banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Jesenné dekorácie

 

S blížiacim sa koncom leta začíname vnímať prvé príznaky ochladzovania a príchodu jesene. Mnohí prepadnú melanchólií a smútia za letom. Pritom nás čaká najpestrofarebnejšie obdobie roka. Jeseň totiž nie je symbolom smútku, ale obdobím, v ktorom by každý z nás mal byť vďačný prírode, mal by oceniť jej farby, podľahnúť kúzlu prechádzky v parku. Svoju vnútornú radosť s touto časťou roka môžeme vyjadriť jesennou výzdobou našich príbytkov, nielen ich vonkajších priestorov, ale aj izieb, kde sa rodina stretáva pohromade.

Jesenné dekorácie


Hoci vzduch nie je chladný natoľko, aby sme museli zapáliť oheň v krbe, môžeme dodať svojmu domovu výnimočnú jesennú atmosféru falošným krbovým ohniskom. Nemyslíme tým drahé imitácie ohňa, ktoré sa vkladajú do krbu. Falošný krbový oheň si môžeme vytvoriť sami tak, že si zoberieme väčšie poleno smrekového dreva, rozštiepime ho na poly tak, aby rozštiepená časť pri položení na rošt krbu bola stabilná a nekývala sa.

Jesenné dekorácie

Z rozštiepených polien môžeme ošúpať kôru a špeciálnymi vrtákmi do dreva navŕtame do každého polena dve diery tak, aby do nich vošli aromatické sviečky. Polená vložíme do krbu a upravíme do tvaru V. Obložíme ich šiškami, prípadne vetvičkami s gaštanmi, žaluďmi a podobne. A potom už stačí zapáliť sviečky. Vykúzlime tým v našom domove efektnú jesennú atmosféru.

Jesenné dekorácie


V niektorých špecializovaných obchodoch (kvetinárstva, zmiešaný tovar a pod.) možno kúpiť malé dekoratívne tekvice, vyrobené z hliny či plastu. My ich môžeme použiť, ako dekoráciu do kuchyne, alebo obývačky. Zoberieme porcelánový tanier a naaranžujeme naň tekvice s tým, čo nám jeseň ponúka – orechy, gaštany, šišky, žalude jablká a môžeme to dozdobiť kyticou z pestrých jesenných listov. Tanier umiestnime doprostred stola, alebo na komodu a podobne.

 

Jesenné dekorácie

S jeseňou sú úzko späté chryzantémy, astry, slamené kvety a podobne. Tieto krásne kvetiny majú povzbudzujúci účinok na naše vnímanie. Aby sme ich krásu umocnili a zároveň netradične doplnili náš domov, vyrobíme si pre ne netradičnú vázu. Zoberieme neprezretú tekvicu, odkrojíme vrch a opatrne lyžicou vydlabeme jej vnútro. Potom vnútorné steny tekvice potrieme citrónovou šťavou a tekvicu necháme vyschnúť. Po vysušení dôkladne vtrieme do stien tekvice za hrsť jedlej sódy.

 

Jesenné dekorácie

Tým sa predĺži jej životnosť. Spodnú časť tekvice osadíme napríklad do plastového kruhu, ktorý sme získali odpílením cca 4 cm vhodnej novodurovej trubky. Zabezpečíme tým to, že sa tekvicová váza neprevrhne. Do takto pripravenej tekvice vložíme kvety – pri živých kvetoch môžeme naliať dovnútra malé množstvo vody.


Podobným spôsobom si môžeme vyrobiť okrasný plášť na kvetináč. Vtedy odrežeme aj dno tekvice do požadovanej výšky a do vnútra vložíme kvetináč s kvitnúcimi kvetmi.

 

Jesenné dekorácie

Čo sa týka exteriéru, existuje veľa možností upraviť ho do „jesennej“ podoby. Potrebujeme len fantáziu. Často krát nachádzame v okolí domu, alebo v starých šopách nepoužívané drevené sudy, staré plášte z automobilových kolies, drevené kolesá z vozov či pokazené hojdacie kreslo. Tieto predmety získajú jedinečný vzhľad, ako jesenná dekorácia. Uložíme na ne koše s chryzantémami umelými či sušenými kvetmi. Okolo nich naaranžujeme suché seno, slamu, vetvičky s listami stromov, tekvice a podobne. Vytvoríme tým nádherné jesenné kompozície.

 

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Čajové svietidlo z machu

Zabaľte jeseň do vrecúška

Ďalšie články na tému Dekorovanie

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

Foto: kreatywna-pani-domu.pl, agnieszkabuchta.pl, dzidziusiowo.pl, urodawgagi.blogspot.com, luxlux.pl, prettywedding.pl


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
1.jpg

Falošná perspektíva a rozumné delenie opticky zväčšia vašu záhradu


Snáď jediný prípad, kedy sa oplatí mať v záhrade niečo falošného je vytvorenie falošnej perspektívy . Takto dosiahne vaša záhrada väčšieho dojmu.


 
1.jpg

Najchutnejší recept s húb - hubárov sen


Ak je sezóna dobrá a húb dostatok, mnohí z nás nevedia čo s nimi. Sušíme, mrazíme a nakoniec skončia v pre nás tradičných jedlách akými sú kapustnica, mäsové medailónky s hubami a podobne. Ale ide to aj inak :)


 
obr.jpg

Odstránenie výkvetov z betónového plotu


Plot zo štiepaného betónu imituje vzhľad plotu z neporovnateľne drahšieho štiepaného kameňa.


 
1.jpg

Jedlá sóda ako všestranný pomocník pre pestovateľov


Všetci ju poznáme ako neoceniteľnú prísadu v potravinárstve, no mnohí netušíme, že sóda bikarbóna je našim spojencom aj v záhrade či pri pestovaní rastlín v byte. Ide pritom o pomocníka, ktorý je účinný, ekologický a lacný.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 21.9.2019

meniny má: Matúš

podrobný kalendár

27772371

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Matúš | Sobota 21.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka