banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Liečivé schopnosti mačiek

 

Liečivé schopnosti mačiekMnohí ich považujú za tvrdohlavé stvorenia, ktoré majú radi svojich pánov len v súvislosti s jedlom. Skúsení ľudia však vedia, že napriek svojskej povahe disponujú mačky liečiteľskými schopnosťami. A my sme sa im pozreli "na zúbky".

Mačky nám robia radosť

To je všeobecne známy fakt. Títo malí spoločníci môžu priniesť do nášho života tak obrovský kopec radosti, že z nás opadne celodenný stres akoby ktosi šibol zázračným prútikom. Od malých vecí, ktoré nám vykúzlia úsmev až po také, ktoré roztopia naše srdce má mačka schopnosť urobiť nás šťastnými. Tento pocit šťastia vzniká uvoľnením serotonínu v mozgu a okrem iného sa v tomto "stave" cíti človek oveľa lepšie po psychickej stránke.

Vedci zistili...alebo tajomstvá frekvencie

Ťažké je dnes začínať článok vetou "vedci zistili" , pretože práve toto spojenie mnohí  publicisti dávajú pred vetu s tým, že bude článok čítanejší. Napriek tomu ju musíme použiť, pretože mačka ako taká je dávno pre vedcov zaujímavá hlavne kvôli niektorým nevysvetliteľným schopnostiam. Poďme teda k vibráciám, zvaným mačacie pradenie.

Liečivé schopnosti mačiekMačky majú štýl života skôr podobný ničnerobeniu a bežne 16 hodín denne prespia. Vedú veľmi úsporný život. Relatívny nedostatok záťaže by u ľudí spôsobil svalovú atrofiu a rednutie kostí. U mačiek tak evolúcia vyvinula revolučný mechanizmus, ktorý stimuluje svaly a kosti jemnými vibráciami pradenia. Svaly neochabujú, kosti nerednú.  No mačacie pradenie a celková blízkosť mačky pomáha aj človeku samému. Nie je žiadnym tajomstvom, že napríklad ultrazvuk a rôzne vibrácie dokážu liečiť. Mačacie pradenie vydáva tiež vibrácie. Frekvencia 25 až 50 Hz a 100 až 200 Hz sú považované za najlepšie rozsahy pre liečenie a spevnenie kostí. Mačka dokáže liečiť nielen seba, ale aj svojho majiteľa. Táto frekvencia tiež pomáha na rýchlejšie liečenie infekcií a opuchov. Podľa štúdií majú majitelia mačiek o 40% menšiu šancu infarktu než ľudia bez domácich zvierat!  Mačacie pradenie má významné terapeutické účinky na posilnenie tela a jeho regeneráciu. Pradenie významne urýchľuje proces hojenia. Závery štúdií naznačujú, že mačky nepradú len vtedy, keď sú spokojné. Mačky pradú aj za menej príjemných okolností vtedy, keď je niekto zranený, vystrašený či pri pôrode. To potvrdzuje, že pradenie hrá dôležitú evolučná úlohu v prežití.
Keď mačka pradie, v jej tele sa vylučujú endorfíny, ktoré jej pomáhajú lepšie zvládať bolesť. Frekvencie, ktorými mačky pradú, podľa pozorovaní pomáhajú zlepšovať pevnosť kostí a podporovať hojenie rán. Mačky dokonca dokážu odhaliť blížiace sa ochorenie majiteľa. Vycítia problém oveľa skôr, než sa nejaký konkrétne objaví.  Tí, ktorí mačky chovajú vedia, kým spôsobom im mačka dá najavo, že s ich zdravím nie je všetko v poriadku.

S akými problémami nám mačky vedia pomôcť?

01.jpgTráviaca sústava:
Hladkanie krátkosrstých mačiek dokáže liečiť choroby súvisiace s tráviacim traktom. Okrem iného je toto plemeno mačiek nápomocné aj pri chorobách s močovými sústavami.

Nervový systém:
Dlhosrsté mačky dokážu eliminovať stres, únavu, depresiu a rôzne migrény. Sú veľkými pomocníčkami aj pri rôznych duševných poruchách, pretože ľudí dokonale upokojujú. Sú skvskvelými poslucháčkami a čo je najlepšie, nikdy nič neprezradia inému, a tak im človek môže rozprávať o svojich problémoch aj hodiny.

Kardiovaskulárny systém:
Obyčajné pritúlenie sa a hladkanie mačky znižuje krvný tlak u ľudí s hypertenziou, znižuje pulz, čím môže zachrániť ľudí pred infarktom. Túto chorobu dokážu najviac liečiť dlhosrsté mačky.

Kosti a kĺby:
Už sme to spomínali v úvode:  mačacie mňaukanie pôsobí pozitívne aj na hojenie rán a pevnosť kostí, ale i na liečbu osteoporózy. Je to najmä preto, že mňaučanie sa podobá ultrazvukovému ošetreniu, ktoré kostiam a kĺbom napomáha. Pri liečbe artritídy vám zaručene pomôžu perzské mačky.

Nespavosť:
Ak nemôžete zaspať z nadmerného stresu či podráždenia, tak si do postele určite zoberte svojho štvornohého miláčika. Jeho prítomnosť vás upokojí a zbaví zlých myšlienok, vďaka čomu sa vy pohodlne vyspíte. Odporúča sa dokonca na 5 minút priložiť si mačku na čelo, vďaka čomu sa upokojíte a zaspíte oveľa rýchlejšie.

Imunitný systém:
Na imunitu celého tela dobre pôsobí mačacie mňaukanie, ktoré ľudí upokojuje a zbavuje stresu.

Dlhovekosť ako bonus
Vedci na to ešte nenašli uspokojivú odpoveď, ale štatistiky neklamú: Ľudia, ktorí majú mačky, žijú o 5 – 10 rokov dlhšie ako ostatní. Vedci tak dnes ako dôvod uvádzajú, že majitelia mačiek majú stabilnejší a pokojnejší život, pričom hladina cholesterolu v krvi je podstatne nižšia.

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Jednoduché podávacie kŕmidlo pre hydinu

Má vaša mačka pri cestovaní v aute stres? Pripravte ju na to

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Domáci miláčikovia


© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

Foto: avzp.ua, lifestyleplus.ru
Autor: Ivan Nôta


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
obr.jpg

FASHION SUMMER EVENT S BORISOM HANEČKOM


19. september 2019, ROYAL PALACE *****
Turčianske Teplice


 
TIP.JPG

Plánovanie záhradného posedenia


Niekoľko jednoduchých tipov, na ktoré by mal staviteľ myslieť skôr, ako začne budovať posedenie...


 
01.jpg

Ako skladovať chlieb a pečivo tak, aby ste ich nemuseli na druhý deň vyhodiť?


Pečivo patrí k potravinám, ktoré bohužiaľ často končia v odpadkovom koši. Navrchu chrumkavé a vnútri mäkké vydrží spravidla len jediný deň, potom začne tvrdnúť, gumovatieť, alebo dokonca plesnivieť. Záleží na tom, kde a ako ho skladujete.


 
obr.jpg

Odstránenie výkvetov z betónového plotu


Plot zo štiepaného betónu imituje vzhľad plotu z neporovnateľne drahšieho štiepaného kameňa.


 
skladovanie.jpg

Sušenie zeleniny ako rovnocenná alternatíva ku konzervovaniu


Neviete čo robiť s bohatou úrodou zeleniny? Nasušte si z nej zásoby na zimu. Bude sa vám hodiť nielen do polievok. Sušenie je lacná, rýchla a jednoduchá metóda konzervácie bez chémie a cukru.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 16.9.2019

meniny má: Ľudmila

podrobný kalendár

27710547

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Ľudmila | Pondelok 16.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka