banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Karmická medicína

 

Pravdivé tvrdenie hovorí o tom, že človek si začne všímať svoje zdravie často až potom, keď ochorie. A keď je nemoc dlhodobá a nepríjemná zistí ďalšiu nepríjemnú vec – že častokrát drahé lieky akosi nezaberajú. Až potom malý zlomok týchto ľudí začne tušiť, že bude musieť vo svojom živote vynaložiť sám na seba väčšie úsilie, než akým je vysedávať v čakárni u lekára a očakávať zázraky. Opakujem – takýchto ľudí je malý zlomok a to je veľká škoda. Prečo?

 

Karmická medicína

Zjednodušene môžeme o karmickej medicíne hovoriť ako o duchovnej. A to duchovno sa z nás v materiálnom svete akosi vytratilo. Pritom stačí pochopiť len jedno:

„Telo je obrazom duše a človeku sa môže prihodiť len to, čo si zaslúži podľa princípov nezlyhávajúcej kozmickej a karmickej spravodlivosti.“

A tu je kameň úrazu. Drvivá väčšina obyvateľov planéty Zem túto vetu nerešpektuje. Materialisti budú tvrdiť – kým neuvidím, neuverím. A veriaci vlastne v podstate to isté - je lepšie veriť na bradatého starčeka kdesi na nebesiach, ktorý všetko riadi, ako uznať, že sme sami súčasťou vesmíru (boha) a sme s ním v dokonalej jednote, len si to nevieme uvedomiť. „Všetko so všetkým súvisí,“ tvrdil už dávno J.A.Komenský a ja s ním po rokoch musím súhlasiť, rovnako tak, ako súhlasím s radou s Nového zákona, ktorá radí ľuďom čo chcú mať živý kontakt s Bohom, aby skôr, ako do chrámu išli do svojej izby a zatvorili za sebou dvere.

Nie naozaj nie je nutné stať sa príslušníkom akejkoľvek cirkvi. Veď aj tak väčšina dnešných ľudí tak nejako podvedome cíti nedôveru voči organizovaniu sa do skupín. Najväčší myslitelia dnešných čias sa takmer všetci zhodujú v jednom: Hľadaj vo svojom vnútri a to, čo nájdeš si nazvi ako chceš, duša, vedomie, vesmír, boh... Na názve nezáleží, len sa o to vnútro staraj na inej, ako materialistickej úrovni. Veď si toho súčasťou a že to nevidíš? Nevadí. Televízne vlny tiež nevidíš a predsa ti denne prinášajú obraz v televízore presne tak, ako ti vnútro prinesie „obraz“ tvojho tela. Aj o tom je karmická medicína.

Tento článok píšem z dvoch dôvodov. Ten prvý je, že chcem aspoň trochu priblížiť ľuďom, ktorí už tušia, kadiaľ vedie cesta, o čom je tento druh liečenia a ten druhý je dokázať aj najzarytejším veriacim, že neporušujú žiaden z božích zákonov, ak chcú žiť pre svoje vnútro. Treba však biblického Boha brať ako symbol vesmíru, ktorý existuje v dokonalej jednote a my sme jeho deti v tom, že sme jeho priamou súčasťou. Tento celok má nepretržitý záujem na tom, aby naše skutky boli v súlade s tým, čo celok, alebo ak chcete Celok, vníma ako najvhodnejšie. My sa však takto nechováme. A tak prichádzajú nepríjemné udalosti.

Tento Celok však pokojne môžeme nazvať „všetkoobsahujúci“. Vnútri samého seba obsahuje všetky informácie o sebe samom i o každej svojej jednotlivosti. A tak nebolo nič jednoduchšie, ako označiť ho za vševedúceho. A tu sa opäť dostávame do paralely s božstvom. Tieto filozofické úvahy však teraz ukončíme, aby sme sa mohli venovať samotnej karmickej medicíne.

Príklad: Nie je podstatné, že zlodej o sebe vie, že kradol aj keď nebol pritom pristihnutý a nejako sa mu to prepieklo. Podstatné je, že o jeho čine vie on sám a tým pádom aj vesmírny Celok. Sú tresty, ktoré napĺňajú biblické „oko za oko – zub za zub“ (trebárs aj so spozdením mnohých rokov). Celok však dáva prednosť trestom alternatívnym – dáva nám možnosť odčiniť svoje skutky užitočnejším spôsobom. Mnohí v stavoch regresnej hypnózy zistili, že vo svojich predošlých životoch páchali hrozné veci a ich dnešný život je vlastne trestom, hoci sú úspešní lekári a podobne.

Tento trest spočíva v tom, že kým v minulých životoch spôsobovali utrpenie iným ľuďom, dnes ich naopak zachraňujú. Človek, ktorý si v podvedomí neustále hovorí, že žije len raz je náchylnejší k sebectvu a ďalším negatívnym prejavom v snahe užiť si najviac. Naopak iný, kto verí v prevteľovanie duší, zasvätí svoj život iným, ako bežným hodnotám. Život je pre neho ako pohár, ktorý sa neustále čistí od kalu. Niektorým ľuďom sa podarilo prekonať materialistický pohľad na samého seba a uvedomujú si, že sú Nekonečnú Dušou, ktorá ľudské telo užíva ako veľmi užitočnú fyzickú schránku. Tí sú v značnej výhode, a to hneď z niekoľkých dôvodov.

Málokto si totiž uvedomuje, že v istom slova zmysle jeho telo začína tak trochu umierať, sotva sa narodilo. Od raného detstva sa v našom tele hromadia drobné poruchy nielen systémovo v tkanivách, ale aj priamo vo vnútri buniek samotných. Keď miera postihnutia prekročí istú hranicu, sme donútení všimnúť si, že orgán je chorý alebo že starne - čo je v podstate to isté. Keď je miera postihnutia už veľmi vysoká a zásadným spôsobom obmedzuje životné prejavy, takže sa vnímateľné blíži koniec existencie, človek umiera. A umieranie vie byť dnes veľmi zdĺhavé (jeden zo zreteľných dôsledkov súčasných medicínskych prístupov).

Smrť ako taká je ukončením procesu umierania, a pre mnoho ľudí je skutočným oslobodením od tela, ktoré už bolo len zdrojom utrpenia.

Ak človek skutočne vníma svoju podstatu nie ako telo, ale ako Dušu, ktorá v tomto tele prebýva, má šancu uniknúť hneď dvom zdrojom úzkosti - pocitom nedostatku času a obavám zo smrti. A ak v sebe začne posilňovať dôveru (a to je skutočne kľúčové slovo) v spravodlivosť Vyšších Princípov a zmysluplnosť sveta, miera jeho spokojnosti sa bude pozvoľna prehlbovať. A s ňou príde aj liečenie tela zvnútra. Takže? Nič strašné. Len sa začnite starať o svoje vnútro – nemusíte ihneď prejsť na jógu či meditácie. Bádajte. Pozerajte na problémy z opačného hľadiska, ako z medicínskeho. Vyhľadajte si informácie napríklad o správnom dýchaní a budete prekvapení, čo všetko sa dozviete. Podľa karmickej medicíny patrí totiž správne dýchanie k základom nášho spokojného bytia v ľudskom tele. Presne tak, ako dnes intuitívne hovoríme:

„Všetko je v pohode...ale som si vydýchol.“...

...ale tiež: “Tak som sa bál, že som od strachu nedýchal.“

...vyberte si...

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Chcete prijímať energiu Zeme? Vyzujte topánky a uzemnite sa

Ho oponopono - ako mať svoj život pod kontrolou

Ďalšie zaujímavé články, návody a tipy na tému Zaujímavosti o zdraví

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

Foto: midtownmarriageandfamilytherapy.com

(i.n.)


 
1.jpg

5 tipov ako vytvoriť útulný a zdravý domov


Čo robí náš domov útulným? Nie sú to len dekorácie a teplo sálajúce z domáceho krbu. Príjemne sa cítime tam, kde je poriadok, zdravý a čistý vzduch, ale aj ticho, či optimálna teplota.


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
obr.jpg

Prijímacie skúšky do súkromnej ZUŠ v Petržalke


V piatok 7. júna a vo štvrtok 20. júna v čase od 14.30 do 17.30 hod.


 
obr.jpg

Čo je hybridné vetranie?


Hybridný systém vetrania dosahuje zníženie spotreby energie pri udržaní prijateľnej kvality vnútorného prostredia a tepelnej pohody.


 
obr.jpg

Nepodceňujte astmu a už vôbec nie u detí


Je všeobecne známe, že na astmu sa kedysi bežne umieralo a aj po vynájdení liekov na ňu končili mnohí ľudia (vrátane mladých) kvôli tejto chorobe na invalidnom dôchodku.


 
obr.jpg

Dizajn záhradných chodníkov


Dnes vám ukážeme, akým spôsobom spojiť vaše kvetinové záhony s vlastným vedomím a podvedomím tak, aby pobyt v záhrade v čo najvyššej miere blahodarne vplýval na vašu psychiku.


 
nur.kz.jpg

Najlepší domáci liek proti akné


Z petržlenovej vňate je možné jednoduchým spôsobom vyrobiť liečivú vodičku, ktorá excelentne zbavuje pokožku tukových usadenín a následne ju sťahuje, čím dochádza k uzatvoreniu pórov.


 

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 25.5.2019

meniny má: Urban

podrobný kalendár

26569703

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Urban | Sobota 25.5.2019 |
ÚvodÚvodná stránka