banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Jarné dekorácie na kôre stromu

 

Keď na prechádzke v lese uvidíte na zemi ležať podlhovastý kus dreva alebo kôry, zdvihnite ho a odneste domov. Ani netušíte, aký vám môže byť užitočný. Ak nájdete kôru, nemusíte ju upravovať. V prípade, že ide o drevo, vydlabte do neho po dĺžke otvory a do nich vložte typicky jarné rastliny ako sú napr. hyacinty alebo tulipány. Ich korene nečistite od zeme, aby ste ich neporušili. Do dreva ich vložte aj zo zemou alebo dokonca tak ako vám rástli, teda aj s malými črepníkmi. Aby ste ich dobre upevnili a stabilizovali, medzery medzi nimi vyplňte machom, tak aby bolo drevo úplne pokryté, ako to vidíte na obrázku.

 

Jarné dekorácie na kôre stromu

Na upevnenie dekorácie skúste využiť starý nepotrebný svietnik a upraiť ho tak, aby ju dokázal udržať v priestore.

 

Jarné dekorácie na kôre stromu

 

Na ďalšom obrázku vidíte ako možno využiť kôru. Stačí ak do nej prevŕtate niekoľko dierok a z kvetinárstva si obstaráte skúmavky, ktoré sa využívajú na prenášanie rezaných kvetín.


Prevŕtanú kôru potom upevnite na starší, upravený svietnik a do vyvŕtaných dierok potom zastoknete tulipán a z jeho druhej strany nasaďte skúmavku so zátkou. Takto pokračujete pri každom tulipáne. Každý jeden tulipán otočte do iného smeru a môžete upraviť aj dĺžku jeho stonky. Medzi jednotlivé tulipány potom dodekorujte mach a suché vetvičky alebo vetvičky zo stále zelených krovín.

od čitateľky Ivany z Popradu

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Letné dekorácie

Vyrobte si mramorované šálky na čaj

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Dekorovanie

 


© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
1.jpg

Falošná perspektíva a rozumné delenie opticky zväčšia vašu záhradu


Snáď jediný prípad, kedy sa oplatí mať v záhrade niečo falošného je vytvorenie falošnej perspektívy . Takto dosiahne vaša záhrada väčšieho dojmu.


 
1.jpg

Najchutnejší recept s húb - hubárov sen


Ak je sezóna dobrá a húb dostatok, mnohí z nás nevedia čo s nimi. Sušíme, mrazíme a nakoniec skončia v pre nás tradičných jedlách akými sú kapustnica, mäsové medailónky s hubami a podobne. Ale ide to aj inak :)


 
obr.jpg

Odstránenie výkvetov z betónového plotu


Plot zo štiepaného betónu imituje vzhľad plotu z neporovnateľne drahšieho štiepaného kameňa.


 
1.jpg

Jedlá sóda ako všestranný pomocník pre pestovateľov


Všetci ju poznáme ako neoceniteľnú prísadu v potravinárstve, no mnohí netušíme, že sóda bikarbóna je našim spojencom aj v záhrade či pri pestovaní rastlín v byte. Ide pritom o pomocníka, ktorý je účinný, ekologický a lacný.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 21.9.2019

meniny má: Matúš

podrobný kalendár

27772708

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Matúš | Sobota 21.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka