banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Kandizované fialky – ochutnajte leto

 

Fialky patria medzi jedlé kvietky, podobne ako napríklad ruža šípová, levanduľa, nevädza, klinček, sirôtka, nechtík, ďatelina, margarétka, púpava, podbeľ, agát, pažítka a cesnak. Samozrejme nehovoríme o fialkách z kvetinárstva. V kulinárstve sa dajú využiť len kvety, ktoré neboli prihnojované, ani striekané pesticídmi.

 

Kandizované fialky

 

Najlepšie je teda vypestovať si ich sami, alebo sa vybrať na prechádzku do lesa, ďaleko od prachu a škodlivín našej „civilizácie“. Jedlé kvietky môžeme využiť na rôzne spôsoby - do šalátov, do čajov a limonád alebo na ozdobu dezertov. Naučte sa s nami pripravovať kandizované fialky. Nielenže budú vyzerať úžasne na tortách, ale budú sa dať aj jesť. Je známe, že kandizované fialky boli obľúbenými „bonbónikmi“ rakúskej cisárovnej Sissi. Panovníčka ale svoje obľúbené kandizované fialky nevyrábala sama, ale dávala si ich dovážať. My však vieme, že najlepšie chutí to, čo si pripravíme sami, ak to budeme robiť s láskou.

Ako na to?

Recept je tak jednoduchý, že do procesu môžeme zapojiť aj naše malé deti. Bude to pre nich doslova sladké dobrodružstvo.


Kandizované fialky Potrebujeme:


- Kvety fialiek (aj sirôtok), ktoré môžeme zbierať aj so stopkami a stonkami, aby sa nám s nimi lepšie manipulovalo
- Papierové obrúsky
- Vajce
- Cukor (kryštálový či práškový – každý vytvorí na kvetoch inú štruktúru)
- Trochu vody
- Štetec na nanášanie vaječného bielka – hodí sa jemný plochý č.3

Najlepšie je kandizovať kvety ihneď potom, ako sa vrátime zo zberu. Ak práve nemáme čas, môžeme ich krátkodobo skladovať v chladničke ak ich predtým pokropíme čerstvou vodou. Budeme mať tak približne hodinu času. Nenechávajme ich však v chladničke dlhšie, pretože zvädnú.

Z vajíčka oddelíme bielok a vymiešame s trochou vody. Bielková hmota by sa nemala príliš peniť a po pridaní vody by sa nemala príliš „ťahať“ no nesmie byť ani riedka. Po pár pokusoch prídete na to, ktorí vám bude najlepšie vyhovovať.


Kandizované fialky Trik č.1

v starých receptoch sa dočítate, že na kvet sa nanesie bielok a cukor, potom sa kvet zavesí dolu hlavou za stonku a nechá 3 – 4 hodiny sušiť dolu hlavou. Nanesením bielka a cukru však lupienky oťažejú a môžu sa neprirodzene prehnúť a deformovať. Aby krása kvetu vynikla, my použijeme papierovú utierku (obrúsok). Tak sa tvar kvetu udrží oveľa ľahšie.

Takže – zoberieme štetec a nanášame na kvet z oboch strán bielkovú zmes. Počíname si dôsledne, každý záhyb musí byť dôkladne natretý. Ak tam nebude bielok, nenalepí sa na lupene ani cukor a miesto sčernie.  Najprv natrieme zadnú časť kvetu, potom ho otočíme a rovnako natrieme predok.

Kandizované fialky Cukrom najprv posypeme vnútro kvetu, potom ho v ňom celý opatrne poobraciame. Keď zmes bielkov, vody a cukru uschne, treba celú procedúru zvyčajne ešte niekoľko ráz zopakovať. Bielok a cukor vytvárajú priehľadný obal. Nebojte sa kryštálového cukru. Ten sa reakciou s bielkami „taví“ ako rosa a vytvára na kvete nádherné štruktúry.

 

 

 

Kandizované fialky Trik č.2

 

Aby nám preparované kvietky zaschli, položíme ich opäť na obrúsok – tvárou dolu! Budú tak držať dokonale „dizajn“ a nezdeformujú sa. O niekoľko hodín neskôr ich opatrne preklopíme, najprv sa  však uistíme, či lupienky stvrdli. Prezradí nám to biely „karamel“, ktorý sa vytvorí na obrúsku v blízkosti styku lupeňov s ním. Po obrátení na opačnú stranu musia kvety ešte minimálne deň schnúť kým sa na nich nevytvorí pergamenový vzhľad.

 

Potom nožnicami odstrihneme stonky a stopky a uzavrieme do vzduchotesnej nádoby. Kvety  fialiek vydržia v tomto stave celé mesiace a sú vhodné na ozdobu tort a zákuskov vo francúzskom štýle, alebo na konzumáciu, ako bonbóny, či len tak – na okrasu.

 

Kandizované fialky Kandizované fialky

 

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Višňová ovocná koža

Jankina rýchla jahodová torta

Prečítajte si ďalšie zaujímavosti v článkoch v sekcii Ostatné jedlá a nápoje
 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

 


Foto: forums.egullet.org, livemaster.ru
Autor: ivan nôta


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
obr.jpg

Montážne výhody sudovej sauny


Ich konštrukcia je naozaj jednoduchá a vyžaduje si len základné technické znalosti.


 
1.jpg

Dizajnové hrnčeky na čaj a kávu vlastnými rukami


Biely porcelán je nuda, možno si povzdychnete pri pohľade na porcelánovú súpravu, ktorá vám zostala ukrytá v komore z predošlých čias. Nevyhadzujte ju. Vďaka jednoduchému farebnému postreku vytvoríte i z najobyčajnejšieho riadu dizajnové kúsky.


 
obr.jpg

Ako odvetrať kúpeľňu?


Odvetrávanie miestností, teda aj kúpeľní a WC, možno v zásade rozdeliť na prirodzené a nútené.


 
1.jpg

Zimovanie prenosných rastlín


Ako sa starať o teplomilné, stredozemné či subtropické rastliny od novembra do marca? Vytvorte im podmienky vhodné na ich odpočinok. My vám poradíme ako na to.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Bryndzový koláč

Cesto rozdeľte na polovice. Jednu vyvaľkajte a dajte na plech. Z brynd ...

dnes je: 19.10.2019

meniny má: Kristián

podrobný kalendár

28049531

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Kristián | Sobota 19.10.2019 |
ÚvodÚvodná stránka