banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Kreatívne jesenné nápady pre deti

 

bludisko.jpgČi chceme, či nie, opäť je tu jeseň a s ňou aj skracovanie dní a problém, ako „zamestnať“ deti, ak samozrejme nechceme, aby presedeli hodiny pri počítači. Ponúkame vám pár nápadov, ktoré určite zaujmú.

Bludisko z listov. Máte v záhrade kopec listov a neviete, čo s nimi? Pripravte deťom z nich veselé bludisko. V takomto sa vám určite nestratia .
 

Pri listoch ešte zostaneme. Oddávna slúžili hlavne tie farebné jesenné na vytváranie rôznych dekorácií. A keďže odborníci tvrdia, že podpora kreativity od útleho veku vedie deti k samostatnému mysleniu a vyššej inteligencií, nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi obrázkami:
 

Voskovkovanie

Jednoduchý, no efektný postup, kde stačí položiť na tvrdú podložku list s výrazným žilkovaním (žilkami nahor), položiť naň biely papier a prechádzať po ňom klasickými voskovými farbami. Tie môžete nahradiť farebnými pastelkami. List sa otlačí na papier a vznikne tak doslova realistická kresba.

list.jpg

 

Dekorácie z listov

tiež nie sú na zahodenie. Fantázií sa medze nekladú. Môžete ich doplniť o doplnky, ktoré nájdete v záhrade, ale aj na prechádzkach v prírode. Využiť sa dá naozaj všetko. Lesné plody, ale aj konáriky, mach, skalky a podobne. Ak chcete vytvoriť obraz z listov, vyberajte tie najfarebnejšie a podľa možnosti suché, aby dielo vašich detí vydržalo čím najdlhšie

 listy2.jpg listy1.jpg

 

Máte doma plastelínu? Deti nemusia z nej len modelovať figúrky. Naučte ich robiť odtlačky listov priamo do tejto hmoty.

Pre deti

 

Jesenná prírodná bižutéria.

Každá mama vie, že najkrajší darček pre ňu od vlastného dieťaťa nekúpite v žiadnom obchode, ale vznikne z lásky a pomocou šikovných detských rúk. Náhrdelník z jarabiny je jednoduchým spôsobom, ako urobiť radosť. Nemusí sa pritom nosiť na krku...

jarabina2.jpg jarabina.jpg

 

Plodiny, ktoré nájdeme v jeseni nielen na záhradke môžu vaše deti využiť na naozaj efektné veci. Stačí malá inšpirácia, k tomu papier, lepidlo, pastelky a iné farbičky a nebudete sa stíhať diviť, čo všetko dokážu.

Jesenné nápady

Jesenné nápady

 

Kŕmidlo

Kladný vzťah k prírode je potrebné vštepovať deťom od mala. Vtáčiky, ktoré neodlietajú do teplých krajín majú v mnohých prípadoch už v októbri – novembri problém, kde nájsť potravu. Preto im pomáhame. Zhotoviť takéto kŕmidlo pre ne nebude problém ani pre tie najmenšie deti.

krmitko.jpg krmitko2.jpg


 

šalát.jpgFarebný šalát

Takéto „kúzlo“ určite rozžiari oči všetkým deťom. Potrebujete k nemu len farebné tuše a listy plodiny, ktoré obsahujú veľa vody (kapusta, šalát...) a efekt je zaručený

Niekedy nájdete priamo v záhrade opustené schránky slimákov, ktoré sú už samy o sebe vynikajúcou dekoráciou. Ak ich nazbierate viac a vyvaríte ich doma v horúcej vode, môžete ulity oživiť farbami a pridať k nim napríklad plastelínových slimákov.

 

Slimáky

 

Veríme, že sme vás inšpirovali a vašim deťom v tvorbe budeme držať palce.

 

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Postavičky zo šišiek

Vyrobte si figúrky z gaštanov

Ďalšie články na tému Pre najmenších

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

Foto: internet
(i.n.)

 


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
1.jpg

Falošná perspektíva a rozumné delenie opticky zväčšia vašu záhradu


Snáď jediný prípad, kedy sa oplatí mať v záhrade niečo falošného je vytvorenie falošnej perspektívy . Takto dosiahne vaša záhrada väčšieho dojmu.


 
1.jpg

Najchutnejší recept s húb - hubárov sen


Ak je sezóna dobrá a húb dostatok, mnohí z nás nevedia čo s nimi. Sušíme, mrazíme a nakoniec skončia v pre nás tradičných jedlách akými sú kapustnica, mäsové medailónky s hubami a podobne. Ale ide to aj inak :)


 
obr.jpg

Odstránenie výkvetov z betónového plotu


Plot zo štiepaného betónu imituje vzhľad plotu z neporovnateľne drahšieho štiepaného kameňa.


 
1.jpg

Jedlá sóda ako všestranný pomocník pre pestovateľov


Všetci ju poznáme ako neoceniteľnú prísadu v potravinárstve, no mnohí netušíme, že sóda bikarbóna je našim spojencom aj v záhrade či pri pestovaní rastlín v byte. Ide pritom o pomocníka, ktorý je účinný, ekologický a lacný.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 21.9.2019

meniny má: Matúš

podrobný kalendár

27773070

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Matúš | Sobota 21.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka