banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Kvapľový strop

kvapľový stropPoslednou módou novostavieb rodinných domov sú tzv. párty miestnosti. Budujú sa v suterénnych priestoroch a ich úlohou je nielen poskytovať miesto pre dobre naladenú spoločnosť, ale najmä tlmiť aj intenzitu ich veselosti. Veď dobré susedské vzťahy sú dnes nadovšetko...no a je to aj niečo pre tých, ktorí sa riadia heslom: Veď o tom nemusí vedieť celá ulica.


Suterénny priestor je na tento účel skutočne ideálny a miestnosť určená na párty či rodinné oslavy sa dá aj veľmi príjemne zariadiť napr. vkusným barom.
Tým, ktorý sa pre zriedenie takejto miestnosti rozhodli ponúkame možnosť nevšedne upraviť jej strop.
Neľakajte sa, nie je to vôbec zložité.


Čo potrebujete?

Omietku rozrobíte z cementu, sadry, vápna a piesku v pomere 2:2:1:2. Ak sa vám rozrobená zmes zdá príliš riedka, na strope sa neudrží. Skúste si teda jej pomer upraviť podľa vlastnej potreby a zakaždým si ju na malom kúsku stropu odskúšajte. Na druhej strane, ak bude pripravená zmes príliš hustá, kvaple sa vám nebudú chcieť tvoriť. V takom prípade do nej dolejte vodu.. Úpravou pomeru prísad v zmesi môžete regulovať aj dĺžku kvapľov.


Upozornenie:
Nakoľko zmes obsahuje sadru, veľmi rýchlo tvrdne. Preto si rozrábajte len menšie množstvá, aby ste ich stihli naniesť ešte pred stuhnutím.

Postup:

1. Pred nahadzovaním musíte strop zbaviť nečistôt. Už omietnuté stropy navlhčite vodou.
2. Zmes nahadzujte murárskou lyžicou- keľňou, naberajte ju v menších množstvách a postupujte ako pri bežnom omietaní.

TIPY:

Ak chcete upravovať betónové stropy bez povrchových úprav, je nutné na ne najskôr naniesť cementový špric. Inak vám zmes opadá.
Ak sa rozhodnete takýto strop farebne upraviť, siahnite po striekaní. Inak by vaša snaha nedosiahla požadovaný efekt.

 

Tip nám zaslal Andrej zo Sečoviec.


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
obr.jpg

FASHION SUMMER EVENT S BORISOM HANEČKOM


19. september 2019, ROYAL PALACE *****
Turčianske Teplice


 
1.jpg

Falošná perspektíva a rozumné delenie opticky zväčšia vašu záhradu


Snáď jediný prípad, kedy sa oplatí mať v záhrade niečo falošného je vytvorenie falošnej perspektívy . Takto dosiahne vaša záhrada väčšieho dojmu.


 
1.jpg

Najchutnejší recept s húb - hubárov sen


Ak je sezóna dobrá a húb dostatok, mnohí z nás nevedia čo s nimi. Sušíme, mrazíme a nakoniec skončia v pre nás tradičných jedlách akými sú kapustnica, mäsové medailónky s hubami a podobne. Ale ide to aj inak :)


 
obr.jpg

Odstránenie výkvetov z betónového plotu


Plot zo štiepaného betónu imituje vzhľad plotu z neporovnateľne drahšieho štiepaného kameňa.


 
1.jpg

Jedlá sóda ako všestranný pomocník pre pestovateľov


Všetci ju poznáme ako neoceniteľnú prísadu v potravinárstve, no mnohí netušíme, že sóda bikarbóna je našim spojencom aj v záhrade či pri pestovaní rastlín v byte. Ide pritom o pomocníka, ktorý je účinný, ekologický a lacný.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár

27732790

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Eugénia | Streda 18.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka