banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Jednoduchá 3D halloweenska jazva

 

Naučíme vás, ako si pomocou očného make-upu vytvoríte na ktoromkoľvek mieste svojho tela realistickú halloweensku jazvu.

Hallowenska jazva

Spôsob, ktorým ju budeme tvoriť je veľmi podobný tomu, ktorý ešte donedávna používali hollywoodski maskéri v nízkorozpočtových hororoch, kedy sa im v masových scénach so Zombies neoplatilo všetkým komparzistom lepiť na pleť drahé latexové jazvy. Preto si takmer vždy pomohli farbami na tvár, no v celkovom obraze si divák nič nevšimol.  Dnes sa už o jazvy starajú väčšinou digitálne triky, no s podobnými „fake“ jazvami sa ešte dlho budeme stretávať.

Postup je naozaj jednoduchý a základom úspešnej práce je vedieť, ako jazvu vytieňovať, aby vyzerala ako naozajstná. Presne to vás dnes naučíme.

Čo budeme potrebovať?

- Čiernu ceruzku na očné linky
- Bielu ceruzku na očné linky
- Tmavošedé očné tiene
- Malý kozmetický štetec
- Čiernu umývateľnú fixku

Ako na to?

Samozrejme, že sa v žiadnom prípade nemôžeme porovnávať s profesionálnymi maskérmi Hollywoodu. Nám bude stačiť ich Know-how a výsledok naše práce bude závisieť od našej vlastnej kreativity, výtvarného nadania a šikovnosti.

1. Krok

Zoberieme tenký štetec na make-up a v miestach, kde chceme mať jazvu nanesieme čiaru v tvare akú ju chceme mať. V tomto prípade obkolesíme celú ruku, akoby sme kreslili náramok. Použijeme tmavošedé očné tiene. Čiara nemusí byť príliš výrazná.

 

Hallowenska jazva

 

2. Krok

Pridáme stehy po zošívaní. S rovnakými očnými tieňmi pridáme niekoľko krátkych šikmých čiar, ktoré budú pretínať veľkú čiaru. Niektoré budú samostatné, no niektoré môžeme namaľovať v tvare X.

Hallowenska jazva

 

3. Krok

Po základnej šedej čiare budeme teraz viezť pomocou čiernej očnej linky ďalšiu čiaru.

Hallowenska jazva

 

4. Krok

To isté urobíme so stehmi. Snažíme sa pokryť všetky tiene. Dostanú tak vizuálne väčší objem.

Hallowenska jazva

 

5. Krok

Zoberieme make-up štetec a opäť pridáme tiene, ktorými zvýrazníme stehy. Tentokrát bude odtieň tmavší, ako pri základných čiarach a linkách. Dôležité je, aby sme medzi čiernou čiarou jazvy    a týmto novým tieňovaním nechali malú medzeru

Hallowenska jazva

 

6. Krok

Pridáme ešte viac tieňov – môžeme ich postupne naniesť nad každý steh.

Hallowenska jazva

 

7. Krok

Pridáme svetlú. Pomocou bielej očnej linky vytvoríme tenkú čiaru na každom stehu a vedľa čiernej čiary. Nerobíme to vždy na rovnakej strane (bolo by to menej realistické), takže chaoticky striedame strany. Ak je biela veľmi výrazná, môžeme ju zjemniť opatrným pridaním šedých očných tieňov.

Hallowenska jazva

 

8. Krok

Posledným krokom je pridanie otvorov, cez ktoré budú prevlečené stehy. Robíme to čiernou fixkou, v prípade núdze čiernou ceruzkou na očné linky

 

Hallowenska jazva

 

Hotovo

Teraz môžete namaskovať kamaráta, kamarátku. Buďte kreatívny. Skúšajte rôzne časti tela (tvár, krk), alebo si vylepšite tento návod podľa svojich predstáv. Držíme palce a prajeme krásny a strašidelný Halloween.

 

Hallowenska jazva

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Tipy na halloweenske dekorácie

Tekvica ako symbol jesene

Ďalšie články na tému Niečo na inšpiráciu

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk, alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, nás kontaktujte na adrese info@dobrarada.sk

Foto: instructables.com

(i.n.)

 


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
obr.jpg

FASHION SUMMER EVENT S BORISOM HANEČKOM


19. september 2019, ROYAL PALACE *****
Turčianske Teplice


 
1.jpg

Falošná perspektíva a rozumné delenie opticky zväčšia vašu záhradu


Snáď jediný prípad, kedy sa oplatí mať v záhrade niečo falošného je vytvorenie falošnej perspektívy . Takto dosiahne vaša záhrada väčšieho dojmu.


 
1.jpg

Najchutnejší recept s húb - hubárov sen


Ak je sezóna dobrá a húb dostatok, mnohí z nás nevedia čo s nimi. Sušíme, mrazíme a nakoniec skončia v pre nás tradičných jedlách akými sú kapustnica, mäsové medailónky s hubami a podobne. Ale ide to aj inak :)


 
obr.jpg

Odstránenie výkvetov z betónového plotu


Plot zo štiepaného betónu imituje vzhľad plotu z neporovnateľne drahšieho štiepaného kameňa.


 
1.jpg

Jedlá sóda ako všestranný pomocník pre pestovateľov


Všetci ju poznáme ako neoceniteľnú prísadu v potravinárstve, no mnohí netušíme, že sóda bikarbóna je našim spojencom aj v záhrade či pri pestovaní rastlín v byte. Ide pritom o pomocníka, ktorý je účinný, ekologický a lacný.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár

27732171

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Eugénia | Streda 18.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka