Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Jahody z balkóna

 

Jahody na balkóne pestujem už niekoľko rokov. Balkón je orientovaný na západ. Prvé jahody som si objednal zo zásielkového obchodu. Rastlinky mi prišli začiatkom jari a ihneď som ich zasadil. Jahody mali v ten rok aj úrodu, no len veľmi malú, niekoľko kusov. Oveľa väčšiu úrodu mali nasledujúci rok a najpočetnejšiu tretí rok.

Plody majú výbornú chuť aj dostatočnú veľkosť. Každý rok si z poplazov vypestujem nové rastliny. Keď na konci poplazu vyrastie dostatočne veľká rastlina, ponorím ju do malého kvetináča zo zeminou. Keď zakorení, odstrihnem ju od materskej rastliny a presadím do väčšieho kvetináča. Jahody prezimujú na balkóne. Pri veľkom mraze ich obalím novinovým papierom. Doteraz, až na malé výnimky, prezimovali bez problémov. Okrem granulovaného hnojiva, ktoré zamiešam do zemi, ich na začiatku jari pohnojím hnojivom rozpustným vo vode a potom ešte počas vytvárania plodov.

Na konci leta ich ešte hnojím hnojivom so zvýšeným obsahom draslíka. Polievam ich odstátou vodou z vodovodu. Počas vytvárania plodov každý deň, potom podľa potreby. Raz do roka, najčastejšie na jeseň ich presádzam do novej zeminy.

 

Jahody z balkóna

 

Jahody po tretej úrode likvidujem. Tieto rastliny menej rodia a začínajú byť náchylné na pleseň. Mladšie jahody nepostrekujem. Priebežne ich sledujem a ak sa mi nejaký list nepáči, tak ho odstrihnem. Neviem, či sú samoopelivé, no nepomáham im štetcom. Je pravdepodobné, že nejaký hmyz si k nim cestu nájde, aj keď bývam na 9. poschodí. Jahody mi robia radosť. Nedá sa opísať pocit, keď si môžem pri posedení na balkóne odtrhnúť čerstvú a krásne červenú jahodu.

Pár rastliniek som podaroval aj známym, ktorí chceli vedieť o akú odrodu ide. Priznám sa ,že na názov odrody si neviem spomenúť a tak som len zo srandy povedal ,že ide o odrodu BA-JA, čiže balkónové jahody. Tento názov sa celkom ujal.


Vladimír Hano,Poprad

Foto: baikal-info.ru


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
obr.JPG

Jarné čistenie jazierka a odzimovenie bazéna


Jar prináša do biotopov nový život a očakáva od vás, že jazierko vo vašej záhrade pripravíte na ďalšiu letnú sezónu.


 
02.JPG

Ako uchovať medvedí cesnak, aby vydržal čo najdlhšie


V čerstvej podobe si ho môžeme vychutnať len približne jeden mesiac v roku. Preto je užitočné poznať rôzne spôsoby, ako si túto zdravú lahôdku uchovať pre použitie aj v iných ročných obdobiach.


 
obr.JPG

Drevo a kameň v kúpeľni na chalupe


Obavy z použitia dreva v kúpeľni snáď už medzi väčšinou chalupárov rozptýlil celý rad publikovaných dobrých skúseností, z ktorých vyplýva, že dreva v kúpeľni sa nemusíte báť. Avšak za dodržania určitých zásad.


 
01.JPG

Jednoduchý domáci balzam na pery


Pokožka pier je veľmi citlivá a treba ju chrániť nielen pred chladom, ale aj slnečnými lúčmi. Preto balzam na pery používate celý rok. Vyrobiť si ho pritom dokážete vlastnými rukami, v domácich podmienkach a celkom ľahko.


 

Bryndzový koláč

Cesto rozdeľte na polovice. Jednu vyvaľkajte a dajte na plech. Z brynd ...

dnes je: 20.3.2019

meniny má: Víťazoslav, Klaudius

podrobný kalendár

25998642

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Víťazoslav, Klaudius | Streda 20.3.2019 |
ÚvodÚvodná stránka