banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Malé opravy tapiet alebo: Ako tapetovať okolo vypínačov

 

otovr2.jpgPozor, pred začatím tapetovania vypnúť elektrický prúd!


Kryt vypínača zložíme, otapetujeme celú stenu v kuse a počkáme, kým lepidlo zaschne. Potom na požadovanom mieste urobíme krátke rezy a odstránime tapetu z priestoru vypínača, alebo zásuvky. Dávame pritom pozor, aby sme nevyrezali otvor príliš ďaleko a aby nám kryt vypínača ukončenia tapety prekrýval. Nakoniec založíme kryt na pôvodné miesto.

 

Opravy tapiet Opravy tapiet

 

MALÉ OPRAVY TAPIET


Ak sa lemy začnú odliepať, podlepíme ich lepidlom na lemy.
Tapety sa môžu rýchlo poškodiť ostrými rohmi nábytku, alebo iných predmetov, s ktorými občas neopatrne manipulujeme, preto sa doporučuje odložiť zbytky tapety pre prípad opráv.
Stropy sa najlepšie tapetujú vo dvojici.


Ak tapetu poškodíme, označíme si miesto, ktoré treba opraviť, označíme krížikom. Ak je tapeta natrhnutá, odstránime zdrapy ostrým nožom do hladka. Zo zbytku tapety, ktorý sme si odložili pre podobné prípady, vystrihneme o niečo väčší štvorec, ako je samotné poškodené miesto. Musíme pritom dávať pozor na vzor!

 

2.jpg 6.2.jpg
5.jpg 3.jpg

 

Vystrihnutý kus natrieme lepidlom, hneď nalepíme na poškodené miesto a necháme 1-2 minúty zaschnúť. Potom nožom pozorne vyrežeme štvorec cez obe tapety. Hrot noža pritom musí byť absolútne ostrý. Potom strhnite opatrne najprv vrchný a vzápätí spodný vyrezaný štvorec a vrchný jednoducho nalepíme na miesto spodného.


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
obr.jpg

FASHION SUMMER EVENT S BORISOM HANEČKOM


19. september 2019, ROYAL PALACE *****
Turčianske Teplice


 
1.jpg

Falošná perspektíva a rozumné delenie opticky zväčšia vašu záhradu


Snáď jediný prípad, kedy sa oplatí mať v záhrade niečo falošného je vytvorenie falošnej perspektívy . Takto dosiahne vaša záhrada väčšieho dojmu.


 
1.jpg

Najchutnejší recept s húb - hubárov sen


Ak je sezóna dobrá a húb dostatok, mnohí z nás nevedia čo s nimi. Sušíme, mrazíme a nakoniec skončia v pre nás tradičných jedlách akými sú kapustnica, mäsové medailónky s hubami a podobne. Ale ide to aj inak :)


 
obr.jpg

Odstránenie výkvetov z betónového plotu


Plot zo štiepaného betónu imituje vzhľad plotu z neporovnateľne drahšieho štiepaného kameňa.


 
1.jpg

Jedlá sóda ako všestranný pomocník pre pestovateľov


Všetci ju poznáme ako neoceniteľnú prísadu v potravinárstve, no mnohí netušíme, že sóda bikarbóna je našim spojencom aj v záhrade či pri pestovaní rastlín v byte. Ide pritom o pomocníka, ktorý je účinný, ekologický a lacný.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár

27732220

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Eugénia | Streda 18.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka