019

meniny má: Jolana

podrobný kalendár

27698325

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Jolana | Nedeľa 15.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka