banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Kombinovanie farieb


ODVÁŽNE FAREBNÉ KOMBINÁCIE NEMUSIA VŽDY PREDSTAVOVAŤ NESÚLAD

Pri každej farbe sa predmety v interiéri dostávajú do dominantnej polohy a daná farba sa s nimi vedome, či podvedome spojuje. Červená napríklad vyvoláva predstavu krvi alebo ohňa, zelená predstavu lúky a lesa, modrá vody a neba, fialová napríklad duchovné aktivity, atď. Farby k nám teda hovoria.

 

remontbp.com

Zelená farba je spojovaná so živou prírodou - trávou, listami, lesmi, preto predstavuje v ľudskej psychike pozitívnu väzbu, ktorá vedie k ukľudneniu.

 

Kombinovanie farieb
 


Modrá farba je najčastejšie spojovaná s vodou a nebom, ktoré sa v nej odráža. Pretože vody v prírode väčšinou nedosahuje teploty povrchu tela, vníma ju človek častejšie ako farbu chladnú. V prirovnyní s ľudskými charakterovými vlastnosťami predstavuje poslušnosť a ukáznenosť až strohosť.

 

Kombinovanie farieb

Žltá farba je spojovaná so slnkom, ktorý je zdrojom energie a všetkého života. Ten predstavuje pohyb a aktivitu. V spoločnosti je aktivita spájaná so zvýšenou komunikáciou.

 

Kombinovanie farieb


Červená farba je farbou krvi a ohňa. Oba obrazy predstavujú nebezpečenstvo, preto medzinárodné normy prisúdili červenej význam „nebezpečia“ resp. „zákazu“. Červená má zo všetkých farieb najsilnejšie emotívne účinky.

 

Kombinovanie farieb

Biela farba je neutrálnym odtieňom, spájaným s čistotou, svetlom, ľahkosťou. Používa sa preto pre neutrálne, obecné významy.

 

Kombinovanie farieb
 


Šedú farbu spojujeme s priemernosťou a nenápadnosťou.

 

Kombinovanie farieb

 

Čierna farba zase predstavuje tiaž, tmu a smrť. Môže však byť aj neutrálna ako všetky ostatné nefarebné odtiene. Na rozdiel od všeobecnosti bielej je jej však pripisovaná konkrétnosť. Mnohé ľudské spoločnosti ju spájajú so smútkom.

 

Kombinovanie fariebRužová farba je farbou tela, preto je spojová s citmi alebo zmyselnosťou. Ide vlastne o variantu červenej, ktorá lomením stráca ostrosť účinku a získava pôsobivú jemnosť, ktorá si vyslúžila prívlastok „sladká“.

 

Kombinovanie farieb


Oranžová farba nesie veľa vlastností žltej - aktivita, energia, komunikatívnosť. Je však teplejšia, ohnivejšia a preto sa niekedy spojuje so ctižiadosťou, pýchou a zlomyselnosťou.

 

Kombinovanie fariebFialová je odtieňom, ktorý má vzťah k duchovnému rozmeru človeka. Spojuje sa s dôstojnosťou, spiritualitou, ale tiež s nostalgiou a smútkom. Je to farba pokojná, dotýkajúca sa trpezlivosti, pokory až rezignácie.

 

Kombinovanie fariebHnedá je farbou zeme, preto je spojovaná so stabilitou a spoľahlivosťou. Tiež však s prostredím života chudobných ľudí, chudobou a šporovlivosťou.

 

Kombinovanie farieb

 

Foto:remontbp.com, tadgikov.net, decorstars.ru, liveinternet.ru, newpix.ru, 4living.ru, design-homes.ru, kitchendecorium.ru, simplesdecoracao.com.br, styldoma.ru, dekormyhome.ru, diy.ru


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
obr.jpg

FASHION SUMMER EVENT S BORISOM HANEČKOM


19. september 2019, ROYAL PALACE *****
Turčianske Teplice


 
1.jpg

Falošná perspektíva a rozumné delenie opticky zväčšia vašu záhradu


Snáď jediný prípad, kedy sa oplatí mať v záhrade niečo falošného je vytvorenie falošnej perspektívy . Takto dosiahne vaša záhrada väčšieho dojmu.


 
1.jpg

Najchutnejší recept s húb - hubárov sen


Ak je sezóna dobrá a húb dostatok, mnohí z nás nevedia čo s nimi. Sušíme, mrazíme a nakoniec skončia v pre nás tradičných jedlách akými sú kapustnica, mäsové medailónky s hubami a podobne. Ale ide to aj inak :)


 
obr.jpg

Odstránenie výkvetov z betónového plotu


Plot zo štiepaného betónu imituje vzhľad plotu z neporovnateľne drahšieho štiepaného kameňa.


 
1.jpg

Jedlá sóda ako všestranný pomocník pre pestovateľov


Všetci ju poznáme ako neoceniteľnú prísadu v potravinárstve, no mnohí netušíme, že sóda bikarbóna je našim spojencom aj v záhrade či pri pestovaní rastlín v byte. Ide pritom o pomocníka, ktorý je účinný, ekologický a lacný.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár

27732145

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Eugénia | Streda 18.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka